LASTİK SEÇİMİ

polo434

vwTürk Üyesi
İsim
şahin
Soyisim
yeni
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2015
Mesleğiniz
mimar
MERHABALAR..
2017 1.2 tsı manul aracıma 16'' jant takmak istiyorum. fabrikanın vermiş olduğu tavsiye edilen lastik ebatları nedir? orjinal ebatlar

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Aracın şu anki mevcut lastik ebatlarını paylaşırmısınız...

unsaLhsN

vwTürk Tasarım Ekibi
İsim
Hasan
Soyisim
Ünsal
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo 1.4 TDI
MERHABALAR..
2017 1.2 tsı manul aracıma 16'' jant takmak istiyorum. fabrikanın vermiş olduğu tavsiye edilen lastik ebatları nedir? orjinal ebatlar
Depo kapağında jant ebatlarına göre takabileceğiniz lastik ölçüleri yazıyor olması lazım.

polo434

vwTürk Üyesi
İsim
şahin
Soyisim
yeni
Aracınızın Markası
polo
Aracınızın Modeli
2015
Mesleğiniz
mimar

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bu ebatlarda lastik jant kullanabilirsiniz...
205-50-16
205-55-16
205-45-17
215-45-17

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Kullandığınız lastik jant ebatıyla bir kaç mm farkla aynı bu ölçülerde km ve hızınızda sapma olmaz.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Jant ebatı büyütecekseniz TÜV muayenede sorun yaşayabilirsiniz. Ebat büyüttüğünüzde teknisyenler aracın şasi sistemindeki etikete bakarlar. Eğer etiket araçtan kopartılmamış ise etikette yazan değerlere itibar ederek ağır kusur sayabilirler.
Buna göre eğer etiket araçta bulunmuyor ise: Lastiklerinizin yük endeksine bakılır. Her bir lastiğin yük endeksi 4 ile çarpılır. Eğer aracın yüklü ağırlığını karşılayamıyorsa ağır kusur sayılır.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Jant ebatı büyütecekseniz TÜV muayenede sorun yaşayabilirsiniz. Ebat büyüttüğünüzde teknisyenler aracın şasi sistemindeki etikete bakarlar. Eğer etiket araçtan kopartılmamış ise etikette yazan değerlere itibar ederek ağır kusur sayabilirler.
Buna göre eğer etiket araçta bulunmuyor ise: Lastiklerinizin yük endeksine bakılır. Her bir lastiğin yük endeksi 4 ile çarpılır. Eğer aracın yüklü ağırlığını karşılayamıyorsa ağır kusur sayılır.
Geçen gün muayeneye girdim aracın orijinal jantları 16 inç üstündeki jantlar 18 inç s-line aynı zamanda bijon yuvaları çift aplikasyon buna rağmen muayeneden sorunsuz geçti.
Ha bu durum her istasyondan geçeceği anlamına gelmesin yoğunluktan dolayı belkide bakmak istememiş olabilirler. 😉

2348

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Geçen gün muayeneye girdim aracın orijinal jantları 16 inç üstündeki jantlar 18 inç s-line aynı zamanda bijon yuvaları çift aplikasyon buna rağmen muayeneden sorunsuz geçti.
Ha bu durum her istasyondan geçeceği anlamına gelmesin yoğunluktan dolayı belkide bakmak istememiş olabilirler. 😉

Ekli dosyayı görüntüle 2348
Necdet bey bundan 2 yıl önce Tüv'e gittim. Araçta şu an takılı olan 215 50 17 lastik ve jantlar var idi. Muayene çıkışı teknisyen bana: VW bu lastik ve jantları bu araca önermiyor, değiş gel dedi. Ben de eski jant ve lastikleri takarak geçmiştim. Muayene çıkışı da 18'' olarak tahmin ettiğim bir Seat LEON gördüm. Araç sahibine hayırdır, jantlardan dolayı mı sizi bıraktılar? diye sordum. O da: Hayır LPG'de sorun çıktı dedi.
Ben de bunun üzerine Güvenlik Görevlisine durumu anlattım. Adam hiçbir şey demeden aracın nerede dedi. Aracın yanına geldik adam kapıyı açtı ve şu etiketi sökersen sen de geçersin dedi.

Bir sonraki muayeneye de etiketsiz girdim. Bu sefer de görevli bana: Bu lastiklerle kalırsın dedi. Neden diye sordum: Bu aracın yüklü ağırlığını karşılamaz dedi. Ben de kendisine karşılar dedim. Lastik başına 650 kg dedim. Bakacağız, eğer dediğin gibiyse geçer dedi. Öyle de çıktı ve geçtim. Trabzon'da ne yazık ki böyle.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Necdet bey bundan 2 yıl önce Tüv'e gittim. Araçta şu an takılı olan 215 50 17 lastik ve jantlar var idi. Muayene çıkışı teknisyen bana: VW bu lastik ve jantları bu araca önermiyor, değiş gel dedi. Ben de eski jant ve lastikleri takarak geçmiştim. Muayene çıkışı da 18'' olarak tahmin ettiğim bir Seat LEON gördüm. Araç sahibine hayırdır, jantlardan dolayı mı sizi bıraktılar? diye sordum. O da: Hayır LPG'de sorun çıktı dedi.
Ben de bunun üzerine Güvenlik Görevlisine durumu anlattım. Adam hiçbir şey demeden aracın nerede dedi. Aracın yanına geldik adam kapıyı açtı ve şu etiketi sökersen sen de geçersin dedi.

Bir sonraki muayeneye de etiketsiz girdim. Bu sefer de görevli bana: Bu lastiklerle kalırsın dedi. Neden diye sordum: Bu aracın yüklü ağırlığını karşılamaz dedi. Ben de kendisine karşılar dedim. Lastik başına 650 kg dedim. Bakacağız, eğer dediğin gibiyse geçer dedi. Öyle de çıktı ve geçtim. Trabzon'da ne yazık ki böyle.
😂😂😂

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
MERHABALAR..

Alttaki link de aracınız için üretici tarafından onaylanmış lastik ebatlarını görebilirsiniz.

Araç model ve motor bilgileri girilerek her aracın üretici tarafından onaylanmış lastik ebatları görülebilir.

https://lastik.rezulteo.com.tr/otomobil-4x4-ticari-lastikleri/volkswagen/polo/polo-v/1-2-tsi-90?millesime_start_month=3&millesime_start_year=2009&millesime_end_month=9&millesime_end_year=2017

..

Üst Alt