Emniyet kemeri ikaz sesini kesmek?

C3Nk

vwTürk Üyesi
İsim
Cenk
Soyisim
Oran
Göstergedeki ışığı değilde sadece sesi kesebilir miyiz?
Bir yurtdışı sitesinde söylendiği gibi yaptım ama olmadı...

R16 Sport

vwTürk Üyesi
İsim
Serhan
Soyisim
Yeşilova
Sciroccolarda boyle bır sınyal durumumu var?

oktay_kaan

vwTürk Üyesi
İsim
oktay
Soyisim
arabacı
Göstergedeki ışığı değilde sadece sesi kesebilir miyiz?
Bir yurtdışı sitesinde söylendiği gibi yaptım ama olmadı...
çok basit öyle yurt dışı sitesine de gerek yok...

takıyorsun kemeri ses kasiliyor , bukadar basit
artı masraf'a da gerek yok , hem canını da kotuyormuş bu kemer ...

ben öyle kesiyorum sesini

saygılar ...

C3Nk

vwTürk Üyesi
İsim
Cenk
Soyisim
Oran
her zaman kemerimi takarim zaten, ama atiyorum 1 sokak asagiya gidiceksemde 20-30kmh hizla kisacik bir mesafe gidiyorum ve o zaman bazen baglamayabiliyorum.

Tech61

vwTürk Üyesi
İsim
Orçun
Soyisim
BİRİNCİ
Emniyet kemerinin sadece tokasının plastiği 0.50 tl ye tek adet olarak satılıyor kullanıp kullanmamak size kalmış ama yeni araçların çoğunda emniyet kemeri takılmayınca airbaglar aktif olmuyor bu emniyet kemeri tokalarını takınca airbagler aktif oluyor siz bilirsiniz

Plastik 0.50 tl
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-en-ucuz-toptan-emniyet-kemer-tokasi-0-50-lira/detay?keyword=kemer

Demir ve başlığı deri 0.80 tl
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-demir-emniyet-kemer-tokasi-32037031/detay?keyword=kemer

C3Nk

vwTürk Üyesi
İsim
Cenk
Soyisim
Oran
teşekkürler öneriniz için fakat dediğim gibi normal şartlarda kemerimi takıyorum yani yaptığım kmye oranlarsak %99'dan az değildir, bu durumda kalıcı bir çözüme ihtiyacım var ve dediğim gibi ışıklı ikazı kapatmadan (yolcuyu uyarabilmem için)

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
Emniyet kemerinin sadece tokasının plastiği 0.50 tl ye tek adet olarak satılıyor kullanıp kullanmamak size kalmış ama yeni araçların çoğunda emniyet kemeri takılmayınca airbaglar aktif olmuyor bu emniyet kemeri tokalarını takınca airbagler aktif oluyor siz bilirsiniz

Plastik 0.50 tl
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araclari-en-ucuz-toptan-emniyet-kemer-tokasi-0-50-lira/detay?keyword=kemer

Demir ve başlığı deri 0.80 tl
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-demir-emniyet-kemer-tokasi-32037031/detay?keyword=kemer
Orçun kardeşim bir de bildiğin tanıdığın iyi bir hoca varsa telefonunu verir misin Cenk bey'e?
İyi bir yerden de mezar tavsiye et kendisine, organlarını bağışlasın mı sana, ihtiyacın var mı? Cenk bey'in Karaciğeri falan sağlammıymış Alkol kullanıyor mu bir öğrenelim?
Sigara içmiyora akciğerleri de sana yarar. Böbrekler, kalp, deri...

Gözler bile bağışlanabiliyor artık biliyorsun.

Yalnız tebrik ederim kafasına 1 mermi sıksa bu kadar ucuza ölemez,mermi daha pahalı,kemer tokasıyla 50 kuruşa ölüm...

Tech61

vwTürk Üyesi
İsim
Orçun
Soyisim
BİRİNCİ
Orçun kardeşim bir de bildiğin tanıdığın iyi bir hoca varsa telefonunu verir misin Cenk bey'e?
İyi bir yerden de mezar tavsiye et kendisine, organlarını bağışlasın mı sana, ihtiyacın var mı? Cenk bey'in Karaciğeri falan sağlammıymış Alkol kullanıyor mu bir öğrenelim?
Sigara içmiyora akciğerleri de sana yarar. Böbrekler, kalp, deri...

