FisGauges Engine Monitor (1.9 TDI AVF)

marikan

vwTürk Üyesi
Nedir?
FisGauges Engine Monitor, 1998-2005 yılları arasında üretilmiş VW grubu araçlarda ECU’lar arasında iletişim kurmayı sağlayan K-Bus hattı üzerinden çalışan, motor ECU’su ve kadrandan aldığı verileri (anlık hız, soğutma suyu sıcaklığı vs gibi), tam ekran yol bilgisayarına sahip kadranlı araçlarda ekranın üst 2 satırında (medya bilgilerinin yazdığı satırlarda) yazdıran bir elektronik modüldür.
v1.0 Hangi Modeller İçindir?
1.9 TDI 96kW AVF motor kodlu ve tam ekran yol bilgisayarına sahip tüm araçlar için uygundur. Ancak model ve donanımlar arası montaj ve bağlantı farkları bulunmaktadır.
VW Passat B5.5, Golf 4 ve Bora; Skoda Superb-I, Octavia A4 araçlar için; VW Gamma teybe sahip olanlarda teyp arkası soketlerden bağlantı yapılabilmektedir. Başka model teybe (VW Delta 6 gibi) sahip araçlarda ise kadran arkası soketlerden bağlantı sağlanmaktadır.
Audi A3-A4-A6 modelleri için Audi Concert Plus teybe sahip araçlarda teyp arkası soketlerden bağlantı yapılabilmektedir.
Kodlama Gerekir mi?
Medya bilgilerinin yol bilgisayarında gösterilmesini sağlayan kodlamanın kadrandan kapatılması gerekmektedir.
Hangi Verileri Görebilirim?
Motor ECU’sundan okunan veriler;
-Speed (Anlık hız)
-Coolant (Soğutma suyu sıcaklığı)
-MAF (Giren hava kütlesi)
-AIT (Giren hava sıcaklığı)
-Turbo (Turbo basıncı)
-EGR (EGR geri dönüşüm oranı)
-Battery (Akü voltajı)
-Gen. Load (Alternatör yükü)
-Torque (Krankta üretilen tork)
-Inj. Qty. (Enjektörlerden püskürtülen yakıt miktarı)
-Engine (Motor devri)
Kadrandan okunan veriler;
-Oil Temp (Yağ sıcaklığı)
-Fuel (Yakıt Seviyesi)
-Acc Timer (0-100km/h, 60-130km/h ve 100-200km/h hızlanma süresi ölçer)

[video=youtube;EL5K5ZItQC0]

Fiyat: 200TL (Montaj ve kodlama dahil değildir.)

mrtmvs

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Passat 1.9 Tdi
Mesleğiniz
Bilgisayar Teknik
Elinize sağlık, 2004 model 1.9 tdi avf motor içinde en kısa sürede yapmanızı bekliyorum. Saygılarımla iyi forumlar

marikan

vwTürk Üyesi
2001-2005 arası
Elinize sağlık, 2004 model 1.9 tdi avf motor içinde en kısa sürede yapmanızı bekliyorum. Saygılarımla iyi forumlar
2001-2005 arası 1.9 AVF motor araçların Gamma teyp olanların hepsi ile uyumlu. Sadece Delta6 teyp olanlardan montaj kadran arkasından yapılıyor.

mrtmvs

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Passat 1.9 Tdi
Mesleğiniz
Bilgisayar Teknik
Benim teyp ye Gamma yazıyor fakat teyp söküldü, double ekran var, bu konuda çalışmanız varmıdır

marikan

vwTürk Üyesi
Benim teyp ye Gamma yazıyor fakat teyp söküldü, double ekran var, bu konuda çalışmanız varmıdır
Sökülmüş olmasının bir önemi yok. Önemli olan Gamma teypli model olması yeterli. Tesisat ona uygun. Arkasında yeşil soket vardır. O soketten bağlantı yapılıyor.

Matchmaker

Forum Sorumlusu
Mustafa gün içerisinde görüşelim kardeşim. 1 adet ayarla bana. ;) Numaram var ararsın.

