Golf IV Jant ve Spacer

eralpek

vwTürk Üyesi
İsim
Eralp
Soyisim
EKEMEN
Merhaba Arkadaşlar, forumun yeni üyesiyim sürekli araştırdığım bir konuda yardımlarınızı bekliyorum.
2000 model golf 4 sahibiyim aracım 5x100 bijon aralığını sahip ama almak istediğim jantların bijon aralığı 5x112 spacer kullanmak ne kadar sakıncalı yada ne kadar faydalı uzun dönemde ne gibi problemler çıkarabilir, titanyum spacer diyenler olmuş forumda çeşitli konularda ama internette çoğunlukla aleminyum spacer bulunuyor. almak istediğim jant VOSSEN VLE-1 20"
ön 9 arka 10.5 ofsetli space ile dışa çıktığında sürtme yaşanırmı ona göre jant tecihimi değiştireceğim şimdiden teşekkür ederim.

Jantın Teknik bilgileri:
Ön: 20" - 9 Ofset
Arka: 20" - 10.5 Ofset
Bijon aralığı: Ön-Arka 5x112
ET Ön: 32
ET Arka :42

Daha Fazla Teknik Detay ve Jantı merak Edenler İçin Link Ekledim.
http://www.vossenwheels.com/wheels/vle1
İlk tercih etmek istediğim jant bu yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Yanlışlık yaptıysam affola acemiliğime verin.

Son düzenleme:

rene

vwTürk Üyesi
İsim
Eren
Soyisim
K
Kardeşim kullanan arkadaşlar vardı spacer ben sağlıklı bulmuyorum ama kaliteli bir marka ile sıkıntı yaşayacağını sanmam.

Ondan ziyade golf için 20"çok iddialı değil mi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

eralpek

vwTürk Üyesi
İsim
Eralp
Soyisim
EKEMEN
ilk aldığımda araç basıktı üzerinde 19" jant vardı ben sürekli Çanakkale'ye gittiğim için taş toprakta altını çok sürtüyordum amortisötleri orjinal haline geri çeviridim.bide 225*45*17 jant taktim şuan bende muallaktayım vossen vle-1 olmaz ise gene vossen cv3 düşünüyor olacağım

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
https://www.youtube.com/watch?v=fck_eWdCEg8

linkte dei uygulama bana ait fakat sen 5x100 bijonları 5x112 çevirmek istiyorsun sanırım olay durumu farklı oluyor eğer benim gibi birşey yapacaksan sadece flanş al tak kullan şeklinde malzeme AL7075 kullanacaksın yok ben bijon aralığını değiştirmek istiyorum dersen olayın işçilik kısmı değişiyor ya hazır alacaksın yada güzel kaliteli bir malzemeden ölçüsüne göre çizdirip yaptıracaksın ilk önce flanşı 5x100 olarak somunlarla arabaya sabitleyeceksin sonra 5x112 deliklere açılmış dişlerden sıktın mı senin iş olur istediğin ölçüde ayarlabilirsin sürtme olayına gelince coil yoksa sadece yay varsa araçta ona göre 3,5cm mesela sürtme yapacağını sanmıyorum biraz karışık oldu anlamışsındır umarım :)

firestarter84

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
ÖZBAŞ
https://www.youtube.com/watch?v=fck_eWdCEg8

linkte dei uygulama bana ait fakat sen 5x100 bijonları 5x112 çevirmek istiyorsun sanırım olay durumu farklı oluyor eğer benim gibi birşey yapacaksan sadece flanş al tak kullan şeklinde malzeme AL7075 kullanacaksın yok ben bijon aralığını değiştirmek istiyorum dersen olayın işçilik kısmı değişiyor ya hazır alacaksın yada güzel kaliteli bir malzemeden ölçüsüne göre çizdirip yaptıracaksın ilk önce flanşı 5x100 olarak somunlarla arabaya sabitleyeceksin sonra 5x112 deliklere açılmış dişlerden sıktın mı senin iş olur istediğin ölçüde ayarlabilirsin sürtme olayına gelince coil yoksa sadece yay varsa araçta ona göre 3,5cm mesela sürtme yapacağını sanmıyorum biraz karışık oldu anlamışsındır umarım :)
Ercan Bey söylediklerinizden hiç bir şey anlamadım, biraz daha açıklar mısınız lütfen?

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz

eralpek

vwTürk Üyesi
İsim
Eralp
Soyisim
EKEMEN
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ercan bey peki spacer'ın maliyeti ne kadara geldi ve kaç gün sürdü?

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ercan bey peki spacer'ın maliyeti ne kadara geldi ve kaç gün sürdü?
150 TL malzeme + 150 TL işçilik ( 6 saat işlem süresi ) + 75 TL 20 adet uzun bijon

semphatic

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Okan
Soyisim
Kumbaracı
20" 9-10,5 ofset - 32-42 Et . Bijon olcusu degisecek spacer uygulanacak . Jantlar cok disarida duracak ve orjinal suspansiyonla salinimlarda surtme yasanmasi kuvvetle muhtemel . Sert amortisorle aracin salinimi kisilmasi lazim bu seferde orjinal yukseklikte yol tutus mukavemeti azalacak . Araci biraz basmaya kalksaniz bu olculerde camurluk acmaniz gerekecek . Bunun yani sira 20" Golf 4 icin cok iddiali bir rakam . Arac cok yorulacak . Porya bilyalariniz Aks kafalariniz hatta baski balatanizin bile omrunu kisaltmis olacaksiniz . Bunlarida goz ardi etmeyelim

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
20 çok büyük gelir bence bozar ön takımı

eralpek

vwTürk Üyesi
İsim
Eralp
Soyisim
EKEMEN
anladım peki kamber vermek istesek spacer sorun yaratırmı ?

Üst Alt