Golf 4 esp

Yusufavsr

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
avşar
Arkadaşlar merhaba,
Öncelikle golf 4 1.9 tdi 110 hp 2000 model(2001 trafiğe çıkışlı) aracına sahibim.
Merak ettiğim şey; aracımda hem esp hem de dijital klima mevcut. Bu şekilde başka bir alım satım sitesinde veya bir galerici de görmedim. Bu durum aracın hangi modelinde oluyor ? Comfortline yazıyor ruhsatta ama bakıyorum değil. Ayrıca ruhsatta beygir bilgisi de bulunmuyor. Kitapçığına ilk alan adam yazmış beygirini geçenlerde onu fark ettim birbirine yapışmış sayfaların arasında okudum, ufak bi tarihte yolculuk gibi bişey oldu :)

Aykutkolcu

vwTürk Üyesi
İsim
Aykut
Soyisim
Kolcu
O senesinde comfortline plus paketinde esp var diye biliyorum yada opsiyon olarak ilave alınmışta olabilir dediğiniz gibi her araçta esp yok ama 2000 yılının 2.yarısından sonra dijital klima golf4lerde standart donanım arasına girdi kullanım kitapçıgınızı incelediğinizde sizde olan ve olmayan diğer donanımlara ait ufak bilgiler vardır mesela iç denetimli alarm koltuk ısıtma gibi kullanım kitabınızda eger eksik dokuman yoksa kullanılan motor seçenekleri bunların dizel veya benzinli oldugunun bilgisi ve yine beygir ve tork bilgilerinin yazması gerekiyor aslında ruhsata paket bilgisi yanlış eklenmiş olabilir genelde pek özen göstermiyorlar donanım ve paket bilgisine doğuş otoyu ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz alınan opsiyonları yada paket bilgilerini şase no dan sorgulayıp size bilgisini verirler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yusufavsr

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
avşar
bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. İyi akşamlar diliyorum

Yusufavsr

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
avşar
Nereden bakmam gerekir koda ? ruhsat olur mu ?

Bu arada bu forumun telefon için bi app i mi var acaba ?

Yusufavsr

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
avşar
ALH ile başlıyor ruhsatta yazan motor numarası. Ne demek ki acaba merak ettim

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Konuyla alakasız olacak ama; Hey gidi günler be..
Ulan ne arabaydı şu mk4 ya..
ilk çıktığında, gıcır gıcırken bindiğimiz zamanları hatırlıyorum 20 yıl olmuş neredeyse...

Yumuşak plastik kaplamalar, bej velur döşemeler, mavi aydınlatma çok büyük sükse yaratmıştı. Acayip birşeydi.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
ALH ile başlıyor ruhsatta yazan motor numarası. Ne demek ki acaba merak ettim
90 beygir aracın motor gücü , motor kodu motorla ilgili tüm bilgileri,motorun yedek parçalarını vs bulmanıza yardımcı olur bir nevi motorun kimlik numarası.Golf 1.9TDI olarak 3 tıp motorla ithal edilmiş, farklı tip motorlar var fakat kabaca gruplandırma yaparsak;
1.9TDİ AHL 90hp
1.9TDİ AHF 110hp
(Tek kırmızı derler halk arasında , TDI yazısının T harfi kırmızı renklidir)
1.9TDİ ASZ 130hp
(Çift kırmızı, T ve D harfleri kırmızı) şekilde olur.
ESP bazı dizel motorlarda karşımıza çıkıyor bazıların da yok , benzinli modellerde highline donanım da standart iken çok nadir comfortline pakette de espli araçlar bulunuyor.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
İsim
okay
Soyisim
kaygusuz
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
motor dogru alh 110lıktur
agr 90 lık vardır eps opsiyon olarak.

Yusufavsr

vwTürk Üyesi
İsim
yusuf
Soyisim
avşar
Konuyla alakasız olacak ama; Hey gidi günler be..
Ulan ne arabaydı şu mk4 ya..
ilk çıktığında, gıcır gıcırken bindiğimiz zamanları hatırlıyorum 20 yıl olmuş neredeyse...

Yumuşak plastik kaplamalar, bej velur döşemeler, mavi aydınlatma çok büyük sükse yaratmıştı. Acayip birşeydi.
Frenleri olsa hala acayip bişey ama bi westinghouse bulamadım işte şu esp sensöründen dolayı

Üst Alt