Lpg kablosuz bağlantı cihazı

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL
Selam Arkadaşlar,
Uzun zaman önce lpg ile epey kafa yordum. Bora aracımda Omvl lpg kiti var. Ayar kablosunu malum siteden almıştım. Ayarımı yapmıştım yine de sanki ufak dokunuşlar gerekiyor gibi hissediyordum.

Dolanırken malum site ayar kablosunun wireless yani kablosuz olanını çıkarmış. Merak ettim, bir de uzun yola çıkacaktım, rahat edeceğimi düşünerek kablosuz (wireless) cihaz siparişi verdim. Gönderdiler, geldi. Araca taktım. Ufak bir kurulum ve sonra laptop tık diye wireless üzerinden bağlandı.

Neyse memlekete uzun yola çıktım, boluyu 120km/s ile tırmanırken aracın performansını beğenmedim, gaza daha çok basmama rağmen araç hızdan düşmeye başlıyor veya hızı korumak için vites düşüyordü (araç otomatik)
önce elm cihazını bağladım telefon ile ltft stft değerlerine baktım. Bir baktım ki araç fakirde kalıyormuş meğer. %8-10 fakir gösteriyordu.
Hemen yanımdaki küçük laptopu açtım, wireless üzerinden hemen otomatik bağlandı lpg beynine. Programı açtım ve sorunlu bölgeleri arttırdım. Düz yolda yokuş yukarı ve aşağı 3000 ve 4000 devirleri düzelttim. Araç gerçekten rahatladı. Sesi bile değişti. Araç yokuşta hızını rahatlıkla koruyor ve vites düşmüyor artık.

Özellikle 120-150 km arası hızlarda çok rahat hızlanabiliyorum artık. Önceden 120den sonra hızlanmak biraz zorlu oluyordu. Sürat iyi birşey değil, kurallara uyarım ama otobanda bazen araçları geçerken özellikle tırları ve kamyonları geçerken bazen üstüne gelip sıkıştırıyorlar, o durumda hemen gaza dokunup hemen sıyrılmak gerekiyor ve şuan bu rahat hızlanma beni daha güvenli hissettiriyor.

Kablo varken niye kablosuz aldım derseniz;
Eğer Kablosuz değil de Kablo olsaydı, araç fakirde kalıyormuş diyip müsait bir yer bulup durmaya çalışacaktım, otobandasın duracak yer de sıkıntı. kabloyu bağlayacaksın, pencereden içeri sarkıtıp ayar yapacaksın. Sonrasında işin bitince tekrar dur kabloyu sök et. Hakikaten büyük zahmetli işti. Ona rağmen tam da rahat yapamıyordun. Üstelik ön kaputtan içeri sarkan kabloyu görenlerin yanımdan geçerken ilginç bakışları :) artık bunlardan kurtuldum :))

Biraz reklam gibi oldu ama sadece kendi tecrübemi aktarmak istedim.
Bir de arabasına değer veren forumdaşların lpg ayarı için gidip işden anlamayan lpgcilere her seferinde 50 lira bayılıp yine bir işe yaramayan ayar yaptırmalarını hazmedemiyorum. Kötü ustalar yüzünden kendimiz usta olmak zorunda kaldık.

Özetle Gidin kablolu veya kablosuz lpg bağlantı cihazınızı alın ve kolaylıkla yapın ayarınızı. Tabiki dikkatli olun.

Ben çok hızlı dikkatim dağılmadan çok kolay müdahale ettim. En güzel kolaylığı da o oldu bu kablosuz cihazın.

Müsait bir ara bulursam video ve fotograf çeker koyarım buraya.

