Motor Takozu Hakkında (Tecrübe ve Deneyim)

Koc_mahmut

vwTürk Üyesi
İsim
mahmut
Soyisim
Koç
Bir arkadaşımda dizel var aracı aldığında enjektörde bir sıkıntı vardı rolantide titreşim yapıyordu ama vibrsyon şeklinde değil motor teklemesi gibiydi enjektör olduğunu zannetmiyorum sizin sorununuzda necdet abi ve benim gibi motor takozundan kaynaklı orjinalden başka çare yok.Aracımdan çıkma 1 adet orjinal takoz var ama kenarında 4,5 cm uzunlugunda bir yırtık var sizin araç dizel olduğu için işinizi göreceğini sanmıyorum.Çıkma sağlam orjinal yada servisten orjinal almaktan başka yolu yok 2 adet motor takozu değiştim 450 tl param boşa gitmiş oldu 1 tane orjinal yeni alsaydım hiç uğraşmayacaktım

Koc_mahmut

vwTürk Üyesi
İsim
mahmut
Soyisim
Koç
Takozlar birinci şüpheli. Ancak birisi dizeller enjektörden dolayı da titreme yapar dedi. Araştırdım enjektör arızasında görülen sorunlardan hiç biri benim aracımda yok.
Zaten rölantide ve düşük devirde titreşimin iç mekanda hissedilir olmasından başka problemim yok.
Yan sanayi takoz olayını da araştırdım ki zaten kimse memnun kalmamış yan sanayi takozlardan. Paraya kıy orjinal al diyor herkes.
Yaza kadar böyle idare edip yazın kendi ustama kontrol ettirip takozdan derse orjinal alıp değiştirmeyi düşünüyorum.
Mustafa bey şu ilana bakabilirsiniz konya çıkma parca satan firma sağlam orjinal varaa değerlendirebilirsiniz.. http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-passat-a4-a6-superb-1.6-1.8-1.9-tdi-motor-kulagi-sol-8d0199379j-400013582/detay

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Takozlar birinci şüpheli. Ancak birisi dizeller enjektörden dolayı da titreme yapar dedi. Araştırdım enjektör arızasında görülen sorunlardan hiç biri benim aracımda yok.
Zaten rölantide ve düşük devirde titreşimin iç mekanda hissedilir olmasından başka problemim yok.
Yan sanayi takoz olayını da araştırdım ki zaten kimse memnun kalmamış yan sanayi takozlardan. Paraya kıy orjinal al diyor herkes.
Yaza kadar böyle idare edip yazın kendi ustama kontrol ettirip takozdan derse orjinal alıp değiştirmeyi düşünüyorum.
100.000 kilometreden fazla bir araç ise motor kulaklarını değişince motor sesini kulağınızı torpidoya değdirerek dinleyebilirsiniz. Volkswagen'lerde genellikle Lemförder kullanılır.

Bu arada takozun sağlam olup olmadığı ancak söküldükten sonra anlaşılır. İçindeki kauçuk zamanla çatlıyor. Zaten 10-15 yaşında bir araçta sağlam takoz aranmaz.

Üst Alt