Gözler bile bağışlanabiliyor artık biliyorsun.

Yalnız tebrik ederim kafasına 1 mermi sıksa bu kadar ucuza ölemez,mermi daha pahalı,kemer tokasıyla 50 kuruşa ölüm...
Kullanıp kullanmamak size kalmış dedim zaten siz bilirsiniz bile dedim ben sadece çözüm için demiştim

oguzhansmsn

vwTürk Üyesi
İsim
OĞUZHAN
Soyisim
YILDIZ
aracımda gördüğüm en büyük eksikliklerden biride bu uyarının olmaması, kıymetini bilin. şuan zaten bunun üzerinde araştırma yapıyorum.

Altug

1
VWTURK Gold Member
İsim
Altug
Soyisim
.
her zaman kemerimi takarim zaten, ama atiyorum 1 sokak asagiya gidiceksemde 20-30kmh hizla kisacik bir mesafe gidiyorum ve o zaman bazen baglamayabiliyorum.
Cenk, Allah korusun, ama çok yakın iki arkadaşım aynı araçta bahsettiğin hızlarda olmasına rağmen resmen ölümden döndü.
Sokak arasından fırlayan bir alkollü arkadaş göbekten aracına vurdu, bizimkiler aynı bahsettiğin gibi 20-30 km/h ile seyrediyorlarmış, şükür ki ikisinin de kemerleri takılıydı..
Az hasarla atlattılar, ancak kemer olmasaydı, darbeye bağlı çok ağır sakatlıklar veya ölüm gerçekleşebilirdi..

O yüzden siz, siz olun, kemersiz hareket ettirmeyin aracınızı.. Her an bir köşeden bilinçsizin teki çıkabilir..

kptargan

vwTürk Üyesi
İsim
Argan
Soyisim
Demiralay
Altuğ'a katılmadan edemeyeceğim.... ne olursa olsun takın arkadaşlar kemerinizi...
Cenk, Allah korusun, ama çok yakın iki arkadaşım aynı araçta bahsettiğin hızlarda olmasına rağmen resmen ölümden döndü.
Sokak arasından fırlayan bir alkollü arkadaş göbekten aracına vurdu, bizimkiler aynı bahsettiğin gibi 20-30 km/h ile seyrediyorlarmış, şükür ki ikisinin de kemerleri takılıydı..
Az hasarla atlattılar, ancak kemer olmasaydı, darbeye bağlı çok ağır sakatlıklar veya ölüm gerçekleşebilirdi..

O yüzden siz, siz olun, kemersiz hareket ettirmeyin aracınızı.. Her an bir köşeden bilinçsizin teki çıkabilir..

ERHAN.

1
Forum Sorumlusu
İsim
ERHAN
Soyisim
YARAR
Yavaş seyrettiğiniz zamanlarda bile takmanız lazım emniyet kemerinizi.Arkadan seri bir çarpma sonucunda hayatta kalmanız kemersiz olduğunuzda tamamıyle şansınıza kalmış bişey...

audilover

vwTürk Üyesi
İsim
Rasit
Soyisim
rasit
Arkadas bir soru sormus konu alakasiz yerlere gitmis tabiki hepimiz emniyet kemerini takiyoruz takmamiz gerekiyor bunu biliyoruz ama konu o degilki

Gostergedeki isik da sesle beraber calisiyor yanlizca sesi kesmen zor vardir kesinliklede kodlamalari soft codingle olacagini sanmiyoum long coding den yapmak gerek kurcalama derim zira her modul bir olmuyor ve bazen modul elinde kalabiliyor.
Vag com hangi versiyonu var ?

srcn09

vwTürk Üyesi
İsim
Sercan
Soyisim
Ağaoğlu
Arkadaşlara katılıyorum ama sorulan soruyu cevaplarsam Vag.Com dan bu özelliği kapatabilirsiniz...

