GÖĞÜSÜN ORDAN SU SESİ GELİYOR

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
Arkadaşlar herkeze günaydın. 2001 model 1.9 tdi passat aracım var. Sorunum aracı ilk aldığımda arabanın içinde bir damla bile antifiriz yoktu. Daha sonra arabanın komple antifirizi eklettirdim. Daha sonra intercolün radyatöründe bir delinme olmuştu ve devamlı antifiriz damlatıyordu sanayide kaynak yapıldı ve sorunum çözüldü. Akşam hava çok soğuktu arabayı çalıştırdım ve sağ göğüsün ordan su sesi gelmeye başladı acaba var sistemde hava mı anlayamadım araba çok geç ısınıyor ama ısıtma çok iyi sorunu nasıl çözebilirim.

H-a-d-i

vwTürk Üyesi
İsim
Hadi
Soyisim
DERELLİ
normal şartlarda, kalorifer sıcak konumda ise, peteklere gelen sıcak suyun sesi olması gerekir. çok anormal bir ses değilse korkulacak birşey yok .

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
daha önce hiç böyle birşey olmamıştı acaba kalorifer peteği tıkalı mı

asm18

vwTürk Üyesi
İsim
Volkan
Soyisim
User
Evet bu ses benim aracımdan da gelmektedir. Ama turbo ile alakalı bir durum olarak değildir.
Kaloriferi açtığımda sanki bidonun içinde su varmış gibi ses geliyor.

cantra

vwTürk Üyesi
İsim
can
Soyisim
kurutaş
benim arabadan da geliyor. neden acep.

hero3838

vwTürk Üyesi
İsim
ahmet
Soyisim
kocak
benim araçtanda geliyor

zabidin

vwTürk Üyesi
İsim
Zeynelabidin
Soyisim
Bostan
Kaloriferde hava varsa ve bazı bölümlerinde tıkanıklık varsa, motorun devri yükseldiğinde, devirdaim pompasının hızlı dönmesiyle su kaloriferde ses yapar. Aracın suyu azalmışsa motorun soğuk oludğu zamanlar genelde yapar bu sesi. Isınınca basınçtan dolayı fazla ses yapmaz.

Ilk olarak aracın soğutma suyuna bakılması gerekiyor. (ki benim kapaktan sürekli su kaçırma sorunum var bu aralar. bu yüzden duyuyorum bu sesi genelde...) Motor biraz ısınınca termostat açtıktan sonra da su eklenmesi gerekebilir, çünkü belirli bir ısının altında termostat açmaz ve radyatöre su göndermez, bu yüzden radyatörde bulunan hava çıkmamış olur ve bu hava motor ısnınca tekrar soğutma sistemine döner.Bu da kaloriferde ses yapmaya neden olabilir.

Bu arada aracınız çok geç ısınıyor ve özellikle yüksek hızlarda viteste ama gaz vermeden giderken hararet 90 derecenin altına iniyorsa termostatı kontrol ettirmenizi öneririm. Benim araçta sürekli açık kaldığı için sıkıntı oluyordu. Civalı bir tekniği olduğu için zaman içinde bozulabiliyor...

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
ilginize çok teşekkürler arkadaşlar arabayı termostat açana kadar kullanıp su eksikse ilave edip öyle deneyecem bakalım sonuç ne olacak.

gtifun

vwTürk Üyesi
İsim
V. Sinan
Soyisim
Salman
aynı ses benım arabada da var keske daha fazla olsa huzur verıyo bana :D

bı sorun oldugunu dusunmedıgım ıcın hıc sormadım tamırcıye devırdaym yapan suyun sesı gıbı

ayaz-mehmet

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet
Soyisim
ayaz
kalorıfer seviyesi su kabı seviyesinde bu yüzden her su konulduğunda kalorifer hortumundan hava alınması gerekiyor

Samet602

vwTürk Üyesi
İsim
Samet
Soyisim
KÖSE
Bu sorun yaklaşık 2 aydır bendede var , motor suyunu boşaltıp antifiriz koymamız yüzünedn oldu , arabanın inceletmediğimiz yeri kalmadı , en sonunda kalorifer peteğinden olabileceği söylendi , göğüs sökülüp petek değişecek + 350 Tl masraf tutar dediler. Parayı geçtim , gögüsü söktükten sonraki tıkırtıları duymaktansa sesi dinlemeyi tercih ederim :)

izolbey

vwTürk Üyesi
İsim
mehmet ali
Soyisim
şeker
Benimkindende su sesi gelmeye başladı. aynı zamanda su az alarmı yandı. takviye yaptım ama daha 10 km gitmeden su tekrar bitiyordu. Hertarafını kontrol ettim ama kaçak bulamadım. servise götürdüm. petek patlamış dediler . 300 küsür tl'yi bulacak.

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
Benimkindende su sesi gelmeye başladı. aynı zamanda su az alarmı yandı. takviye yaptım ama daha 10 km gitmeden su tekrar bitiyordu. Hertarafını kontrol ettim ama kaçak bulamadım. servise götürdüm. petek patlamış dediler . 300 küsür tl'yi bulacak.
Geçmiş olsun Mehmet bey. Arabanızda antifiriz durumu ne haldeydi.

METEGE

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
Hacı
Soyisim
KOCAASLAN
Ben bi daha ömür billah motor soğutma suyunu boşaltmam eksildikçe üstüne antifiriz eklerim. geçen gün termostat değişirken polonun kini boşaltıp yeniden koyduk. Bir haftadır arabanın su kabında dengesizlik gözlüyorum. Bir haftadır her akşam suyu kontrol etmekten bıkıtm. iki senedir sbir damla su eksiltmeyen arabada sanki su eksiliyor.....

sawash

vwTürk Üyesi
İsim
savaş
Soyisim
çetin
Aynı ses bendede var.ama ısıtması harika, ayrıca hararet gostergesindede gaz vermediğim zaman oynama yok.vw ustalarına sordugumda normal dediler.ayrıca bende aracta kontağı çevirdiğimde marsa basmadan once jııııttt pıızzzttt vırrr pıt pıt pıt vııızzzzttt v.s diye ses gelior bu sesi kırmızı ısıkta durdugumda v.s herzaman yapıor sanki yavru kedi var torpido gözünde o hırıldıyor gibi onuda sorduğumda gaz kelbeği ve enjektorler kendini ayarlarken o sesi verir dediler sorunsuz biniyorum.

SEDAT38

vwTürk Üyesi
İsim
SEDAT
Soyisim
KALIN
Bu sesi kesmenin yolu su kabına giren küçük hortum çıkarılacak (motor ısısı 90 derecede olacak) parmakla hortumun ağzı kapatılacak motor suyu devir dayım ettikçe sistemdeki hava çıkmış oluyor.

Üst Alt