Lastik Uzmanı Sorun Söyleyelim

• Konbuyu başlatan NECBEY
  • Başlangıç tarihi

Mataxsa

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
Kabakcı
ustamız nitrojen ile ilgili güzel bilgi vermiş.
Ben de kendi lastiklerimde nitrojen kullanıyorum. Eskiden uzun yol sonrası lastiklere baktığımda lastikler sıcak ısınmış olurdu. Nitrojen bastıktan sonra aynı kontrolü yaptım. 500 km uzun yol sonrası lastik normal sıcaklıktaydı. herhangi bir ısınma söz konusu değildi. bunu görünce nitrojen için verdiğim 20 liraya helal olsun dedim :)
Bu da lastik basıncının sabit kaldığını gösterir bize. basınç artmadığı için lastik ömrü açısından faydalı.
Bir de nitrojen, normal havaya göre daha az kaçak yapıyor. önceden 2 haftada bir lastik havalarını kontrol ederdim. ve kontrolde 1-2 psi lastiklerin havasının inmiş olduğunu görürdüm. şimdi 1 ay sonra bakıyorum herhangi bir değişiklik yok. nadiren 1 psi inmiş oluyor.

Bu arada OPET'in bazı istastonlarında Nitrojen pompası var. nitrojeni olanlar bu opet'lerde kontrollerini yapabilirler.
BURADA COK ONEMLI BIR HATA VAR LASTIGIN ICINDE NITROJEN OLDUGUNDA NORMAL HAVA 1 PS DAHIL BASILSA NITROJEN YOK OLACAKTIR .. bu hatayı yapmayınız lutfen

buzel

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
UZEL
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Bilgisayar Mühendisi
İsim Soyisim
Burak UZEL
BURADA COK ONEMLI BIR HATA VAR LASTIGIN ICINDE NITROJEN OLDUGUNDA NORMAL HAVA 1 PS DAHIL BASILSA NITROJEN YOK OLACAKTIR .. bu hatayı yapmayınız lutfen
Normal hava basmıyorum, opet te nitrojen de var, nitrojen basıyorum.

Mataxsa

vwTürk Üyesi
İsim
Gokhan
Soyisim
Kabakcı
,Yetkili bayiliğini yaptıgımız LASSA VE BİRİDGESTONE Tüm forum kulanıcılarına TAMAMEN ÜCRETSİZ
BALANS(4 lastiginize)
LASTİK DİŞ DERİNLİĞİ KONTROLÜ
AKÜ ÖLCÜMÜ
SİLECEK KONTROLÜ
FAR AMPÜL KONTROLÜ
ve en onemlisi güler yüzlü hizmete davetlisiniz
Eski üsküdar yolu cad no30/A içerenköy /Ataşehir/İSTANBUL
Birlik Ticaret Oto Lastik Dünyası
0555 634 33 72
0216 576 71 08

sebnemelmyra

vwTürk Üyesi
İsim
Şebnem
Soyisim
Kale
Merhaba,
Aracım Passat cc. Jant orta kapaklarından bir tanesi düştü. Tek satılıyor mu yoksa 4'lü takım mı almam gerekli ve İstanbul Avrupa yakasında en uygun fiyatla nereden alabilirim acaba?

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Merhaba,
Aracım Passat cc. Jant orta kapaklarından bir tanesi düştü. Tek satılıyor mu yoksa 4'lü takım mı almam gerekli ve İstanbul Avrupa yakasında en uygun fiyatla nereden alabilirim acaba?
Tek alabilirsiniz yetkili serviste bile cüzi bir rakamdır

Üst Alt