• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

fotograf makinesi tavsiye

63owen63

vwTürk Üyesi
İsim
MEHMET AYTAR
Soyisim
MEHMET AYTAR
Marka:
Meslek:
merhabalar, yaklaşık 350-400 tl civarı bir bütçem var, güzel fotograflar çekmek istiyorum, doğa, anı, otomobil, manzara, fotografları çekmeyi seviyorum, ayrıca güzel video lar çekip hazırlamak istiyorum, bu fiyat aralıgında bana hitap edebilecek en iyi performans fiyat özellik üçlüsünü bir arada bulabilecegim bu konuda bilgili arkadaşlardan tavsiye yardım istiyorum,

mediamarkta nikon coolpix s3100 ü inceledim hd video kaydı falanda var,özellikleri fena degildi, 375 tl ye, 5x optical Zoom, NIKKOR glass lens ve HD: 1280x720p / 30fps
Movie file format: AVI Motion JPEG compliant gibi özellikleri var,
Nikon COOLPIX S3100 Camera
bu model için düşünceleriniz nelerdir, yada alternatifi ne olabilir, şimdiden teşekkür ederim konuyla ilgilenen arkadaşlara

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Meslek:
Bence Sony Carl Zeiss Mercekli bir makina. Hareketli resimleri çok net çekiyor bozulma görüntüde sıkıntı yok. Ama 350-400 e bulabilirmisin istediğin özelliklerde bilmiyorum.

63owen63

vwTürk Üyesi
İsim
MEHMET AYTAR
Soyisim
MEHMET AYTAR
Marka:
Meslek:
Bence Sony Carl Zeiss Mercekli bir makina. Hareketli resimleri çok net çekiyor bozulma görüntüde sıkıntı yok. Ama 350-400 e bulabilirmisin istediğin özelliklerde bilmiyorum.
gerçek carl zeiss'ler kesinlikle çok iyiler ama, sony g ' lenste kullanmaya başladı şu anda, kompakt ,dijital sınıfında objektif oranları daha ön plana çıktıgını düşünüyorum, gerçek manada bir carl zeiss performansı alabilecek bütçede bir makine arayışında olmadıgım için, sırf carl zeiss diye cezbetmiyor açıkçası :),

önerebileceginiz bir model veya link vs var mı ?

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Meslek:
Valla önerebileceğim şu 200-300 lira daha katarak yarı pro makinalardan alman :) Canon Nikon dan daha iyi bu arada.

fatihsezgin

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
Sezgin
Marka:
Meslek:
model konusunda mutlaka test edip bakmanızda fayda var,bazıları yavaş kalabiliyor yada pozlaması uzun sürüyor,resim çekmeyi oldukça zorlaştırıyor,nikon'un ürünleri benzer birçok markadan daha profesyonel kalıyor,giriş seviyesindeki ürünleri bile oldukça hızlı foto çekebiliyor

63owen63

vwTürk Üyesi
İsim
MEHMET AYTAR
Soyisim
MEHMET AYTAR
Marka:
Meslek:
Valla önerebileceğim şu 200-300 lira daha katarak yarı pro makinalardan alman :) Canon Nikon dan daha iyi bu arada.
fujinin begendigim bir modeli var aslında ama video kayıtlarda ses varmış motor sesi,endişelendiriyor

model konusunda mutlaka test edip bakmanızda fayda var,bazıları yavaş kalabiliyor yada pozlaması uzun sürüyor,resim çekmeyi oldukça zorlaştırıyor,nikon'un ürünleri benzer birçok markadan daha profesyonel kalıyor,giriş seviyesindeki ürünleri bile oldukça hızlı foto çekebiliyor
nikon coolpixs3100 ü begendim aslında, ama cok bilgim olmadıgı icin mudavil modellere de bakmakta fayda var,

kafo

VWTURK Gold Member
İsim
aytaç
Soyisim
kaftan
Marka:
Meslek:
olympus fot.mak.de pas gecilmeyecek bi marka :S

renuca61

vwTürk Üyesi
İsim
Alihan
Soyisim
Acuner
Marka:
Meslek:
Bende fotoğrafla uğraşmaktayım, Canon 40D makinem var..
Size önerim eğer taşımaya üşenmezseniz dslr makine alın..
Bu makinelerde daha sonradan çekim zevkinize göre objektifinizi değiştirerek daha verimli kullanabilirsiniz..
Dediğiniz fiyatlarda sıfır dslr bulmak zor ama Canon 350D, 400D veya 450D gibi modelleri verdiğiniz fiyata yakın dslr'ler :)
Sıfır/İkinci el fotoğraf makinelerinin kalbi de Sirkeci-Hayyam Pasajında atıyor :)
Dslr olmasa bile küçük modellerde burada mevcut ve her türlü aksesuarlar..
Hatta kuzenimin bu pasajda ufak bi mağazası var, yardımcı olabilirim, kuzenim veya onun önerdiği diğer mağazalarda araştırılabilir :)
(Yanlış anlaşılmak istemem, reklam yapmak değil amacım)

fatihsezgin

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
Sezgin
Marka:
Meslek:
fujinin begendigim bir modeli var aslında ama video kayıtlarda ses varmış motor sesi,endişelendiriyor

nikon coolpixs3100 ü begendim aslında, ama cok bilgim olmadıgı icin mudavil modellere de bakmakta fayda var,

o bahsi geçen ses neredeyse her markanın birçok modelinde mevcut,(fotoğraf makinalarında) bazı modellerde azaltılmış olabiliyor,birde tavsiyem kendi üzerinde hoparlör bulunan bir model çok işe yarıyor,pil konusunda bizdeki makina bataryalı,şimdiye kadar 2 kez bataryayı şarj etmeyi unuttuğum için çekim yapamadım,kalem pillerle çalışması büyük avantaj,pil biterse herhangi bir yerden bulunabiliyor,ancak artı şarj makinası ve pil almanız gerekir ki uzun süre çekim yapılabilsin,normal pillerin çoğu makinayı açamayabiliyor

