• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

FSI motorlara neden LPG takılmıyor.

barışcan1

vwTürk Üyesi
İsim
Barışcan SEYFİ
Soyisim
Barışcan SEYFİ
arkadaşlar fsı motorun hangi amaç ile çıkarıldıgını ve çalışma prensibini forumlardan ve farklı sitelerden okuyup biliyorum..
(Geleneksel benzinli motorlarda yakıt ve hava silindirin dışında karıştırıldıktan sonra silindire giriyor.FSI motorda ise yakıt doğrudan silindire ve çok hassas bir zamanlama ile püskürtülüyor.)tamam araç düşük devirlerde diger 1.6 lardan az yakıt harcıyor bunu anladım....fakat benim sizlerden ögrenmek istedigim neden fsı motorlara lpg takılamıyor sanki bir muamma gibi..bazıları takılıyor taktıranlar var diyor bazıları taktırmak istedigin araç için almanyadan özel parça gelecek diyolar bazılarıda daha farkılı şeyler söylüyolar benim aracım 2004 model aradan 7 sene geçmiş ama hala bu motorlara lpg takılamıyor.bunun asıl sebebi nedir şimdiden teşekkürler..

OverlordZ

vwTürk Üyesi
İsim
Erdem
Soyisim
Ekiz
Enjektörlerin yerinden dolayı. Enjektörler benzinle soğutulduğu için , silindir içi sıcaklık yükselipte enjektördeki benzin akısı artmadığı için yeterli soğutma sağlanamayıp bir süre sonra bozuluyor.

06onur

vwTürk Üyesi
İsim
Onur
Soyisim
EREN
arkadaşlar fsı motorun hangi amaç ile çıkarıldıgını ve çalışma prensibini forumlardan ve farklı sitelerden okuyup biliyorum..
(Geleneksel benzinli motorlarda yakıt ve hava silindirin dışında karıştırıldıktan sonra silindire giriyor.FSI motorda ise yakıt doğrudan silindire ve çok hassas bir zamanlama ile püskürtülüyor.)tamam araç düşük devirlerde diger 1.6 lardan az yakıt harcıyor bunu anladım....fakat benim sizlerden ögrenmek istedigim neden fsı motorlara lpg takılamıyor sanki bir muamma gibi..bazıları takılıyor taktıranlar var diyor bazıları taktırmak istedigin araç için almanyadan özel parça gelecek diyolar bazılarıda daha farkılı şeyler söylüyolar benim aracım 2004 model aradan 7 sene geçmiş ama hala bu motorlara lpg takılamıyor.bunun asıl sebebi nedir şimdiden teşekkürler..
sıvı LPG diye birşey uygulanmaya başalandı. Forumu araştır karşına çıkar

atakhannn

vwTürk Üyesi
İsim
Atakan
Soyisim
YILDIZ
Uygulama BRC Markasında yapılıyor. fiyatı 2500 T.L civarlarında.

muyasa

vwTürk Üyesi
İsim
murat
Soyisim
yaşar
EN İYİ SIVI SİSTEM VİALLE DİR. TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRÜ TEMSA DIR. ŞAŞMA DERİM....

Üst Alt