• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

michelin lastikler:((((

erkan3435

vwTürk Üyesi
İsim
ERKAN
Soyisim
AYDOĞDU
aracıma 07.05.2011 tarihinde dört adet michelin primacy hp 205/55/R16 lastiklerinden aldım çok memnundum takii cuma gününe kadar birden lastik basınç sensörü uyarı verdi ve gittim havalara baktırdım sol ön lastik inikti bende inmiştir dedim sallamadım ancak hava basıp eve geldikten 15 dk sonra yine inik gördüm ve gittim tekrar aldığım yere kontrol ettiler söktüler falan derken birde ne görelim lastik iç yanaktan hafif bir yırtılma var dedim mümkünmü yaa bak dışına hiç sürtme yok bişey yok içten lastik yırtılmış garantiye sokun bunu dedim ama nafile neymiş cam kırıklarının üstünden geçerken cam sıçramış olabilirmiş bir sürü senaryo yanii milyarda bir ihtimallerden bahsediyorlar anlıcanız en sonunda ikna ettim ve bölge müdürünü çağıracaklarını söylediler yama yaptılar orayada bakalım bölge müdürü ne diyecek ama pek umutlu gibi görünmüyor doğrusu gerçi bende o şekilde binmem arabaya ama giden 200 tl ye olacak gibi görünüyor:(( sizle paylaşmak istedim belki daha önce başına gelen arkadaş varsa fikirlerini paylaşır diye??

FameNeS

VWTURK Gold Member
İsim
fatih mehmet
Soyisim
berci
Lastiklerinizin alırken üretim tarihine bakmışmıydınız. Her alınan 0 lastik yeni lastik değildir. Bazen insanlıktan nasibini almamış insaf vede insanlık tarlasından aman bana da bulaşır diye uçakla geçmiş şahıslar sırf kazanç sağlamak amacı ile 3 yıldır rafında beklettiği lastikleri satıyor. Bu arada siz hakkınızı sonuna kadar arayın cam girmişse takan adam cam atmış o zaman diye diretin dışında yırtık yok çünkü.

estelya

vwTürk Üyesi
İsim
Lütfü GÖKBAKAR
Soyisim
GÖKBAKAR
Gecmis olsun lastik yanaklarindaki hatarlari
genelde garantiye sokmuyorlar kullanici hatasi
demekle yetiniyorlar kaldirim vb gibi yerlere
cikarken lastik icindeki teller zarar goruyor
balon hava kacirma gibi arizalar verebiliyor
bana kalsa buyuk firmalarin bunu ikilemeden
ve musteriyi suclamadan degismesi lazim
sonucta ilk icad edilen ve uretiminde sikinti olmayan
bir urun geri donusumu olabilecek bir sey bu

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Gecmis olsun lastik yanaklarindaki hatarlari
genelde garantiye sokmuyorlar kullanici hatasi
demekle yetiniyorlar kaldirim vb gibi yerlere
cikarken lastik icindeki teller zarar goruyor
balon hava kacirma gibi arizalar verebiliyor
bana kalsa buyuk firmalarin bunu ikilemeden
ve musteriyi suclamadan degismesi lazim
sonucta ilk icad edilen ve uretiminde sikinti olmayan
bir urun geri donusumu olabilecek bir sey bu
Michelin lastiklerin yanakları lif olduğu için yırtılma ihtimali daha fazla. Michelinin genel sorunu bu yanak eskimesi ve balon yapması.

musti_58

vwTürk Üyesi
İsim
mustafa
Soyisim
gürler
benim lastik 2500 km de balon yaptı kullanıcı hatası dediler geçiştirdiler tüketici hakem heyetine şikayet edicem.

polo_2006

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
ugur
Soyisim
.
Bu kadar kaliteli bir markaya hiç yakışmıyor bu..

