Leon TDI (otom) yakıt ?

laruz

vwTürk Üyesi
İsim
Metin
Soyisim
Demir
selam Leon 1,6 TDI (otom) şehir içi.yakıt ?

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Hocam merhaba. Polo'nun ve Leon'un tüketimlerini sorduğunuza gore iki araç arasinda kaldiniz :)

Yakit hakkında bir fikrim yok fakat sunu söylemek isterim: Eger ben iki araç arasinda kalsam kesinlikle Leon tercih ederim. Leon fiyatina gore cok fazla donanimi standart olarak sunan bir araba. Ayrica Leon C segmenti bir araç iken Polo B segmenti, yani Leon cok daha geniş ve konforlu bir araç, yol tutusunda da Leon Polo'dan ustundur. Dizel otomatik aldiginiz zaman Polo 1.4 TDI 90 beygir motor ile gelecek, Leon ise 1.6 TDI 110 beygir motor ile gelecek. Performans acisindan da Leon daha tatmin edecektir.

Polo'nun ustun olduğu tek nokta, yalitim ve malzeme kalitesidir. Bu noktada da sizin araçtan ne beklediğiniz one cikiyor. Net fiyatlari hakkında bir bilgim yok. Size tavsiyem ikisi ile de test surusu yapmaniz ve ona gore karar vermenizdir. Hayirlisi olsun. Keyifli forumlar...

musti_58

vwTürk Üyesi
İsim
mustafa
Soyisim
gürler
selam Leon 1,6 TDI (otom) şehir içi.yakıt ?
Merhaba bende 2016 tdi dsg var. Sakin kullanımda şehir içi 5 - 5,5 litrelerde, seri kullandım ise 6,5 litre civarında performans olarak gayet iyi advanced paketli benimki özellikle tavsiye ederim.

MyKIL

vwTürk Üyesi
İsim
Osman
Soyisim
YALÇINKAYA
Aracınızın Markası
Seat
Aracınızın Modeli
Leon
Mesleğiniz
İnşaat Mühendisi
Merhaba, 2015 model 1.6 TDI Leon aracım istanbul içi ortalama 30-35 km/sa hız ile 5.9-6,1 lt/100km yakıta sahip.

Üst Alt