• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

İngiliz Simba Dünyanın En Konforlu Yataklı Otobüsü “Snoozeliner”i Tanıttı!

Wvcars

vwTürk Üyesi
Katılım
16 May 2017
Mesajlar
87
Tepkime puanı
1
İngiltere merkezli yatak firması Simba, royal class otobüs yolculuğu için Snoozeliner projesini tanıttı...Farkettiyseniz son zamanlarda geçmişte hayal ettiğimiz birçok şeyin gerçekleştiğini görüyoruz. Bir araba suyla çalışır mı derken elektrikli arabaların son hızda piyasaya girişleri, gerçekten uçar mı acaba derken gökyüzü araçlarının çıkması gibi… Mutlaka çoğu kişinin kurduğu bir hayal daha vardır o da asfaltta, yatak üzerinde uyuyarak yolculuk etmek!

İngiltere’nin 1979 yılında kurulan ve en iyi yatak üreticisi olarak bilinen Simba, harika üstü diyebileceğimiz otobüs konsepti yaptı. Doğruyu söylemek gerekirse böyle bir otobüs projesini gördüğüm ilk anda suratımda bir tebessüm oldu. Bazı firmalar “tek kişilik koltuk” dönemine daha geçmezken Simba sizi otobüslerde uyutarak götürmeye kararlı. Autoblog‘un haberine göre Simba, Lion Kingdom ortaklığında bu işe soyunuyor.

Snoozeliner’in son derece kapsamlı donanımlar eşliğinde yapılması düşünülüyor.Yapılmak istenen tam olarak sizlere önceden sunduğumuz Mercedes S Klass’tan ilham alınarak yapılan yolcu uçağına benzetmek. Düşünce ve hizmet kısmının yüksek oranda aynı olması planlıyor. Simba’nın kafasındakiler; otobüste sıcak – soğuk ikramlar, yemek eşliğinde terapi tadında yolculuk sunulması bekleniyor.

14 yatak projeli bu otobüsün konsept çizimlerinde gördüğümüz gibi ambiyansa da önem verilmiş. Biraz fırın düzeninde olsanızda kişisel yatakalarınıza yatıp, perdeyi çekip herkesten kendinizi soyutlayabiliyorsunuz.

Snoozeliner’ın hizmetleri bu kadarla da kalmıyor.Teknoloji çağında olduğumuza göre ona göre de bir şeylerin olması gerekir. Yiyecek ve içecekelerinizi tüketirken, bilgisayarınızı açarak Wi-Fi ile tüm işelerinizi yapabilirsiniz. Özel mini kasa bölümlerine değerli ve özel eşyalarınızı koyabileceksiniz.

“Otobüste rahat İngiliz uykusu” başlatma planları her ne kadar konsept olarak gözüküyor olsada tamamen gerçek. İngiltere’de başlayacak seferler için ödemeniz gereken ücret sadece 8.50 Sterlin olacağı da söylendi. VIP otobüsün uykulu seferlerine başlaması o kadar da uzak değil. Gelecek senenin Ağustos ayında ilk İngiltere seferine başlanacağı söylendi.

Haberin Kaynağı: https://paratic.com/simba-snoozeliner-otobus-konfor/
 
Üst Alt