GOLF 5 SPOR YAY TERCİHİ

berkeelmas99

vwTürk Üyesi
İsim
BERKE
Soyisim
ELMAS
ARKADAŞLAR MERHABA GOLF 1.4 TSI 140 BG ARACIM VAR . 18 İNC JANT MEVCUT. LASTİKLER 225 . SPOR YAY ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM FAKAT 3.5 CM Mİ 5 CM Mİ DİYE ÇOK KARARSIZ KALDIM . ARACIN KAFASI ÇO K YUKARDA DURUYOR . 3.5 TAKSAM YUKARIDA KALICAK GİBİ 5 CM DE ÇOK ALCAK BAZEN AİLECEK BİNİYORUZ. SÜRTMESİNİ PEK İSTEMİYORUM AÇIKCASI YANİ 4-4.5 CM OLSA YAY ALACAĞIM SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ NELER ? ARAÇ RESİMLERİ ;

EDİT: SPOR YAY TAKILDI !! SONUÇ :
Orjinal yay ile sertlik yumuşaklık pek bi fark yok , aynı diyebilirim . Şuan benim için değişen tek şey kasislerden dikkatli geçmek . Zaten yayları takmadan önce el ile baskı uyguladığımda da aynıydı .

halildmr

vwTürk Üyesi
İsim
halil
Soyisim
demir
eibach 5 cm yay vardı aracımda oyle kolay kolay her yere surtmuyordu anca koy yoluna gırersem belkı dıger yerlerde oyle surtme yasamadım 3.5 cm lerde ne dustugu bellı oluyor ne dusmedıgı benım tercıhım dır tabı kı bu benım jantlar 17 ıdı 18 ınc lerde donuslerde camurluga surttugunu duydum ama onuda soyled,meden gecmeyyım karar sızın

rene

vwTürk Üyesi
İsim
Eren
Soyisim
K
3.5 kullanıyorum Vogtland bu bile bu kadar rahatsızken 5 i düşünemiyorum 😊 ama yol tutuş ve görüntü unutturuyor bunu.3.5 idealdir bunda bile orjinal amortisörler yarım çalışıyor 5 te direk çalışma payı iptal en ufak çukuru bile sönümleyemez hemen tam açık konuma gelir dolayısıyla vurma yapacaktır.tavsiyem jom coilover lar 1.100 tl civarı euro yüzünden yay fiyatları tavan yaptı zaten almışken coil al orjinal ekipmanıda kenara koy derim ön biraz fazla düştü bende tam istediğim gibi oldu bu ölçüyle ilgili değil marka ile ilgili bir durum.genelde çakma yaylarda ön az düşer arka fazla düşer magirus tarzı bir görüntü oluşur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

kenan_soykan

vwTürk Üyesi
İsim
Kenan
Soyisim
Soykan
Bence 3.5. Heleki istanbul'da.

berkeelmas99

vwTürk Üyesi
İsim
BERKE
Soyisim
ELMAS
3.5 kullanıyorum Vogtland bu bile bu kadar rahatsızken 5 i düşünemiyorum 😊 ama yol tutuş ve görüntü unutturuyor bunu.3.5 idealdir bunda bile orjinal amortisörler yarım çalışıyor 5 te direk çalışma payı iptal en ufak çukuru bile sönümleyemez hemen tam açık konuma gelir dolayısıyla vurma yapacaktır.tavsiyem jom coilover lar 1.100 tl civarı euro yüzünden yay fiyatları tavan yaptı zaten almışken coil al orjinal ekipmanıda kenara koy derim ön biraz fazla düştü bende tam istediğim gibi oldu bu ölçüyle ilgili değil marka ile ilgili bir durum.genelde çakma yaylarda ön az düşer arka fazla düşer magirus tarzı bir görüntü oluşur.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Coilover takmak bende çok isterim fakat fiyatları malum. Rahatsızlığı pek önemli değil şuanda rahatsız zaten 18 inc lerle zaten aracı haftasonu kullanıyorum o da olsun o kadar 3.5 ile ön tarafta ne kadar düşme oldu ?

nerhal61

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Halit
Soyisim
BEBEK
Duruş ve görüntü çok hoş fakat benim jantlar 18 nasıl bi görüntü çıkar bilmiyorum 5 cm ile sürtme yapabilir diye düşünüyorum
Onemli olan jantlariniz ve lastiklerinizin olculeri.

Jantlariniz ET 45 ve uzerinde bir degere sahipse pek sorun olmayacaktir. Piyasada 45in uzerinde bulmak zor. Orj. Vw jantlar et48 ve üstü.

Nispeten ince yanak lastikla 5cm guzel bastirir arkayi. 3.5 da olur mutlaka. Buna ragmen sorun olursa arka kamber ayarlariyla azicik oynayarak sorunu cozebilirsiniz.

Web de bircok golf 5 modifiye foto var. 18 de cok guzel duruyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

berkeelmas99

vwTürk Üyesi
İsim
BERKE
Soyisim
ELMAS
Onemli olan jantlariniz ve lastiklerinizin olculeri.

Jantlariniz ET 45 ve uzerinde bir degere sahipse pek sorun olmayacaktir. Piyasada 45in uzerinde bulmak zor. Orj. Vw jantlar et48 ve üstü.

