Acımız büyük tüm milletimizin başı sağolsun vwtürk Yönetim.

EKREM USTAYA SOR (MERSİN)

Msari46

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Wolksvagen
Aracınızın Modeli
Golf 4
Mesleğiniz
Muhasebe
Merhaba ustam. Benim bir sorum olacaktı. Aracım golf 4 otomatik; aracı ilk çalıştırmada motor soğukken direksiyon çok yumuşak, ama motor ısındıktan sonra tekrar soğuyana kadar belirgin şekilde sert. Neden kaynaklanıyor olabilir.? Şanzıman katkısının direksiyonu yumuşatacağını duymuştum. Elimde "Liqui Moly Atf Otomatik Şanzıman Katkısı" var. Direksiyon yağına eklesem işe yarar mı.? Yoksa sıkıntı mı çıkarır. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Son düzenleme:

WWW USTA

vwTürk Üyesi
MUSTAFA KEMAL MAH 201 CAD NO 81 A TOROSLAR MERSİN
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Merhaba ustam. Benim bir sorum olacaktı. Aracım golf 4 otomatik; aracı ilk çalıştırmada motor soğukken direksiyon çok yumuşak, ama motor ısındıktan sonra tekrar soğuyana kadar belirgin şekilde sert. Neden kaynaklanıyor olabilir.? Şanzıman katkısının direksiyonu yumuşatacağını duymuştum. Elimde "Liqui Moly Atf Otomatik Şanzıman Katkısı" var. Direksiyon yağına eklesem işe yarar mı.? Yoksa sıkıntı mı çıkarır. Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.
slm sizin aracın direksiyon pompasında sorun var ısınınca basınç düşüyor buna bakın derım bide hortumlarına yagdan olsa sovukken yapar.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ustam kolay gelsin. 2004 passat 1.8 t aracımda direksiyon altında ki role grubundan 373 nolu role aracı ilk hareket ettirdiğimde çekip bırakma sesi geliyor. Araç belli bir hıza veya ayağımı gazdan çekince kesiyor. Bu role devreye girmezse araç daha dseri ve rahat çalışıyor. Cihaza bağlantım hiçbir arıza kodu vermiyor. Bazen role sesi uzun süre devam ediyor. Aylardır bu sorunun sebebini arıyorum. Yardımcı olabilirseniz.
roleyı degişin bi deneyin tekrar yaparsa tesısatta kısa devre vardır.

feodoros

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
transporter
Aracınızın Modeli
1998
Mesleğiniz
serbest meslek
ustam merhaba bende transporter t4 2.5 var araba 5.viteste 100 ü zor görüyor sanki arabayı biri tutuyor gibi gidiyor ve titriyor sizce sebebi ne olabilir?

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
ustam merhaba bende transporter t4 2.5 var araba 5.viteste 100 ü zor görüyor sanki arabayı biri tutuyor gibi gidiyor ve titriyor sizce sebebi ne olabilir?
as bunun çeşitli sebebleri vardır
1enjektör
2turbo
3 baskı balata
4 mazot pompası
5 arac kurum baglamıştır hava girişi azdır
6 hava akışmetre
araç incelenip arıza nerde ise bunun giderilmesi lazım .

tunc33

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
volswagen
Aracınızın Modeli
passat b5
Mesleğiniz
muhasebeci
Selamın aleyküm ustam 2000 Passat 1.9 tdi ilk çalıştırıp yola çıkıyorum ilk frende araç tam durmak üzereyken fren pedalı cızırdıyor ve ardından ABS lambası yanıyor sorun sence nedir ?

PassatTDİ 99

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Passat B5
Mesleğiniz
Emekli
İsim Soyisim
Mustafa Anık
Selamın aleyküm ustam 2000 Passat 1.9 tdi ilk çalıştırıp yola çıkıyorum ilk frende araç tam durmak üzereyken fren pedalı cızırdıyor ve ardından ABS lambası yanıyor sorun sence nedir ?
Buna benzer bir durumla benim araçta da (1999 Passat 1.9 TDI) karşılaşmıştım. Ön takımı değiştiren usta tecrübesizdi, ABS sensörünü diskin içindeki yerine tam oturtamamıştı. Sensör çok geride kalırsa ABS hiç devreye girmiyor; tam tersi sensör diskin çok içine girmişse bu sefer de frene normal bastığınızda girmemesi gerekirken ABS devreye giriyor. Bu mesafe çok iyi ayarlanmalı.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
as abs pompasında sorun vardır yada hava yapmıştır önce hava alınması lazım eger düzelmez ise abs pompasına bakılacak.