SuleymanAksoy862

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Polo
Aracınızın Modeli
2013
Mesleğiniz
Muhasebe
Nedir?
FisGauges Engine Monitor, 1998-2005 yılları arasında üretilmiş VW grubu araçlarda ECU’lar arasında iletişim kurmayı sağlayan K-Bus hattı üzerinden çalışan, motor ECU’su ve kadrandan aldığı verileri (anlık hız, soğutma suyu sıcaklığı vs gibi), tam ekran yol bilgisayarına sahip kadranlı araçlarda ekranın üst 2 satırında (medya bilgilerinin yazdığı satırlarda) yazdıran bir elektronik modüldür.
v1.0 Hangi Modeller İçindir?
1.9 TDI 96kW AVF motor kodlu ve tam ekran yol bilgisayarına sahip tüm araçlar için uygundur. Ancak model ve donanımlar arası montaj ve bağlantı farkları bulunmaktadır.
VW Passat B5.5, Golf 4 ve Bora; Skoda Superb-I, Octavia A4 araçlar için; VW Gamma teybe sahip olanlarda teyp arkası soketlerden bağlantı yapılabilmektedir. Başka model teybe (VW Delta 6 gibi) sahip araçlarda ise kadran arkası soketlerden bağlantı sağlanmaktadır.
Audi A3-A4-A6 modelleri için Audi Concert Plus teybe sahip araçlarda teyp arkası soketlerden bağlantı yapılabilmektedir.
Kodlama Gerekir mi?
Medya bilgilerinin yol bilgisayarında gösterilmesini sağlayan kodlamanın kadrandan kapatılması gerekmektedir.
Hangi Verileri Görebilirim?
Motor ECU’sundan okunan veriler;
-Speed (Anlık hız)
-Coolant (Soğutma suyu sıcaklığı)
-MAF (Giren hava kütlesi)
-AIT (Giren hava sıcaklığı)
-Turbo (Turbo basıncı)
-EGR (EGR geri dönüşüm oranı)
-Battery (Akü voltajı)
-Gen. Load (Alternatör yükü)
-Torque (Krankta üretilen tork)
-Inj. Qty. (Enjektörlerden püskürtülen yakıt miktarı)
-Engine (Motor devri)
Kadrandan okunan veriler;
-Oil Temp (Yağ sıcaklığı)
-Fuel (Yakıt Seviyesi)
-Acc Timer (0-100km/h, 60-130km/h ve 100-200km/h hızlanma süresi ölçer)

[video=youtube;EL5K5ZItQC0]

Fiyat: 200TL (Montaj ve kodlama dahil değildir.)

Diğer araçlar için var mı hocam ? 1.2 Tdi Polo trendline

cagkan1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Bora
Mesleğiniz
Fizyoterapist
İsim Soyisim
Çağkan Çağlar
Abi 1.6 benzinli araçlar için de uygulanabilir mi? Benim araba BFQ motor kodlu Bora ve yarım ekranlı.

marikan

vwTürk Üyesi
Abi 1.6 benzinli araçlar için de uygulanabilir mi? Benim araba BFQ motor kodlu Bora ve yarım ekranlı.
1.6 BFQ motora uyarladım o kısım sorun değil ama yarım ekranlara olmuyor. Harici ekran ile olur ama onu daha çok gündelik olmayan araçlar için yapıyorum. Ekran görsel olarak şık durmaz.

marikan

vwTürk Üyesi
Akü Şarj Göstergesi

Normalde akü gerilimini görebiliyorum daha önce eklemiştim ama İnci akünün bir videosunu izlerken aklıma geldi.
Madem öyle şarj durumunu tahmini de olsa gösteren bir ekranım olsun istedim :)

Akü gerilimine göre akünün yaklaşık şarj miktarını veren tablo;

Bu da benim ekran :)

Akü gerilimi 11.7V altına düşerse kontak açtığında uyarı verir. Bu denetimi sadece kontak ilk açıldığında yapar.
Şarj göstergesi; 11.7V ile 12.6V arasını %0 ile %100 arasında oranlar. Yani 11.7V ve altında ise şarj %0, 12.6V ve üzerinde ise %100 gösterir.
Görselde 12.46V gerilim yaklaşık %84 şarja denk gelmektedir.

Jön Türk

vwTürk Üyesi
Hocam selamlar, 2004 Polo 1.4 TDI için uyumlu mudur ?

Üst Alt