• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Frenden Ayağımı Çektiğim Halde Ses Geliyor

Etimat1101

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Skoda
Aracınızın Modeli
Octavia
Mesleğiniz
Özel Sektör
Arkadaşlar merhaba

Bu gün sincandan Polatlıya vardığımda bir köşeyi dönerken hafif frenleme yapıp ayağımı frenden çektim ama frenden çok ince şekilde ses gelmeye devam etti. Frene tekrar dokunduğumda ise ses kesildi. Uzun yola çıkacağım için birazda aceleden dolayı telaşlandım. Daha önce başına gelen oldu mu? Nedir sebebi bilen var mı?

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Frene basıldığında pedal mesafesinde değişiklik yoksa sertleşme vs. pedal basıldığında yerine geri geliyorsa balata ve diskleri kontrol edin. İyi yolculuklar...

ayberkakcol

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Öğrenci
İsim Soyisim
Aynerk Akçöltekin
Arkadaşlar fren konusu açılmışken buraya yazayim dedim. Benim aracımda frenler ısınmışken yada bayir asagiya inerken frene bastigimizda freni kazircasina bir ses geliyordu arka balatalari degistirdim 1 2 hafta duzeldi simdi yine ara ara yapiyor neden yapıyor bilgisi olan yardimci olabilir mi ?

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Arkadaşlar fren konusu açılmışken buraya yazayim dedim. Benim aracımda frenler ısınmışken yada bayir asagiya inerken frene bastigimizda freni kazircasina bir ses geliyordu arka balatalari degistirdim 1 2 hafta duzeldi simdi yine ara ara yapiyor neden yapıyor bilgisi olan yardimci olabilir mi ?
Balata çok sert olduğunda birde balata bittiğinde aşırı ses yapar.

ayberkakcol

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Öğrenci
İsim Soyisim
Aynerk Akçöltekin

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Balatayi degistirdim zaten ses yapiyor diye 2 haftaya tekrar yapmaya başladı
Balata ne marka bilmiyorum ancak yeni eski fark etmiyor bazı balatalar sert oluyor bu sebepten dolayı ses yapabiliyor. Bazende balata ile disk arasına yabancı madde sıkıştığında da ses yapar.

Asilkan

vwTürk Üyesi
Balatayi degistirdim zaten ses yapiyor diye 2 haftaya tekrar yapmaya başladı
Hocam bende balataları değiştirdim 2 aya kalmadı bitti. Markası çok önemli. Önceki balataları sahte takmışlar sonra gidip bosch marka taktırdım şu anda bütün sesler düzeldi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ayberkakcol

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Öğrenci
İsim Soyisim
Aynerk Akçöltekin
Hocam bende balataları değiştirdim 2 aya kalmadı bitti. Markası çok önemli. Önceki balataları sahte takmışlar sonra gidip bosch marka taktırdım şu anda bütün sesler düzeldi.

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Baktiricam tekrardan teşekkür ederim

Üst Alt