• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

GOLF- JETTA - PASSAT FAR+YAGMUR SENSORU SET

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Herkese iyi forumlar.

Urun SIFIRDIR. Orijinal urundur. Uzerinde parca numaralarini gorebilirsiniz. Heryerde bulabileceginiz turden bir parca degil.

Bu takimin montaji icin dikiz aynasi degisimine gerek YOKTUR. Silecegin sildigi alanin icine montaj yapilmasi yeterli. Montaji kolaydir fakat VAGCOM kodlamasi gerektirir. Montaj icin gerekli bilgiyi veririm ozel mesajla.

Bu urun montajindan sonra yagmurda otomatik cam kaldirma, coming home/leaving home ozellikleri orjinal olarak kodlanabilir. Farlarinizi yakma-kapama ve silecek acma-kapama, hiz ayari gibi dertlerden kurtulacaksiniz :)

1 Adet Orjinal Far+Yagmur Sensoru + 1 Adet Orijinal Cam Braketi + 1 Adet Orijinal Kablo Demeti+1 Adet AUTO Konumlu Far Anahtari + 1 Adet Sensor Kapagi

Urun Golf5 - Golf6 - Jetta5 - Jetta6 - Caddy - Passat B6 - Passat B7 modellerine uyumludur.

FİYAT: 340 TL (KARGO DAHİL)

Gence Yakut - 05382517161
genceyakut@hotmail.com

quattro44

vwTürk Üyesi
Hocam hayrlı satışlar..Bütçe uygun olaydı iyiydi... :)

quattro44

serkanhector

vwTürk Üyesi
ben talibim

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kahtalı_mıçı

vwTürk Üyesi
Kolay gelsin..
Ek bir bilgide ben vereyim; montajın ve sistemin fabrikasyon orijinal gibi olması için ön camın da değişmesi gerekmekte.. Çünki ön cam da bu sensörün takılması gereken yer olmalı, yoksa satıcı arkadaşın da söylediği gibi silginin görüş açısına göre uygun bir yere de takılabilir.. Sensörlü yan sanayi camlarda ortalama 200-300 lira civarında..

Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
ben talibim

Serkan Beyden once birisi aradi. O arkadasin aracina deneyecegiz. Uygunsa ona montaj yapacagim (BCM nin uygunlugu soz konusu). Yoksa Serkan Beyin aracina kismet :) Acelesi olmayanlar icin tekrar getirecegim. Serkan Bey duruma gore siparis listemde su an, acelesi olmadigini soyledi. Tesekkur ederim ilginiz icin Serkan Bey.

Hocam hayrlı satışlar..Bütçe uygun olaydı iyiydi... :)

quattro44
Tesekkur ederim Mehmet Bey. Bu urunun cok ragbet gorecegini dusunmemistim ama tersi oldu. Anlasilan birkac takim daha getirecegim :)

Kolay gelsin..
Ek bir bilgide ben vereyim; montajın ve sistemin fabrikasyon orijinal gibi olması için ön camın da değişmesi gerekmekte.. Çünki ön cam da bu sensörün takılması gereken yer olmalı, yoksa satıcı arkadaşın da söylediği gibi silginin görüş açısına göre uygun bir yere de takılabilir.. Sensörlü yan sanayi camlarda ortalama 200-300 lira civarında..

Sent from my iPhone 6 Plus using Tapatalk
Bilgilendirme icin tesekkurler Eren Bey. Eger aynayi da kararan ayna ile degistirmek istenirse ve butce uygunsa, dediginiz gibi cami degistirmek daha uygun olacaktir. Ama cami degistirmeden bunu montaj yapinca hem fonksiyonelliginden bir sey kaybetmiyor hem de maliyet uygun oluyor :)

hamitco

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Fabrikasyon olan bu sensör karartmali ayna ile birlikte kullanılabilir sadece. Çünkü bu sensör karartmali aynanın sap kısmına uyumlu.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi ön cam değişimi gerekebilir. Iyi bir camcı braketi güzelce yapistirirsa ayna değişimi gerekmeyebilir. Ancak braket iyi yapıştırılmaz ise ileride ayna düşebilir.

Hayırlı satışlar.

cereyancı

vwTürk Üyesi

Koltuk kaldırma kolundaki passat veya kırmızı TDI yazısından arıyorum. Hele kırmızı TDI yı deli gibi arıyorum.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Fabrikasyon olan bu sensör karartmali ayna ile birlikte kullanılabilir sadece. Çünkü bu sensör karartmali aynanın sap kısmına uyumlu.

Ayrıca arkadaşın dediği gibi ön cam değişimi gerekebilir. Iyi bir camcı braketi güzelce yapistirirsa ayna değişimi gerekmeyebilir. Ancak braket iyi yapıştırılmaz ise ileride ayna düşebilir.

