• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

ELM 327 sipariş ettim. Neler yapılabilir?

jettatour

vwTürk Üyesi
İsim
Erdim
Soyisim
KOÇ
Marka:
Meslek:
Arkadaşlar iyi günler.
Kargo dahil 38 liraya ELM327 denen mavi kibrit kutusu gibi olan cihazdan sipariş verdim.

Bu cihazla yapılabilen işlemler nelerdir?
Teşekkürler.

ilGhiNC

vwTürk Üyesi
İsim
Gence
Soyisim
Yakut
Marka:
Meslek:
Arkadaşlar iyi günler.
Kargo dahil 38 liraya ELM327 denen mavi kibrit kutusu gibi olan cihazdan sipariş verdim.

Bu cihazla yapılabilen işlemler nelerdir?
Teşekkürler.
Hocam neden VAGCOM tercih etmediniz? ELM327'nin VW araclarda cok bir sey yapabilecegini sanmiyorum acikcasi. Ama net bilen arkadaslar neler yapilabilecegi konusunda umarim yardimci olacaklardir.

Keyifli forumlar dilerim.

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Marka:
Meslek:
benim araç mesela görmüyor o cihazı vagcom en güzeli bence ...

jettatour

vwTürk Üyesi
İsim
Erdim
Soyisim
KOÇ
Marka:
Meslek:
Hocam cihazı dün teslim aldım.
Basit bir cihaz.
Yapılabilenler:
-Arıza ışıklarını söndürme
-Sensörleri izleyebilme (Hız, devir, soğutma suyu, yakıt tüketimi..vs)

Bunlar dışında gelişmiş bir özelliği yok.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
Marka:
Meslek:
ELM 327 basit ama kullanımı çok kolay, pratik bir cihaz. Cep telefonunuza takıp aracın anlık verilerini izleyip kadedebiliyorsunuz. Böylece arasıra çıkan arızaları "suç üstü" yapıp teşhis edebiliyorsunuz. Önemsiz bir şeyse "ohh be" deyip, arızayı silip yola devam edebiliyorsunuz. Önemliyse en yakın servise çekiyorsunuz. Kafaya takıntı olmaktan çıkarıyorsunuz. İşlevi sınırlı ama pratik olduğu için yeri geldiğinde hayat kurtarıcı diyebiliriz.

VAG com ise profesyonel sayılabilir. Uyumlu işletim sisteminin yüklü olduğu bir bilgisayara sürücülerini yükleyerek takmak lazım. Kopya ise yanmasın diye ekstra tedbirler alarak bilgisayarı açmak gerek. Kullanmadan önce menüler, protokoller vs. epeyce bir ders çalışmak gerek. Ondan önce de motorunuz ve aracınız hakkında profesyonele yakın bilgiler edinip, araç üzerinde operasyon yapabilmek gerek. Sorun gördüğünüzde anahtarı elinize alıp, en azında parça değişimi vs. yapabilmek ve sonrasında adaptasyon vs. yapabilmek gerek. Çok gerekirse sürüş esnasında anlık veri almak için kullanmak için yan koltuğunuzu bilgisayara tahsis etmek gerek. Bir gözünüz yolda bir gözünüz ekranda, kelle koltukta araba sürebilmek gerek. Yada bir video kayıt yazılımı kullanmak gerek.
Bendeki 11.11 versiyonu ile can ciğer kuzu sarması yaşayıp gidiyoruz.

Üst Alt