led tv tavsiye

mandufla

vwTürk Üyesi
arkadaşlar 10 yıldır sorunsuz olarak kullandığım tüplü sony tv mi emekliye ayırıp bir led tv almayı düşünüyorum..iki ay önce başladığım araştırmalarıma biraz daha devam etmek ve bunun için sizlerden fikir almak istedim..

samsung ve lg ile yola çıktım.. ancak sony veya panasonic olarak son noktaya geldim..modeller sony 46hx 850 ve panasonic 42 dt 50..aslında 40" küçük, 46" büyük kaçacağını düşünüyorum..42" cuk aslında ama 46" ya da hayır diyemeyeceğim..:) arada 1000 kağıt fark var..sony pahalı..

panasonic in led tv macerası yeni sayılır..aslanda pana plazmacıdır... benim için bu dezavantaj..
sony de 1000 kağıt daha pahalı buda dezavantaj..:D

ne yapayım ne alayım..bir fikir verin..
önereceğiniz yeni ledtv modellerinede açığım..yani araştırıp kafama yatarsa olabilir..

yco

vwTürk Üyesi
Deniz abim Sony araba yapsa direkt alirim.. :)
imkanin varsa dusunme Sony al derim.. evde 2 tane kac inch bilmiyorum ama Samsung TV var.. bi sorunlari olmadi biri 4-5 yasinda digeri 6-7 aylik.. bildigim kadariyla zaten panel adini verdikleri zimbirtiyi bi Sony bi de Samsung yapiyo diger markalara da..

HARPAGON

vwTürk Üyesi
samsung derim bence...
sony bravia modeli ile cok buyuk hayal kırıklıgı yarattı
bir cok urunu piyasadan geri topladı.
o donem samsungun ekmegine yag suruldu ve pazarda ciddi bir adım öne gecti.

su an evde 42" phillips lcd var (5 yasında)
40" samsung lcd var (1 yasında)
2 tane samsung 21" led monitor tv var.
samsung ürünlerinden cok memnunum.
Yiğit beyin de dedigi gibi zaten panelleri diger markalara da samsung ve sony veriyor.
fazla paraya gerek yok bence. o aradakı fark ile kendinize baska bir hediye alın derim ben.

mandufla

vwTürk Üyesi
eyvallah yiğitim..aslında gönül sony diyorda fiyat ürkütüyor beni..:) 4500 tl diyolar..turuncu indirim falan denk getirmeye çalışacağız artık..:D veya fiyat düşmesi için bekleyeceğiz biraz..

mandufla

vwTürk Üyesi
samsungun yeni 2012 model es serilerinde okuduklarıma dayanarak söylüyorum baya şikayet var..led için söylüyorum bunu..ışık sızması bulutlanma ölü piksel vs.. ve satış sonrası servis durumu hiç açıcı değil..burda mersinde avukat bir arkadaş mahkemeye verdi davayı kazandı..tv geri alınıp para iadesi yapılacak, onu bile almamışlar..arkadaş yasal faiz süresi başladı...okuduklarım samsungdan baya soğuttu beni..

yco

vwTürk Üyesi
zaman 3D zamani Deniz abim.. :)

hakan_golf6

vwTürk Üyesi
Samsung 3D Smart Led tv fena olmazdı hani.

FameNeS

VWTURK Gold Member
bende 42pfl7676 philips 3d led tv var güzel birşey çok canlı gösteriyor. ambilight olayı da var bakın deneyin derim. bu arada kendinden digital uydusu olması da avantaj :)

SEDAT38

vwTürk Üyesi
Bende bu aralar TV almayı düşünüyorum pazar günü Kayseri deki mağazaları gezdim ve samsung 7000 serisine karar verdim. El ile kanal değiştirme insan sesini algılayıp komut verme özelliği, çözünürlüğü çok yüksek ve ilerisi için versiyon ve görüntü çözünürlüğü gibi değişikliklerde TV yi güncelleme gibi özellikleri var şu anki TV ler içinde en fazla özellikli TV başka TV lerde aynı özellikler yok. Kayseri Samsung yetkili servisinin muhasebeciliğini ben yapıyorum her serviste olduğu gibi bazı aksaklıklar ve üründe sorun olması normal.Kaliteyi ve teknolojiyi en ucuza alabileceğiniz tek marka samsung buna emin olabilirsiniz.

