• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

EPC (Electronic power control) SORUNU

BatuhanK

vwTürk Üyesi
Ben de EPC sorunu yaşamaya başladım, bende araç önce aşırı teklemeye başlıyor, rölanti dengesizleşiyor ve arkasına EPC ışığı yakıp gaz yememeye başlıyor. Bundan sonra daha da yürümüyor. Arıza olarak gaz pedalı ve eksantrik sensörü arızası veriyor. MAP sensörünün soketini çıkartırsam da araç tekrar yürür hale geliyor ama tekleye tekleye. Araç 1.6 8 subap 102 beygirlik BGU motorlu audi a3. Var mıdır benzer sorun yaşayan? İlk anda gaz pedalı arızası verdiğinden ve elimde gaz pedalı olduğundan hemen değiştirip denedim ama fayda etmedi ki gaz pedalı sorunlu olsa MAP sensörü soketi çıkınca da çalışmaması lazım.

exeo

vwTürk Üyesi
slm batuhan bey benım aracım da seat exeo bir kaç sefer sizin sorunun aynısını yasadım fakat benim ki düşük voltajdan çıktı aküyü ölçtürdüğümde normal dediler fakat test cihazıyla ölçüler akü ölmüş şarzı düzenli tutmuyormuş aküyü değiştikten sonrada yaşamadım epc lambası yanmadı selamlar

Üst Alt