• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

GOLF- JETTA - PASSAT FAR+YAGMUR SENSORU SET

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Kargo dahil 200 TL ye çektim. Son 1 set var. Bir daha getirmeyeceğim buyuk ihtimalle. AUTO konumlu far anahtari ile 250 TL kargo dahil.

hakki.selvi

vwTürk Üyesi
Konuyu takip ediyorum, bende aracima yapmak istiyorum. Fakat konu tam net degil. Yapilacaklari anlatirsaniz belki montajini kendimiz yapariz. Nerelere kablo cekildigi onemli ve orjinali gibi calisiyormi ?

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Konuyu takip ediyorum, bende aracima yapmak istiyorum. Fakat konu tam net degil. Yapilacaklari anlatirsaniz belki montajini kendimiz yapariz. Nerelere kablo cekildigi onemli ve orjinali gibi calisiyormi ?
Hocam far+yagmur sensoru tek bir parca. Kablo demeti üzerinde 3 adet kablo mevcut. 1 tanesine sigorta kutusundan sigorta ekleyerek + veriyoruz (sigortanin konumu önemli). 1 tane ucuna herhangi bir yerden sasi veriyoruz. Diger son kalan ucu ise BCM dediğimiz modüldeki bir pine giriyor. Pin numarasini net hatirlamiyorum su an ama daha sonra bakar söylerim. Aslinda montaji basit sayilir.

Bir adet metal cama yapistirilmasi gereken braketi var. Siyah cam mastigi ile istediğiniz araca camcida yapistirabilirsiniz. Orijinalde sensoru ve braketi orten bir kapagi mevcut. Ben bu kapak yerine kendim sacdan kapak tasarladım ve yaptirdim. Far anahtarini da değiştiriyorsunuz ve gerekli kodlamalari yaparak kullanima hazir hale geliyor. Far sensoru VAGCOM ile adaptasyon sonrasi sorunsuz calisiyor. Yagmur sensoru orijinali kadar iyi olmayabiliyor. Sizin uygulamaniz ile alakali. Yagmuru iyi algilamasi için sensorun pedi ile cam arasinda hava boslugu kalmamasi gerekli. Sensoru braketin ortasina yerleştirdikten sonra cami iyice öpmesini saglayacak bir destek sensorun arkasina konmali. Aksi halde yagmuru algilayamiyor ve verimli calismiyor.

Elimde su an son 1 set mevcut. Bir daha da getirmeyecegim. Kendi meslegimin ve yurtdisi is seyahatlerimin yogunlugu sebebiyle bu tarz islere artik vakit bulamiyorum.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Üst Alt