ELM 327 Kullanan Varmı

mustafadere

vwTürk Üyesi
İsim
mustafa
Soyisim
dere
Aracımda yol bilgisayarı yok herhangi bir veriyi göremiyorum bende ELM 327 Alıp takmayı ve sonra Android telefonumdan izlemeyi düşünüyorum fakat benim aracıma uygunmu değilmi sistem verilerini verir mi vermez mi tam emin değilim ayrıca OBD2 soketinin olduğu yere sığarmı bu zımbırtı çünkü boraların OBD portu teybin altında sıkışık yerde sürekli takılı bulundurmamın bir zararı olur mu bu sorulara yanıt arıyorum
Aracım 2000 model trendline 1.6sr

burak4135

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
murat
Soyisim
SANDIKLI
bence çok mantıklı azıcık geç okur 1sn kadar ama verilerin hepsini görürsün ya da komfor modülü değiştirirsin ah ile biten vardı forumda alparslan hocam satıyordu

akikara

vwTürk Üyesi
İsim
Fatih
Soyisim
Öztürk
Aracımda yol bilgisayarı yok herhangi bir veriyi göremiyorum bende ELM 327 Alıp takmayı ve sonra Android telefonumdan izlemeyi düşünüyorum fakat benim aracıma uygunmu değilmi sistem verilerini verir mi vermez mi tam emin değilim ayrıca OBD2 soketinin olduğu yere sığarmı bu zımbırtı çünkü boraların OBD portu teybin altında sıkışık yerde sürekli takılı bulundurmamın bir zararı olur mu bu sorulara yanıt arıyorum
Aracım 2000 model trendline 1.6sr

Sürekli takılı kalırsa araç durur halde iken aküyü bitirebilirsiniz. ELM 327'ler standart OBD2 portu ile bağlanıyor zaten. Uygulama olarak torque kullanabilirsiniz. Epey ayrıntılı bilgiler elde edersiniz. Selamlar.

djkes1

vwTürk Üyesi
İsim
mert
Soyisim
Mert
bende aldım elm 327 cihazı 98 model golf 4 aracıma taktım program bir türlü bağlanmadı.püf noktasımı var acaba

Hepmuzdarip

vwTürk Üyesi
İsim
Nedim
Soyisim
ONER
Daha önceki aracımdan kalma kablosuz Elm327 cihazımı, Bora da denedim, çalıştı. Lakin; bağlantı için şifre soruyor. Bayağı zamandır kullanmadığım için şifreyi unutmuştum. Allahtan; 1234 imiş...

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
ELM cihazını aracınızın OBD portuna takıp kontağı açacaksınız. Daha sonra telefonunuzun Bluetooth ayarlarından cihaz eşleştirmesi yapacaksınız. Şifre soracak. Şifre 0000 ya da 1111 ya da 1234 bunlardan biridir.

Eşleştirmeden sonra Torque programına gireceksiniz. 5-10 saniye içinde araca bağlanmanız gerekir.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Benimde alasım geldi şimdi

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

excellent56

vwTürk Üyesi
İsim
sercan
Soyisim
sercan
Arkadaşlar bizim borada çalışan şu aletin linki var mı elinizde ? Lpg ayarları için işime çok yarayacaktır zengin yada fakir karışım gözlemlenebilir heralde

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
Arkadaşlar bizim borada çalışan şu aletin linki var mı elinizde ? Lpg ayarları için işime çok yarayacaktır zengin yada fakir karışım gözlemlenebilir heralde
http://tr.aliexpress.com/item/Black-Super-mini-ELM327-Bluetooth-OBDII-OBD2-V1-5-Auto-Code-Scanner-elm-327-For-Multi/1616770989.html

Ben bu kızdan iki tane almıştım. 11 Kasım ve mobil uygulama indirimi ile 2.88$'a gelmişti. İkisi de sorunsuz olarak elime geçti ve çalışıyor.

djkes1

vwTürk Üyesi
İsim
mert
Soyisim
Mert
ELM cihazını aracınızın OBD portuna takıp kontağı açacaksınız. Daha sonra telefonunuzun Bluetooth ayarlarından cihaz eşleştirmesi yapacaksınız. Şifre soracak. Şifre 0000 ya da 1111 ya da 1234 bunlardan biridir.

Eşleştirmeden sonra Torque programına gireceksiniz. 5-10 saniye içinde araca bağlanmanız gerekir.
Hepsini aynen yaptım cihaza baglanıyor ama torque programında üst kösedeki araba isareti devamlı yanıp sönüyor.cihaz versiyonu 2.1

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
Hepsini aynen yaptım cihaza baglanıyor ama torque programında üst kösedeki araba isareti devamlı yanıp sönüyor.cihaz versiyonu 2.1
Belki sokette sıkıntı vardır. Cihaza bağlanmada problem yok diyorsunuz. Vitesin önündeydi galiba sizin soket. Belki daha önceden üzerine bir şey dökülmüştür bilemiyorum.

Serviste arıza lambası ya da servis yazısı kablo ile söndürülebiliyor muydu?

Son düzenleme:

selim çakır

vwTürk Üyesi
İsim
selim çakır
Soyisim
çakır
98 ve 99 modellerde bildiğim kadarıyla elm327 destelemiyor 2000 ve üstü modellere çalışııyor
99 passata 1.8t okumuyor 2000 model 1.8t okuyor 99 modele ne yaptıysam okutamadım yani bağlanmıyor

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Belki sokette sıkıntı vardır. Cihaza bağlanmada problem yok diyorsunuz. Vitesin önündeydi galiba sizin soket. Belki daha önceden üzerine bir şey dökülmüştür bilemiyorum.

Hocam benim ki 99 model pc ile services yazısı silindi acaba benim ki destekler mi bu cihazı

oguzhanc64

vwTürk Üyesi
İsim
Oğuzhan
Soyisim
Çetinkaya
Hocam benim ki 99 model pc ile services yazısı silindi acaba benim ki destekler mi bu cihazı

Servis OBD portundan kablo ile sildiği için teorik olarak desteklemesi lazım ama bir arkadaşımız 2000 model öncesinde desteklemiyor diye yazmış. Ama 2000 öncesinde sadece kablo desteği vardır belki. ELM desteği olmayabilir ama neden okumasın ki ELM... Sonuçta veri okuma bu olay. Ben ELM cihazının destekleyeceği düşüncesindeyim.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Servis OBD portundan kablo ile sildiği için teorik olarak desteklemesi lazım ama bir arkadaşımız 2000 model öncesinde desteklemiyor diye yazmış. Ama 2000 öncesinde sadece kablo desteği vardır belki. ELM desteği olmayabilir ama neden okumasın ki ELM... Sonuçta veri okuma bu olay. Ben ELM cihazının destekleyeceği düşüncesindeyim.
Pahalı bisey değilmiş zaten deneyelim bence destekleyecek

burak4135

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
İsim
murat
Soyisim
SANDIKLI
bence elm yerine vagcom tercih edin yeri geldi citroen c4 de elmnin silemediği arızayı vagcomla sildim obd II FUNCTIONS MENÜSÜNDEN

djkes1

vwTürk Üyesi
İsim
mert
Soyisim
Mert

Bilemiyorum.aldıgım kisi obd girisi varsa tanır dedi.2000 model bmwde bir kere calıstı programı kapattım bida görmefi.bugun 2000 model focusta denedim ondada ecuya baglanmadı.

Üst Alt