Şimdilik kalın sağlıcakla :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Eline sağlık Burak kardeşim gerçekten süper olmuş brc için bulsam bende alacam ama bırak wireless olanını kablosu bile yok, mahsuru yoksa aldığınız ürünün linkini paylaşabilirmisiniz :)

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL
Necdet hocam ,
Aşağıdaki link atiker için kablosuz cihazın linki.
Sitede brc için de var mı bilmiyorum. Brc bildiğim kadarıyla bayiler haricinde müdahaleye izin vermiyor.
Yine de isterseniz sitenin iletişim destek kısmından direk ilgili kişiye whatsuptan ulaşabilirsiniz. Kendi forum siteleri de var. Çok ilgililer.
Bizim forum her konuda faal olsa da lpg konusunda biraz pasif kalıyor malesef. Önümüzdeki günlerde lpg ayarı nasıl yapılmalı neye dikkat edilmeli birkaç video çekip paylaşmayı düşünüyorum. Forumdaşlar da faydalanmış olur inşallah.

https://www.lpgkablo.com/wifi-atiker-lpg-ayar-cihazi-ucretsiz-kargo.aspx?pageID=18&PID=5343&CatID=71

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Aynen dediğin gibi brc programları lisanslı sadece bayilere veriyorlar eski kitlerin programları bulunabiliyor ancak yeni kitlerin maalesef benimki Sequent 32 çok araştırdım nafile olsa iyi olurdu tabi. Lpg konusu malum forumun heryerinde dağınık bir şekildeydi durum böyle olunca lpg konusunda aradığın hiç bir şeyi bulamıyorsun bu olumsuz durumu fark edip sizlerinde bildiği üzere lpg konusunu tek bir başlık altında topladık sizler gibi tecrübeli arkadaşlarımızın paylaşımları sayesinde dahada gelileceğini düşünüyorum ayrıca şu ana kadar olan ve bundan sonraki paylaşımlarınız için forum adına teşekkür ediyorum:)

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
İsim
ZEKERİYA
Soyisim
DİNÇ
BRC'ninde crack'li softwaresi mutlaka vardır. Ben zamanında piyasada bilinmeyen teleflex'in bile crack'li yazılımını bulmuş ve araca bağlanmıştım. Sen birazdaha araştır Necdet abi mutlaka bir yerden bulursun.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Ben yeni Prins kablo aldım.
Yazılım şifreleri ile birlikte geldi.
LPG kablo satıcısından bir sorun isterseniz. Elinizde yoksa Telefonunu verebilirim.
Gerçi BRC ayarı için harici MAP sensörü takmanız gerekiyor. Yani sadece kablo yeterli değil.
Benim önceki arabada BRC vardı. Bu yüzden BRC yi tamamen söküp yerine sıfır Atiker taktırmıştım.

Kanaatimce Atiker Türkiye'de satılan en iyi LPG markası. Hem BRC, hem Lovato, Hem Prins,hem de Zavoli kullanmış birisi olarak söylüyorum bunu. Yeni Gold sistem oldukça stabil ve ve ayar imkanları çok gelişmiş. Elleşlemesi, servisi, garantisi, parça değişimi, fiyatı vs. çok kolay.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ben yeni Prins kablo aldım.
Yazılım şifreleri ile birlikte geldi.
LPG kablo satıcısından bir sorun isterseniz. Elinizde yoksa Telefonunu verebilirim.
Gerçi BRC ayarı için harici MAP sensörü takmanız gerekiyor. Yani sadece kablo yeterli değil.
Benim önceki arabada BRC vardı. Bu yüzden BRC yi tamamen söküp yerine sıfır Atiker taktırmıştım.