erkan3435

vwTürk Üyesi
İsim
ERKAN
Soyisim
AYDOĞDU
lastiklerin üretim tarihi 2011 in 6 ıncı haftası yani eski lastikte değil:(( gelecek müdür izmirliymiş bende izmirliyim bakalım damardan girmeye çalışıcazz belkide hiç gerek kalmayacak evet hata diyecek kimbilir:))

huseyincerit

vwTürk Üyesi
İsim
hüseyin
Soyisim
cerit
Michelin lastiklerin yanakları lif olduğu için yırtılma ihtimali daha fazla. Michelinin genel sorunu bu yanak eskimesi ve balon yapması.
aynen benim eski lastikler michelin di balon vardı ve yanaklarında çatlaklar şimdiki lastikler continental 10 numara :D

estelya

vwTürk Üyesi
İsim
Lütfü GÖKBAKAR
Soyisim
GÖKBAKAR
Arkadaslar genelde forumlarda michelin lastiklerin iyi oldugu
soyleniyor ama sikayetcide cok benim aracimda petlas var yol tutus
cok iyi yine eskisin petlas alirim

yufka yürek

vwTürk Üyesi
İsim
(eyturbo)
Soyisim
ERSİN YILMAZ
Bugüne kadar fabrikasyon hata var diyerek lastik değiştiren firma görmedim, duymadım.Umarım sizinkisinde olay farklı olur.Genelde lastiği alırlar, fabrikaya gönderirler, 1 aya yakın bekletirler sizde süre uzadıkça umutlanırsınız.Fakat devamında ya yazı yollarlar yada bayiyi ararlar ve fabrikasyon hata bulunamadı ibaresiyle sizi başlarından savuştururlar.Kullanıcı hatası adı altında önünüze o kadar çok ve saçma bahane koyarlarki ne gereksiz adammışım deyip üzerine adamlara para veresiniz gelir:) geçmiş olsun

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
olumsuz yanıt çıkarsa şayet ''doğru ben bıçakla lastiğini içini çıkarttım meraktan işte kestim dersiniz nede olsa kullanıcı hatası dimi'' ...

gforce

vwTürk Üyesi
İsim
Gökhan
Soyisim
KÖROĞLU
Hakem heyetine kesinlikle başvurun, bu lastik olayında kullanıcı hatası veya üretim hatası olaylarını ispatlamak biraz karışık iş. Üretci veya satıcı firmalar bahane üzerine bahane üretip kendi karlarına bakıyorlar.

erkan3435

vwTürk Üyesi
İsim
ERKAN
Soyisim
AYDOĞDU
biliyorum ama uğraşmak işime gelmiyor daha önce nokia firması ve ericcson firmasını vermiştim hatta tüketici mahkemesine kadar uğraşıpta ikisinide kazanmıştım ama uğraşmak işime gelmiyorr epey zaman alıyorr zaten bu şirketlerde müşterilerin böle şeylerle uğraşmak istemediklerini bildikleri için dediğin gibi kendi kararlarını veriyorlar...

alp59

vwTürk Üyesi
İsim
Alp
Soyisim
Toker
Michelin yeni sisteme geçiyor arkadaşlar. Lastikler gerçekten incelenmektedir. Tüketici sorunları ile ilgili özel bir ekip oluşturuldu. Ürün hatasından dolayı bir sorun oluştuysa kesinlikle ürün incelendikten sonra kesilerek imha edilmektedir. İş makinesi lastiğinden otomobil lastiğine kadar durum böyledir.