Hayırlı satışlar.
Tesekkurler Hamit Hocam. Ayna ve cam degisimi sart degil. Braket saglam bir sekilde standart cama yapistirilirsa herhangi bir sorun olmadan kullanilabilir. Bunu sorunsuz uygulayip kullananlar mevcut. Cok estetik durmuyor tabiki ama onemli olan islevsellik diye dusunuyorum. Montaj yaptigim zaman nasil gorundugunu paylasacagim burada insallah :)

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Aracina montaj yapacagimiz arkadasin isi oldugu icin gerceklestiremedik. Ben de burada cok merak ediliyor, ornek teskil etsin hem de tecrube olsun diye seti basit bir baglanti ile baglayip kodladim. Asagida nasil calistigini videolarda gorebilirsiniz. Cok profesyonel olmadi kusura bakmayin. Ama gecenin 02:30 unda yapinca o kadar oldu :)

Su an okulum sebebiyle cok yogunum. Elimde tek set var ve bu seti Serkan Beyin aracina takacagiz. 3 set daha getirecegim. Takriben 1 ay sonra elimde olur. Montaj ya da gonderim icin 1 ay sonraya gun verebiliyorum. Kapora gonderimi olmadigi surece 3 setten fazla getirmeyecegim onu simdiden belirteyim. Malum ogrenci halimle fazla risk alamiyorum :)

Montaj yaptigim aracimiz Golf6 TRENDLINE. Yani baz model ama yine de calisiyor. Yani Jetta Trendline ve Passat Trendline'a da olur. Fakat Golf5-Jetta5 serilerinde Primeline paketlere uyum saglayacagindan tam emin degilim. Isteyen olursa gelir VAGCOM dan bakariz. Midline ve uzerine uyum saglar.

Montaj dahil fiyat veremiyorum su an cunku cama braket yapistirma islemi icin malzeme secimi yapmadim. Bir camci ile gorusmem gerekiyor. Eger daha saglikli olacaksa camciya taktırmak gerekebilir. Fakat braketin camda 1 gun kadar bekleyip yapistiricinin kurumasi gerekebilir. Bu konu henuz netlesmedi. Cam braketi montaji haric, AUTO konumlu cift sisli krom anahtar dahil. 350 TL diyebilirim. Anahtar sizde mevcutsa fiyati tekrar konusur revize ederiz.

Coming Home-Leaving Home otomatik calisiyor. Sadece,kilidi actiktan sonra kontagi acmazsaniz, tekrar kilitlediginizde coming home calismaz. Leaving Home karanlik oldugu surece her kilidi actiginizda calisir. Sistem sensorden sinyal alarak calistigi icin gunduzleri CH-LH calismaz. Yagmur sensoru icin herhangi bir aciklama yapmak gerekmiyor sanirim. Hersey videoda net.

Sensoru cama yapistirmadim. Tekrar ediyorum sadece bir denemeydi. Montaj yapilacagi zaman, sensorun braketi dikiz aynasinin arkasina dogru gorusu kapatmayacak sekilde, silecegin sildigi alan icine yapistirilacak ve ortasina sensor oturtulup, arkasindan bir metal, lastik ya da yay gibi birseyle desteklenecek.

Silecek kolunun ilk kademesi AUTO konumuna donusuyor bu sekilde. Uzerindeki hiz ayari dugmesi ise sensorun hassasiyet ayari oluyor yagmur icin. Far anahtarinin da AUTO konumunda olmasi gerekli. Yani bu seti taktiktan sonra, far anahtari surekli AUTO konumunda, silecek kolu da ilk konumda kaldigi surece, araca bindikten sonra hicbir seye mudahale etmeyeceksiniz. Araca girip cikarken yolunuz da aydinlanacak :)

[video]https://www.youtube.com/watch?v=vWrLbFxDVNg&feature=youtu.be[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=k-8Sc2an5CU&feature=youtu.be[/video]

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
[video]https://www.youtube.com/watch?v=vWrLbFxDVNg&feature=youtu.be[/video]
[video]https://www.youtube.com/watch?v=k-8Sc2an5CU&feature=youtu.be[/video]

Burada direkt video acilmasi nasil yapiyor bilemedim. Linklerden acip izleyebilirsiniz.

serkanhector

vwTürk Üyesi
tamamen montajlanmasini bekliyorum guzel bir is cikaracaginiza eminim

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Elimde tek set var. Bu nedenle tamamen montaj yapmayi dusunmuyorum kendi aracima. Sizin araciniza montaj yapalim diye konusmustuk. Eger uygulanmis sonuc gormek istiyorum diyorsaniz diger arkadasa tekrar oncelik verebilirim. O zaten montaj icin bana gelecekti, ben gitmeyecektim. Daha rahat olur benim icin de. Cevabınızı bekliyorum.

serkanhector

vwTürk Üyesi
benim hic acelem yok bekliyorum siz ne zaman ben hazirim derseniz o vakit montaj yapilir

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
benim hic acelem yok bekliyorum siz ne zaman ben hazirim derseniz o vakit montaj yapilir

Peki Serkan Bey. Tesekkurler cevabiniz icin. Diger arkadasa oncelik veriyorum tekrar. En olmadi kendi aracimizda tam olarak uygular sonucu paylasirim tekrar.

serkanhector

vwTürk Üyesi
tamamdir ben beklemedeyim gec olsun guc olmasin

serkanhector

vwTürk Üyesi
ne oldu sistem hayata geçmedimi

Sent from my iPhone using Tapatalk

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Sistem coktan hayata gecti :) . su an golf6 trendline aracimizda sikintisiz kullaniyoruz. Sadece yagmur sensoru hassasiyetini tam test edemedim cunku yagmur yok uzun suredir. Yakinda foto ve video paylasacagim

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
Guncel ! 2 takim elimde mevcut. Isteyene whatsapp uzerınden foto-video gönderirim.
Cam değişmeden ve ayna değiştirmeden sensor takiliyor ve calisiyor sikintisiz. Yeni bir araç alimi soz konusu. Bu sebeple uygun vereceğim.

Üst Alt