Kanaatimce Atiker Türkiye'de satılan en iyi LPG markası. Hem BRC, hem Lovato, Hem Prins,hem de Zavoli kullanmış birisi olarak söylüyorum bunu. Yeni Gold sistem oldukça stabil ve ve ayar imkanları çok gelişmiş. Elleşlemesi, servisi, garantisi, parça değişimi, fiyatı vs. çok kolay.
Benim Brc kitte map sensör var zaten o konuda sıkıntı yok kabloda bulunabilir tek sıkıntı software :(

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Benim Brc kitte map sensör var zaten o konuda sıkıntı yok kabloda bulunabilir tek sıkıntı software :(
Anladığım kadarıyla araç üzerindeki maptan bahseiyorsunuz. O map lpg sistemi için. Ayar yaparken ayrıyeten harici bir map takmanız gerekiyor. Bu map sadece ayarda kullanılıyor. Ayar bitince de söküyorsunuz. Bu yüzden benim Octavia zamanında BRC kablo almama rağmen ayar yapamamıştım. Muhtemelen sizinki de öyledir.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Hayır, anladığım kadarıyla araç üzerindeki maptan bahseiyorsunuz. O map lpg sistemi için. Ayar yaparken ayrıyeten harici bir map takmanız gerekiyor. Ayar bitince de söküyorsunuz. Bu yüzden benim Octavia zamanında kablo almama rağmen ayar yapamamıştım.
Lpg mapından bahsediyorum sök tak değil brc kitle birlikte montajını yaptırdım. Ayrıca benim 1.8t aracımda map sensör bulunmuyor yani AJL- AEB kodlu motorlarda bulunmuyor...

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Lpg mapından bahsediyorum sök tak değil brc kitle birlikte montajını yaptırdım. Ayrıca benim 1.8t aracımda map sensör bulunmuyor yani AJL- AEB kodlu motorlarda bulunmuyor...
Tamam işte, benim bahsettiğim o map değil. LPG kitlerin bazılarında, yada belki hepsindedir emin değilim, ayar yaparken dışarıdan harici bir map daha motajlıyorlar sisteme. Ona göre ayar yapıyorlar. Ayar bitince onu söküyorlar. Yani sadece ayar esnasında kullanılan bir map. Bu map elinizde değilse ayar da yapamıyorsunuz.

http://www.otogazyedekparca.com/brc-ayar-mapi

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Necdet hocam ,
Aşağıdaki link atiker için kablosuz cihazın linki.
Sitede brc için de var mı bilmiyorum. Brc bildiğim kadarıyla bayiler haricinde müdahaleye izin vermiyor.
Yine de isterseniz sitenin iletişim destek kısmından direk ilgili kişiye whatsuptan ulaşabilirsiniz. Kendi forum siteleri de var. Çok ilgililer.
Bizim forum her konuda faal olsa da lpg konusunda biraz pasif kalıyor malesef. Önümüzdeki günlerde lpg ayarı nasıl yapılmalı neye dikkat edilmeli birkaç video çekip paylaşmayı düşünüyorum. Forumdaşlar da faydalanmış olur inşallah.

https://www.lpgkablo.com/wifi-atiker-lpg-ayar-cihazi-ucretsiz-kargo.aspx?pageID=18&PID=5343&CatID=71
merhaba;

mesajı yazalı uzun zaman olmuş konuyu yeniden canlandırmak gibi oldu ama bir türlü güncel bir yazılım bulmadım. benim kablo var o da işimi çözüyor ancak bağlandığım yazılım atiker fast 1.3 2008 yılının yazılımı epey eski yani daha güncel bir yazılım bulamadım. atikere mail attım sağ olsun dönüş yaptılar arayıp durumu izah ettiler kibarca vermeyiz dediler ama stft değerlerine göre ayar yapacak bir bayinin karadeniz sahilinde olmadığını da itiraf ettiler Ankara ya gelirseniz yardımcı oluruz dediler. Sorum şu ; elinizde atikerin fast sistemine bağlanacak güncel yazılımı var mı ?? varsa paylaşabilirmisiniz zira üst devirlerde fakir kaldığını hissediyorum. aracımda atiker fast takılı yazılım konusunda destek olursanız sevinirim. teşekkürler.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Bende hepsi var.
En son 7.0.0.6, 9.0.0.4 ve 10.04.... sürümleri var en son olarak elime geçen.
Prins'e geçtiğim için takibi bırakmıştım.
9.0.0.4 ve 10.04... işinize yararsa gönderebilirim.
Ama firmware güncellemesi yapılmazsa yeni yazılımlar eski ECU'leri desteklemiyor diye hatırlıyorum. Kontrol edin, uymazsa eski sürümleri de gönderebilirim.