C3Nk

vwTürk Üyesi
İsim
Cenk
Soyisim
Oran
Arkadas bir soru sormus konu alakasiz yerlere gitmis tabiki hepimiz emniyet kemerini takiyoruz takmamiz gerekiyor bunu biliyoruz ama konu o degilki

Gostergedeki isik da sesle beraber calisiyor yanlizca sesi kesmen zor vardir kesinliklede kodlamalari soft codingle olacagini sanmiyoum long coding den yapmak gerek kurcalama derim zira her modul bir olmuyor ve bazen modul elinde kalabiliyor.
Vag com hangi versiyonu var ?
10.6 var, ya olduğunu duymuştum biyerden o yüzden sordum burayada...
gerçi alaksız ama mesela eski opal astramda bunu servisten kapttırmıştım, ışık kalsın ses kapansın demiştim makinayla yapmışlardı.

C3Nk

vwTürk Üyesi
İsim
Cenk
Soyisim
Oran
Uyarı için teşekkürler ve başınız sagolsun fakat yanlış anlaşıldım nedense :) İddia ediyorum ben buradaki en kemer takan kişiden bile daha çok kemer takıyorumdur ve etrafımdaki kişileri bu konuda uyarmaktan öte resmen aşağılıyorum.
Şirketten veya farklı bir yerden eve gelirken üst sokakta atıyorum bakkalda duruyorum ve sonra tekrar hareket ediyorum, oradan eve kadarda artık bağlamak istemiyorum çoğu zaman, yani toplasanız 200m etmez fakat otoparkta park ederken hiç durmadan ötüyo ve malum dursanız bile susmuyo.. Bu nedenle sesini istemiyorum, konu bundan ibaret :)
Hiç bir zaman kemer takmayan ve toka vb aksesuarlarla aracı değilde kendini kandıran arkadaşlara bir öneri, ölümlü kaza haberlerini dikkatle izleyin veya fotoğraflarına bakın, görüceksinizki %70 haberde yaşam kabini deformasyonu yok denecek kadar az, bu da gösteriyorki kemer büyük yüzde ile hayat kurtarıyor, örneği varken denemek cahillik olur.

FameNeS

VWTURK Gold Member
İsim
fatih mehmet
Soyisim
berci

agalar ben kaza simülötörüne girdim saatte 5 km hızla kaza yapıp takla attım 1. kemersiz 2 kemerli olacak şekilde 5 le vede kazaya hazır olan bir bilinçle bile çok felaket hasar gördüm(2 haftaya yakın soluma yatamadım) abi salondan afedersin wc'ye gitcek olsam emniyet kemerimi takarım

audilover

vwTürk Üyesi
İsim
Rasit
Soyisim
rasit
10.6 var, ya olduğunu duymuştum biyerden o yüzden sordum burayada...
gerçi alaksız ama mesela eski opal astramda bunu servisten kapttırmıştım, ışık kalsın ses kapansın demiştim makinayla yapmışlardı.
Emniyet kemari ikazi isikla beraber sonduruluyor ama isik kalsin ses gitsin dersen daha oncede soyledigim gibi inst modulununun uzun kodlamalarindan yapabilirsin ama zor is Biliyorsun ses ve isigi ulke kodlamalarndan kesiyorsun iste inst modulunden 17 soft code dan oradaki degeri veriyor degisip kaydediyorsun ses ve isik gidiyor.Sadece ses gitme olayini inst mod uzn kodlamalarindan yapabilirsiniz ama onu acmak icinde security code ihtiyaci var vs vs bence ugrasmaya degmez ama kolay gelsin.

C3Nk

vwTürk Üyesi
İsim
Cenk
Soyisim
Oran
Emniyet kemari ikazi isikla beraber sonduruluyor ama isik kalsin ses gitsin dersen daha oncede soyledigim gibi inst modulununun uzun kodlamalarindan yapabilirsin ama zor is Biliyorsun ses ve isigi ulke kodlamalarndan kesiyorsun iste inst modulunden 17 soft code dan oradaki degeri veriyor degisip kaydediyorsun ses ve isik gidiyor.Sadece ses gitme olayini inst mod uzn kodlamalarindan yapabilirsiniz ama onu acmak icinde security code ihtiyaci var vs vs bence ugrasmaya degmez ama kolay gelsin.
Evet değmez gibi görünüyo, saol.

Üst Alt