Kemal_

Uzaklaştırılmış Üye
LED tv nin kralı LG :)

koraygw

vwTürk Üyesi
Bende bu aralar TV almayı düşünüyorum pazar günü Kayseri deki mağazaları gezdim ve samsung 7000 serisine karar verdim. El ile kanal değiştirme insan sesini algılayıp komut verme özelliği, çözünürlüğü çok yüksek ve ilerisi için versiyon ve görüntü çözünürlüğü gibi değişikliklerde TV yi güncelleme gibi özellikleri var şu anki TV ler içinde en fazla özellikli TV başka TV lerde aynı özellikler yok. Kayseri Samsung yetkili servisinin muhasebeciliğini ben yapıyorum her serviste olduğu gibi bazı aksaklıklar ve üründe sorun olması normal.Kaliteyi ve teknolojiyi en ucuza alabileceğiniz tek marka samsung buna emin olabilirsiniz.
+1903

ben 40es7000 1 hafta önce aldım hala deneyemediğim özellikleri var.şiddetle öneririm. sesle kontrol mükemmel bazen kumanda aramak yerine televizyonu sesini, seslenerek açıyorum. uykum geldiğinde ses ile kapatabiliyorum vb.
fiyatıda acaip düştü özellikle kliksa da iyi fiyatla bulabilirsiniz bende oradan aldım.

SEDAT38

vwTürk Üyesi
Kısaca şunu söylemek istiyorum yakın zamanda dağ taş heryer Samsung olacak. :)

tugi1

vwTürk Üyesi
3D istiyorsanız LG,Samsung yerine Philips düşünün. 3 TV yi yanyana izleyebileceğiz bir tekno markete gidin. hepsinde aynı filmi açtırın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

mustafaata

vwTürk Üyesi
sony derim ben görüntü kalitesi gerçekten iyi, almadan önce sony ve samsung arasında çok kaldım ancak renk gerçekliği bakımından bravia çok hoşuma gitti 3 senedir kullanıyorum(ex709modeli) özellikle dlna ile flim izlemek gerçeten çok iyi, 46" civarı alacağım tekrar ancak biraz fiyatların düşmesini bekliyorum istanbulbilişimde çok iyi kampanyalar oluyor takip etmek gerek.

tugi1

vwTürk Üyesi
bu arada harici diskten film izleyen biriyseniz eğer (tv ye direk bağlantıyla) DTS desteği çok önemli. philips ve LG de yok. samsung ta olması lazım. ama buda 80 tl lik media playerlarla çözülüyor aklınızda bulunsun.

FameNeS

VWTURK Gold Member
philipsle ben hariciden film izleyebiliyorum turgut bey

onderion

vwTürk Üyesi
Philips ve LG de tugi'nin dediği gibi DTS ses desteği yok. 3 boyutlu filmler de genelde DTS ses kodeki ile oluyor. Zaten çok fazla seçeneğin olmadığı 3d filmlerde bir de ac3 kodekli olanını bulmak daha zorlaştırıyor işi. 1 senedir iki adet samsung lcd kullanıyorum. 40c650 ve 46c750. Şu ana kadar oynatamadığı dosya yok. 40" oturma odamda ve yaklaşık 3 metreden izliyorum. 46" ise salonda ve 5-6 metreden izliyorum 46" daha küçük gözüküyor insanın gözüne. O yüzden ne kadar büyük ekran alabiliyorsanız o kadar iyi. Zamanla göz alışınca zaten ekran daha küçükmüş gibi geliyor psikolojik olarak. LGnin 3d gözlükleri kullanımı biraz daha rahat ama samsungtan çok bir artısı yok. Mesela ben 3d filmi rahatlıkla izliyorum ama bir kaç kişi yanımda izlerken gözlerini dinlendirmek istedi. Hatta bir arkadaşım 10dk sonra gözleri kıpkırmızı oldu bu LGde de Samsungta da aynı. Lgnin avantajı gözlükleri daha ucuz. Sony ve Philips konusunda pek bilgim yok aslında ilk olarak Philips 8606 serisini almak istemiştim ama fiyatı çok pahalıydı. Samsung aldığıma da hiç pişman olmadım iyi ki LG almamışım diyorum. Benim tvler Lcd olmasına rağmen gelen misafirlerden bu ledler çok güzel diyenler çok oldu tabi c750 lcdnin en üst versiyonu samsungta.

sedd

vwTürk Üyesi
Ağzı olan konuşuyor :)
Şu an samsung ES7000 ve ES8000 üstünde televizyon yok.hatta bu serilere televizyon demek haksızlık olur. Bu modelleri istediğin modellerle kıyasla hep üstün olacağını göreceksin.
Es8000 kullanan biri olarak sunu net soyleyebir ki;su an en uygun fiyatlar da LG de.turkiye pazarından çıktıklarını duydum(devletle sorun yasamışlar ve ciddi ceza kesmişler)
Ama parayi sorun etmiyorsan es8000/7000 kesinlikle almalısın

Üst Alt