• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Golf 4 Ön Taraftan ve Direksiyondan Gelen Sesler?

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Arkadaşlar herkese selam, şu kış geldi geleli problemlerin türemesi bir türlü bitmedi. Belki denk geldi ama aşırı yağış oldu bu sene, onunla beraber başladı.

Öncelikle direksiyonu sağa ya da sola çevirirken çok olmasa da elimle hissediyorum, lastik parçalardan gelen ses gibi bir gıcırdama yapıyor amortisör takozlarından şüpheleniyordum sıvı gres ve silikon sprey sıktım ama geçmedi hatta arttı ses.

Son bir aydır da yoldaki tümseklerde falan direk gıcırdama sesleri geliyor, bir de vuruyor gibi. Geçende sanayiye arabayı lifte kaldırdık baktık salıncaklarda ya da rot başı-rotillerde bişey olmadığını söyledi usta. Belki amortisörlerin gazı azalmış olabilir dedi, şu anki öncelikli sıkıntılarımdan biri bu. Mesela babam kullanıyor arabayı arada fazla bir ses olduğunu hissetmiyor ama benim huzurumu kaçırdı bu problemler.

Sizce sorunlar nereden kaynaklıdır? Benim üzerinde durduğum parçalar rot başları ve amortisör takozları. Amortisörler de olabilir ama onlar biraz daha pahalı olduğu için onu sonraya saklıyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Gıcırtı daha çok ön takım kollarından ve amortisör başlarından gelir naçizane tavsiyem iyi bir tamirciye yada başka bir Rotçuya gitmenizdir...

Aykutkolcu

vwTürk Üyesi
İsim
Aykut
Soyisim
Kolcu
Ön takımı işçiliğini iyi bildiğiniz bir ustaya gösterin eger sorunlu bi parca yoksa amortisörleri söktürüp kontrol ettirmekte fayda var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Kışın kauçuk parçalar sertleştiğı için ses yapar kurcalamaya gerek yok , şöyle 2-3 saat direk güneşin altında kalsın pamuk gibi olur

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Gıcırtı daha çok ön takım kollarından ve amortisör başlarından gelir naçizane tavsiyem iyi bir tamirciye yada başka bir Rotçuya gitmenizdir...
Sağol Necdet abi, dediğin gibi yapacağım

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Ön takımı işçiliğini iyi bildiğiniz bir ustaya gösterin eger sorunlu bi parca yoksa amortisörleri söktürüp kontrol ettirmekte fayda var

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim, Marmaris yolu gözüktü :) direk orada bi usta bulup göstereyim. Zaten bir de muayene zamanı geldi lastikleri de rot-balans + ön arka yer değişikliği yaptırmayı düşünüyorum
Kışın kauçuk parçalar sertleştiğı için ses yapar kurcalamaya gerek yok , şöyle 2-3 saat direk güneşin altında kalsın pamuk gibi olur
Valla ben de öyle düşündüm hocam ama geçen sene kışın böyle olmadıydı, inşallah fazla masraf çıkarmıyacak şeylerdir

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Bunların gıcırtısı bitmez. Amortisor, takozlar, viraj demiri lastikleri.. Hepsi gıcırdar. Hepsini değiştirsen yine kesilmez. Hiç uğraşma boşu boşuna. Aynı gacırtı gucurtular bende de var. Hatta sıfır VW lerde bile var. Yalnızca radyoyu açarsan, ses kesiliyor. Tecrübeyle sabit :)

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Bunların gıcırtısı bitmez. Amortisor, takozlar, viraj demiri lastikleri.. Hepsi gıcırdar. Hepsini değiştirsen yine kesilmez. Hiç uğraşma boşu boşuna. Aynı gacırtı gucurtular bende de var. Hatta sıfır VW lerde bile var. Yalnızca radyoyu açarsan, ses kesiliyor. Tecrübeyle sabit :)
Dediğiniz de doğru ama şimdiye kadar varolmayan sesler türemeye başlayınca sinir oluyorum açıkçası :) Aynen yeni araçlarda da farklı seslerin olması kullanıcılar tarafından yazılıp duruyor. 15 yaşına gelmiş araçta normal ama ben kafamı bir türlü rahat ettiremiyorum :)

savas_41

vwTürk Üyesi
İsim
Savaş
Soyisim
Gedikli
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Otomotiv üzerine
Merhaba genelde Volkswagen araçlarında gıcırdama sesleri gelmektedir benim aracımda da aynı sorunu yaşadım baya bir araştırma sonuçu çözdüm genelde kışın bu sorun ortaya çıkmaktadır.sesi kesmeniz mümkün viraj demir lastiklerini değiştirin sorun çözülecektir.hatta eliniz yatkınsa kendiniz bile değiştire bilirsiniz demir lastikleri değişim yaparken çiftini değiştirin şimdiden aracınıza zevkle sürüş keyfi yapacaksınızdır

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Amortisör takozlarım geldi, ne olur ne olmaza viraj demir lastiği siparişi de verdim. Önümüzdeki hafta muayene öncesi işleri kolaylamayı düşünüyorum.

Üst Alt