golf 5 fsı benzin motor ssli epc,esp stop etme yardım p0121 p0221

srdaly

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Golf 5
Aracınızın Modeli
2006
Mesleğiniz
Fizikci
merhaba aracımda epc ve esp lambaları seyir yanık kalıyor . taramada p0121,p0221 hata kodları var rolantiye düştüğümde stop ediyor seyir halinde yığılma var gibi sorun nedir yarın yola çıkacağım ve tüm servisler kapalı acil yardım

Ekli dosyalar

mehmetavci

vwTürk Üyesi
Egr ' nin borusu tıkanmış olabilir. Egr Borusu genelde tıkanıyor ve EGR hatası veriyor. Başıma gelmişti. EGR borusunu söktüm içi dolmuştu. Temizleyince bir daha aynı hatayı vermedi.
P0121 arızası için VAG COM la boğaz kelebeği adaptasyonu yapmanızın faydası olabilir.

srdaly

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Golf 5
Aracınızın Modeli
2006
Mesleğiniz
Fizikci
egr borusunu kendiniz nasıl söktünüz bende yapıp bir deneyeyim kolay birşeyse .peki aynı zamanda neden asr lambasını yakti araç ona anlam veremedim egr ile asrnin bir alakası varmı sizce

salcek

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Jetta 1.4 TSI
Mesleğiniz
Asker
İsim Soyisim
Salih Çiçek
egr borusunu kendiniz nasıl söktünüz bende yapıp bir deneyeyim kolay birşeyse .peki aynı zamanda neden asr lambasını yakti araç ona anlam veremedim egr ile asrnin bir alakası varmı sizce
Boğaz kelebeğini Sökdüğünüz de altında kalan bölümde böyle parmak ucu gibi bir şey var o boru egr borusu genelde orası tıkanır borunun ucunda küçük bir delik var o delik tıkanır o deliği tornavida ucu veya bir bezle açın

MesutUsta

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Touareğ
Aracınızın Modeli
2018
Mesleğiniz
Özel Servis
İzinsiz reklam paylaşımından dolayı üyeliğine son verilmiştir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt