ENGİNE FAULT GARAGE HATASI ve KIZDIRMA LAMBASI YANIP SÖNMESİ

loweangel

vwTürk Üyesi
Arkadaşlar 2005 1.9 tdı aracımın turbo revizyonu yapıldı üst kapak söküldü kurum temizliği yapıldı sibob fincanları değişti enjektörler kontrol edildi tamir takımları değişti araç yolda ENGİNE FAULT GARAGE yazıyor ve kızdırma lambası yanıp sönüyor ve gaz kesiyor stop edip çalıştırınca sorun geçiyor hava akışmetre değişti turbo basınç sensörü nü temizlediler sorun aynı birde anlık yakıt rölantide en az 1.1 gösteriyor bununla bir alakası olabilir mi başına gelen yada çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

yabay

vwTürk Üyesi
Tüm bu işlemlerden sonra arıza tespit cihazı bağlanmadı mı aracınıza?

wonderland6

vwTürk Üyesi
Arkadaşlar 2005 1.9 tdı aracımın turbo revizyonu yapıldı üst kapak söküldü kurum temizliği yapıldı sibob fincanları değişti enjektörler kontrol edildi tamir takımları değişti araç yolda ENGİNE FAULT GARAGE yazıyor ve kızdırma lambası yanıp sönüyor ve gaz kesiyor stop edip çalıştırınca sorun geçiyor hava akışmetre değişti turbo basınç sensörü nü temizlediler sorun aynı birde anlık yakıt rölantide en az 1.1 gösteriyor bununla bir alakası olabilir mi başına gelen yada çözümü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Selamlar, Bizimde araç VW Caddy'05 1.9 TDI Engine Fault Garage hatası benim başıma da geldi. Kayseri de yolda giderken yandı ekranda sonra kızdırma lambası yanıp yanıp söndü kontağı kapayınca gitti. Ama ara ara yanmaya başladı dedim kendi kendime kızdırma bujileri tek tek patlıyor. Meğersem 3 numaralı kızdırma bujisinin bağlantı noktası kablo gibi bi yer var orası kopmuş, sanayiye gittim makineye bağladılar. Çıkan sonuç; 3 numaralı buji çalışmıyor yukarıda anlattığım gibi ona ek olarak fren müşürü (şalteri) bozulmuş. Fren şalteri çok önemli abs'yi tetikleyen cihaz. Arızasında Engine Fault Garage yazısı da çıkıyor. Ve arka fren lambaları yanmıyor. 45-50 TL fiyatı var. Bir de bu durumu gözden geçirin derim.

mustafaata

vwTürk Üyesi
Bu hatanin bircok nedeni olabilir. Once vag com a baglanacak hangi hata aliniyor ona bakilacak. Olasi sebepler egr nin suzgun calismamasi turbo n75 valfinin calismamasi enjektor le ilgili problemler kablo tesisatinin arizali olmasi vs... once pc baglanip baktirin.

Voodoo

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
aynımdır bilmem. aynı hata ve uyarılar bende de vardı. Genelde hava akış metre sorunu diye gösteriyor OBD cihazı (Torque programı). Sorunun Egr'den olduğunu farkettik. Egr'yi iptal ettirdim. hemen ardından partiküler filtre uyarısı çıktı. Onu da iptal ettirdim. Şimdi sorun yok. Eger'yi temzileyelim, partkül filtresini temizlettir veya yok 2500 devirde 20-30 km kullan geçer falan diye okudum ama işe yaramadı. Şimdi kafam rahat. Egr ve partikül filtresi problemim tamamen bitti.
Deidğim gibi o kızdırma lambası egr'den dolayı yanıp sönüyor bilesin (En azından bende öyle idi)

Dogan3699

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Wolkswagen
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Oto kuafor
Meraba 2010 model Caddy aracımda ekranda önce safe yazıyor Mars'a bastigimda çalışıp istop ediyor engine fault garage yazıyor bunu 3yildir kışları hava ve motor soğukken yapıyordu son bı haftadır sürekli yapıyor ve aracımi bu sabah calistiramadim neden kaynaklı olabilir

Üst Alt