• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

LPG filtre degisimi

Freedom

vwTürk Üyesi
Selam arkadaşlar LPG filtresinin kendim değiştirmek istiyorum. Servisler ortalama 50 TL istiyorlar. İnternette filtre fiyatı 10 TL yı geçmiyor.daha önce bu işi kendisi yapan varmı? Filtresi nereden sipariş ediyor? Gorusmek uzere

kenan_soykan

vwTürk Üyesi
Bir ozel vw servis sahibi ve ustasinin soylediklerini aktariyorum.
Eger aracinda lpg ile ilgili sorun yoksa, cekisi iyiyse, hicbir sorun yasamiyorsan hic filtre filan degistirme.
Kendi aracindaki filtre 60bin km'lik. Hic daha degistirmedim diyor.

N

NECBEY

Guest
Bu işlemden sonra lpg kacak riskini unutmayın illaki gaz kaçak kontrolü yapılması gerekir...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Freedom

vwTürk Üyesi
gaz kaçağı önemli tabiki. ustaların hangisine inanacağımızı şaşırdık... 60 bin km çok ciddi bir rakam. ustalar biraz daha cesaretli davranıyor. çıkabilecek sorunları kendileri onarabildikleri içindir sanırım.

Freedom

vwTürk Üyesi
video çok işime yaradı. teşekkürler. videoda brc için 15bim km de filtre değişimi öneriyor. ve 2 filtre değişti adam. benim aracımda atiker var. her 10binde tek gaz filtresi değiştirdiler. ısrarla sormama rağmen küçük filtre değişimine gerek olmadığını söyledi servis. videodaki filtreler çok kirli görünüyor. 60 bine kadar nasıl dayanır bu filtreler.

kenan_soykan

vwTürk Üyesi
Filtre tikansa veya filtreye baska birsey olsa zaten aracta bariz bir degisiklik olur. Cekis olsun tekleme olsun vs.vs. oyle bir sirun yoksa zaten filtre gorevini goruruyordur. Benim enistem de motor ustasi arabayla yolda kalmadikca orasini burasini kurcalama derdi bana. Enistem hakli bence.

Freedom

vwTürk Üyesi
O zaman bakım da yaptırmayalim. Yağ zift, filtreler çúrüyene kadar binelim arabaya....işin şakası tabiki de periyodik bakım aracın kullanım ömrünü artırmak için degilmidir?. Her bakımı biraz aksatmak geciktirmek şimdi olmasa da ilerleyen zamanda aracın ömründe olumsuz etkiye neden olacağı kanaatindeyim.

aydost_40

vwTürk Üyesi
O zaman bakım da yaptırmayalim. Yağ zift, filtreler çúrüyene kadar binelim arabaya....işin şakası tabiki de periyodik bakım aracın kullanım ömrünü artırmak için degilmidir?. Her bakımı biraz aksatmak geciktirmek şimdi olmasa da ilerleyen zamanda aracın ömründe olumsuz etkiye neden olacağı kanaatindeyim.
Forumdaşa katılıyorum. İlla ki arıza-sıkıntı çıkarana kadar araca müdahale etmemek bana pek mantıklı gelmedi...

kenan_soykan

vwTürk Üyesi
Yag bakimi vs tamam da, gaz filtresi icin bana mantikli geliyor.

Freedom

vwTürk Üyesi
yukarıda verilen linkteki filtreye bir göz atın. her iki filtre de yağ ve kir içinde kalmış. bu kir birikerek filtreyi tıkayacak, daha sonra sızarak enjektörlere ulaşıp orayı da tıkayacak. haklısın, usta için bu mesele değil, ama biz usta değiliz ve olabilecek bir sorun bizim için pahalıya malolacaktır.

burak4135

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
brc nin filtreleri hassastır geçikmeye gelmez internette kaynak çok matrix tipi enjektörde sıkıntı yok

efsane

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Bir ozel vw servis sahibi ve ustasinin soylediklerini aktariyorum.
Eger aracinda lpg ile ilgili sorun yoksa, cekisi iyiyse, hicbir sorun yasamiyorsan hic filtre filan degistirme.
Kendi aracindaki filtre 60bin km'lik. Hic daha degistirmedim diyor.
15 bin değişim şart onu diyen ustanın aklına şaşarım değişitirim farkı görün

Üst Alt