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
Tüketici hakem heyeti ve Şikayetvar.com'a yazın, bende vaktiyle 2 tane michelin lastiği yanağından yarmıştım. Forumdan arkadaşlar michelin lastiğin yanak dayanıklılığının artırıldığını söyledikleri için yeniden michelin lastik almayı düşünüyordum, ama vazgeceğim sanırım yerli malı yurdumun malı deyip birigistone alacağım sanırım.

a4udi

1
Forum Sorumlusu
İsim
Gökhan
Soyisim
KİP
aracıma 07.05.2011 tarihinde dört adet michelin primacy hp 205/55/R16 lastiklerinden aldım çok memnundum takii cuma gününe kadar birden lastik basınç sensörü uyarı verdi ve gittim havalara baktırdım sol ön lastik inikti bende inmiştir dedim sallamadım ancak hava basıp eve geldikten 15 dk sonra yine inik gördüm ve gittim tekrar aldığım yere kontrol ettiler söktüler falan derken birde ne görelim lastik iç yanaktan hafif bir yırtılma var dedim mümkünmü yaa bak dışına hiç sürtme yok bişey yok içten lastik yırtılmış garantiye sokun bunu dedim ama nafile neymiş cam kırıklarının üstünden geçerken cam sıçramış olabilirmiş bir sürü senaryo yanii milyarda bir ihtimallerden bahsediyorlar anlıcanız en sonunda ikna ettim ve bölge müdürünü çağıracaklarını söylediler yama yaptılar orayada bakalım bölge müdürü ne diyecek ama pek umutlu gibi görünmüyor doğrusu gerçi bende o şekilde binmem arabaya ama giden 200 tl ye olacak gibi görünüyor:(( sizle paylaşmak istedim belki daha önce başına gelen arkadaş varsa fikirlerini paylaşır diye??
Geçmiş olsun Erkan bey, malesef bu hususta ilk değilsiniz. Michelin ya eski kalitesini kaybetti ya da gerçekten Türkiye koşullarına uygun bir lastik değil.
Lassa-Biridgestone-Pirelli-Continental
Arkadaşlarımız bu markalardan şaşmasın derim. İnşallah hakkınızı alırsınız.

erkan3435

vwTürk Üyesi
İsim
ERKAN
Soyisim
AYDOĞDU
evet arkadaşlar sonuç olarak müdür geldi ve inceledi gözüyle tabi:)) birazda bayi baskısı sonucu yetkisi dahilinde lastiğin yarısı artı kdv yi karşıladılar ve bana yeni lastiğide geliş fiyatından verdiler sonuç olarak ben üste 40 tl daha verip sıfır lastiği taktırdım:))

MKT

vwTürk Üyesi
İsim
Metin Kürşat
Soyisim
TAŞLI
lastik bridgestone ya tek geçerim :)

eretna

vwTürk Üyesi
İsim
SELÇUK ALİ ÖNALAN
Soyisim
SELÇUK ALİ ÖNALAN
kesinlikle yapacakları bu:)
Bugüne kadar fabrikasyon hata var diyerek lastik değiştiren firma görmedim, duymadım.Umarım sizinkisinde olay farklı olur.Genelde lastiği alırlar, fabrikaya gönderirler, 1 aya yakın bekletirler sizde süre uzadıkça umutlanırsınız.Fakat devamında ya yazı yollarlar yada bayiyi ararlar ve fabrikasyon hata bulunamadı ibaresiyle sizi başlarından savuştururlar.Kullanıcı hatası adı altında önünüze o kadar çok ve saçma bahane koyarlarki ne gereksiz adammışım deyip üzerine adamlara para veresiniz gelir:) geçmiş olsun

kırmızıgül

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
ÖZBEK
Lastik konusunda malesef birde ben kazıklandım. 2006 jetta comfortline aracı 2009 temmuzda aldım 2 el tabi. Mayıs 2010 da 2 adet goodyear eagle lastik almak zorunda kaldım. Ben lastikden anlamadığım için sanayide lastik tamirciliği yapan bir öğrencimin babasını aldım yanıma. Uzatmıyayım adamlar bana 2007 imalatı lastik vermişler. Bende nasılsa yanımda usta var diye ne nedir nasıldır filan sormadan aldım 600 tl de bayıldıkmı. 3 yıllık lastiğe. Goodyear merkeze yazdım ama cevap filan yok tabi. Bu durumda ne yapmak lazım fikri olan arkadaşlardan istifade edebilirim.

Üst Alt