63owen63

vwTürk Üyesi
İsim
MEHMET AYTAR
Soyisim
MEHMET AYTAR
Marka:
Meslek:
o bahsi geçen ses neredeyse her markanın birçok modelinde mevcut,(fotoğraf makinalarında) bazı modellerde azaltılmış olabiliyor,birde tavsiyem kendi üzerinde hoparlör bulunan bir model çok işe yarıyor,pil konusunda bizdeki makina bataryalı,şimdiye kadar 2 kez bataryayı şarj etmeyi unuttuğum için çekim yapamadım,kalem pillerle çalışması büyük avantaj,pil biterse herhangi bir yerden bulunabiliyor,ancak artı şarj makinası ve pil almanız gerekir ki uzun süre çekim yapılabilsin,normal pillerin çoğu makinayı açamayabiliyor
kalem pillilerde de pil taşıma derdi olacaktır yine yarı yolda kalmamak + istedigin zaman istedigin marka pil'i ya arayacaksın ya taşıyacaksın yedegini, batarya ömürleri önemli benim için, aslına bakarsanız bataryalı düşünüyorum daha cok, pil ameleligi olmasın diye,

Bende fotoğrafla uğraşmaktayım, Canon 40D makinem var..
Size önerim eğer taşımaya üşenmezseniz dslr makine alın..
Bu makinelerde daha sonradan çekim zevkinize göre objektifinizi değiştirerek daha verimli kullanabilirsiniz..
Dediğiniz fiyatlarda sıfır dslr bulmak zor ama Canon 350D, 400D veya 450D gibi modelleri verdiğiniz fiyata yakın dslr'ler :)
Sıfır/İkinci el fotoğraf makinelerinin kalbi de Sirkeci-Hayyam Pasajında atıyor :)
Dslr olmasa bile küçük modellerde burada mevcut ve her türlü aksesuarlar..
Hatta kuzenimin bu pasajda ufak bi mağazası var, yardımcı olabilirim, kuzenim veya onun önerdiği diğer mağazalarda araştırılabilir :)
(Yanlış anlaşılmak istemem, reklam yapmak değil amacım)
hayyam 'ı biliyorum bir kez alışverişim olmuştu oradan, 1 ay içinde istanbula gelme durumum var, eger fikrimi degişirsem 400 d bakacagım zaten, ama hd video olayından dolayı dslr şimdilik arka planda,

BurakD.

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
Demircan
Marka:
Meslek:
ben senin yerinde olsam; digital fotograf makinası almak yerine kameralı kaliteli bir cep telefonu alırdım.

dslr olmıcaksa digital foto makinaları gereksiz, (yine bana göre tabi :))

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Meslek:
Yok be aga telefon kamerası yaramıyor. Carl Zeiss mercekli 5800 ım var ama kameranın yerini tuttmuyor :)

kafo

VWTURK Gold Member
İsim
aytaç
Soyisim
kaftan
Marka:
Meslek:
illaki fot.mak.ile tlf.kamerası kıyaslanamaz-da Burak'ın söleiği olay farklı...
olaya tamamen prof.tarafından bakıo Burak... o sebepten öyle demiş... --sanırım-- :D

metinmb407

1
İl Temsilcilisi
İsim
Metin
Soyisim
AKBAL
Meslek:
Valla tutmuyo aga. Sony T500 10MP 5X optik zoom 10X dijital zoom Carll Zeiss, telefon Nokia 5800 3.2 Mp Carll Zeiss. Gündüz fotoları eş değer ama gece çok çok farkediyor :)

63owen63

vwTürk Üyesi
İsim
MEHMET AYTAR
Soyisim
MEHMET AYTAR
Marka:
Meslek:
ben senin yerinde olsam; digital fotograf makinası almak yerine kameralı kaliteli bir cep telefonu alırdım.

dslr olmıcaksa digital foto makinaları gereksiz, (yine bana göre tabi :))
sagolun ama istedigim performansı bütceme göre alabilecegim bir cep telefonu yok sanırım, :)

BurakD.

vwTürk Üyesi
İsim
Burak
Soyisim
Demircan
Marka:
Meslek:
illaki fot.mak.ile tlf.kamerası kıyaslanamaz-da Burak'ın söleiği olay farklı...
olaya tamamen prof.tarafından bakıo Burak... o sebepten öyle demiş... --sanırım-- :D
mütezavizilik yapıp profesyonel taraftan bakmak kim biz kim diyeyim ama
ukalalık yapıp sahip olduğum makinayı ekliyeyim :) (ilk aldığım da çok çok özellikli gelmişti fakat şimdi giriş seviyesinde bir makina olduğunu farkettim, onun için asıl prof fotografcılar çıkıpta diyebilir ki bu mu makina) bunu da dip not geçeyim :)

bu arada Mehmet piyasa değerini bilmiyorum ancak sony w570 modeli oldukça iyi.

63owen63

vwTürk Üyesi
İsim
MEHMET AYTAR
Soyisim
MEHMET AYTAR
Marka:
Meslek:
s570'İ listeme aldım istedigim tarzda, özellik olarakta diger düşündügüm modellerle aynı, detaylı bir araştırmadan sonra bir kac model arasında karar kılacagım sanırım,teşekkür ederim :)

Wvcars

vwTürk Üyesi
İsim
Baha
Soyisim
Çelik
Marka:
Meslek:
Alacaksan işi sadece fotoğraf makinesi olan birisinden al :D

Üst Alt