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Bende hepsi var.
En son 7.0.0.6, 9.0.0.4 ve 10.04.... sürümleri var en son olarak elime geçen.
Prins'e geçtiğim için takibi bırakmıştım.
9.0.0.4 ve 10.04... işinize yararsa gönderebilirim.
Ama firmware güncellemesi yapılmazsa yeni yazılımlar eski ECU'leri desteklemiyor diye hatırlıyorum. Kontrol edin, uymazsa eski sürümleri de gönderebilirim.
Hüseyin bey çok iyi olur internette 10.04 sürümü buldum bağlanmadı sürüm uyumsuz gibi bir hata verdi frimware update nasıl yaparız elinizde olanları gönderirseniz deneyeyim. Teşekkürler

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
email adresinizi verirseniz eski sürümleri göndereyim. 6.0 sonrası firmware sıkıntısı çıkarır diye hatırlıyorum. 6.0 ve 5.0 sürümleri atayım size.

Firmware güncelleme karışık biraz ve uygun firmware elde etmek gerekiyor öncelikle ama onu yaparsanız herhangi bir hata durumunda ecu tamamen kullanılmaz hale geliyor. Bence denemeyin. Eski sürümlerle de stft ayarları yapabilirsiniz.

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
email adresinizi verirseniz eski sürümleri göndereyim. 6.0 sonrası firmware sıkıntısı çıkarır diye hatırlıyorum. 6.0 ve 5.0 sürümleri atayım size.

Firmware güncelleme karışık biraz ve uygun firmware elde etmek gerekiyor öncelikle ama onu yaparsanız herhangi bir hata durumunda ecu tamamen kullanılmaz hale geliyor. Bence denemeyin. Eski sürümlerle de stft ayarları yapabilirsiniz.
tamamdır firmware işine şimdilik girmeyelim. Uyan en güncel sürüm ile yolumuza devam ederiz. Yazılımları astek_computer@hotmail.com adresine göndeririseniz sevinirim. STF ayarına gelince bir kaç video izledim sadece harita üzerinde ki turuncu çizgiyi aşağı yukarı hareket ettirerek grafik üzerinde ayar yapılıyor. Konu hakkında farklı bir yöntem varmıdır yada bu yöntem doğrumudur? fikriniz var mı ? Desteğiniz için teşekkürler.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Fast çok fazla ayar seçeneği sunar.
Basınç menüsünün sol tarafında yer alan rpm düzeltme, sıcaklık düzeltme vs.vs. tüm seçeneekleri deneyebilirsiniz.
Şu video faydalı olabilir. Ayrıca bu videoda firmware güncelleme olayı da gösteriliyor, istersen deneyebilirsin. Ama seninki 1.0 versiyonuna güncelleme imkanı yokmuş diyor videoda.

6.0 ve 7.0 sürümleri Emaille gönderdim. Elindeki driverler bununla da çalışıyor diye biliyorum.

Kolay gelsin.

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Fast çok fazla ayar seçeneği sunar.
Basınç menüsünün sol tarafında yer alan rpm düzeltme, sıcaklık düzeltme vs.vs. tüm seçeneekleri deneyebilirsiniz.
Şu video faydalı olabilir. Ayrıca bu videoda firmware güncelleme olayı da gösteriliyor, istersen deneyebilirsin. Ama seninki 1.0 versiyonuna güncelleme imkanı yokmuş diyor videoda.

6.0 ve 7.0 sürümleri Emaille gönderdim. Elindeki driverler bununla da çalışıyor diye biliyorum.

Kolay gelsin.
Emeğinize sağlık teşekkür ederim. Deneyeyim neticeyi paylaşırım.

Üst Alt