Nispeten ince yanak lastikla 5cm guzel bastirir arkayi. 3.5 da olur mutlaka. Buna ragmen sorun olursa arka kamber ayarlariyla azicik oynayarak sorunu cozebilirsiniz.

Web de bircok golf 5 modifiye foto var. 18 de cok guzel duruyor.

Dediğim gibi gerçekten harika görüntü oluyor ama parmak girmiyor bu sefer bu da benim için sıkıntı çünkü arada babam kullanıyor arabayı piyasada tabiri caizse inşaat demiri gibi yaylar mevcut 3.5 yay taksam da boşu boşuna takmış olucağim yay markalarına göre yayın aracı düşürmesi değişiyormuş sanırım kaliteye göre

nerhal61

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Halit
Soyisim
BEBEK
Dediğim gibi gerçekten harika görüntü oluyor ama parmak girmiyor bu sefer bu da benim için sıkıntı çünkü arada babam kullanıyor arabayı piyasada tabiri caizse inşaat demiri gibi yaylar mevcut 3.5 yay taksam da boşu boşuna takmış olucağim yay markalarına göre yayın aracı düşürmesi değişiyormuş sanırım kaliteye göre
Bence 3.5 da olsa simdikinden iyi duracaktir.

Size tavsiyem 3.5 luk spor yay takin. Begenmezseniz aracinizdan cikanlardan da arkalar icin 5cm e gore bakla kestirin ve soguk pres yaptirin. Onu bir denersiniz.

Benim aracimdaki yaylar aynen bu sekilde. Soguk pres uygulanmis orjinal yaylar.

Konfor kaybi cok az. Spor orj.yay da taksaniz zaten daha dikkatli kullanacaksiniz gundelik kullanimda...

Bu arada eibach voglant ve hr markalarinin disinda 150 tl ye satilanlar da var ama onlarda konfor kaybi asiri olur sanirim. Genelde bu markalar tavsiye ediliyor

berkeelmas99

vwTürk Üyesi
İsim
BERKE
Soyisim
ELMAS

Size tavsiyem 3.5 luk spor yay takin. Begenmezseniz aracinizdan cikanlardan da arkalar icin 5cm e gore bakla kestirin ve soguk pres yaptirin. Onu bir denersiniz.

Konfor kaybi cok az. Spor orj.yay da taksaniz zaten daha dikkatli kullanacaksiniz gundelik kullanimda...

Bu arada eibach voglant ve hr markalarinin disinda 150 tl ye satilanlar da var ama onlarda konfor kaybi asiri olur sanirim. Genelde bu markalar tavsiye ediliyor

3.5 luk takıcaz heralde veya 4 cm bulabilirsem

berkeelmas99

vwTürk Üyesi
İsim
BERKE
Soyisim
ELMAS
Yalnizca kesme uygulanmış

Kestirme için de çok tehlikeli diyorlar sekme falan yapıyormuş . Ama duruş çok güzel tam istediğim ölçü sizin aracınız da çok hoş duruyor ama jantlar 17 olduğu için 5 cm le benim 18 jantlar nasıl durur o yüzden a3 iyi örnek oldu

nerhal61

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Halit
Soyisim
BEBEK
Kestirme için de çok tehlikeli diyorlar sekme falan yapıyormuş . Ama duruş çok güzel tam istediğim ölçü sizin aracınız da çok hoş duruyor ama jantlar 17 olduğu için 5 cm le benim 18 jantlar nasıl durur o yüzden a3 iyi örnek oldu
Teşekkürler.

Ama jantinizin ofset değerine gore arastirin derim.

Eger aracinizi yogun olarak 4 5 kisi binecek sekilde kullaniyorsaniz kesme veya isil islem goren yaylar bir miktar daha oturma yapar. Bu da surtme ve daha sert gecisler yasatir.

Spor yaylar ise bu oturmayi azaltir ama o derecede de sertlik olusur bosken...

Konunuzun takihindeyim. Gelismeleri yazarsaniz sevinirim. Slmlar

berkeelmas99

vwTürk Üyesi
İsim
BERKE
Soyisim
ELMAS
Teşekkürler.

Ama jantinizin ofset değerine gore arastirin derim.

Eger aracinizi yogun olarak 4 5 kisi binecek sekilde kullaniyorsaniz kesme veya isil islem goren yaylar bir miktar daha oturma yapar. Bu da surtme ve daha sert gecisler yasatir.

Spor yaylar ise bu oturmayi azaltir ama o derecede de sertlik olusur bosken...

Konunuzun takihindeyim. Gelismeleri yazarsaniz sevinirim. Slmlar

İlgiliniz ve bilgileriniz için çok teşekkür ederim cumartesi taktırıcağım Allah'ın izniyle

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O

Yayları kestirmek / pres yaptırmak sağlıklı değil, ölüme davetiye çıkartmaktır.

nerhal61

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Halit
Soyisim
BEBEK
Yayları kestirmek / pres yaptırmak sağlıklı değil, ölüme davetiye çıkartmaktır.
Yaylari kestirmeden pres yaptirmadan saglikli, olume davet cikarmadan yapilabilecek islemler nelerdir?

Üst Alt