tunc33

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
volswagen
Aracınızın Modeli
passat b5
Mesleğiniz
muhasebeci
as abs pompasında sorun vardır yada hava yapmıştır önce hava alınması lazım eger düzelmez ise abs pompasına bakılacak.
Ustam telefon numaranı verebilir misin bende silifkedeyim önümüzdeki ay ziyaretine geleyim

21081111RG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN

nikneyime

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Eğitmen
şarj dinamosu v kayışı devirdayım bu üçünden gelen sese benziyor v kayısı bilyaları öncelikle degişin bi deneyin kesil mez ise şarj dinamosuna bakın kömür ötmesi de olabilir.
Teşekkür ederim ustam hayırlı işler😊

serhatkar

vwTürk Üyesi
Ekrem ustam selamlar yine ben. 2012 Octavia’da uğultu için sormuştum sana yine. Yetkili servis sorun yok yürüyene ve diğer şeylere komple baktık sorun yok, ses oluyor bunlarda dedi ama uğraşmak mı istemiyorlar anlamadım. Ses şu an uğul uğul duyuluyor sürekli 130-135 arası ve sonrasında kesilmiyor azalarak devam. Ve 135te direksiyonda incecik çok hızlı zırıltı gibi bi titreme hissediyorum ben. Arabayı da finansal sebeplerden satıyorum ama bu sesi duyan adam arabayı almaz. Zaten söylemeden de satmak yakışık almaz. Ne yapacağım bilmiyorum.

Burak531

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Jetta
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
Öğretmen
Ekrem ustam iyi akşamlar. CBZ motor 1.2 TSİ Jetta aracımda hava filtre kutusunun olduğu yerden araç rölantide iken çoğu zaman bir ses geliyor. Aracın dışından kaputunu açınca bu ses az duyuluyor lakin şoför koltuğuna oturunca sesi rahatça duyuyorum. Bazen de hiç ses çıkmıyor gayet sessizce araç çalışıyor. Aracın çekişinde, gidişinde ve yakıt sarfiyatında bir anormallik yok. Bazı ustalar bu sesin bu araçlarda kronik olduğunu söylüyor. Bu sorun aracın motoruna zarar verir mi? Şimdiden cevap için teşekkürler.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ekrem ustam selamlar yine ben. 2012 Octavia’da uğultu için sormuştum sana yine. Yetkili servis sorun yok yürüyene ve diğer şeylere komple baktık sorun yok, ses oluyor bunlarda dedi ama uğraşmak mı istemiyorlar anlamadım. Ses şu an uğul uğul duyuluyor sürekli 130-135 arası ve sonrasında kesilmiyor azalarak devam. Ve 135te direksiyonda incecik çok hızlı zırıltı gibi bi titreme hissediyorum ben. Arabayı da finansal sebeplerden satıyorum ama bu sesi duyan adam arabayı almaz. Zaten söylemeden de satmak yakışık almaz. Ne yapacağım bilmiyorum.
slm sesi duymadan aracı test etmeden size yorum yapamıyacam.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ekrem ustam iyi akşamlar. CBZ motor 1.2 TSİ Jetta aracımda hava filtre kutusunun olduğu yerden araç rölantide iken çoğu zaman bir ses geliyor. Aracın dışından kaputunu açınca bu ses az duyuluyor lakin şoför koltuğuna oturunca sesi rahatça duyuyorum. Bazen de hiç ses çıkmıyor gayet sessizce araç çalışıyor. Aracın çekişinde, gidişinde ve yakıt sarfiyatında bir anormallik yok. Bazı ustalar bu sesin bu araçlarda kronik olduğunu söylüyor. Bu sorun aracın motoruna zarar verir mi? Şimdiden cevap için teşekkürler.
nasıl bi ses vide o çekip gönderin bakayım

Burak531

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Jetta
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
Öğretmen

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
https://youtube.com/shorts/N0dXAzCWB2Y?feature=share
Motor sesinden ayrı olarak gır gır gır gır diye bir ses duyuluyor ustam. Filtre kutusunun içinden geliyor kulağımı filan dayayınca daha net duyuluyor.
slm sizin hava filitre kutusunun altında hava toplama kabı varmı sankı o kab yokmuş gıbı bu ses normal hava emiş sesi hava toplama kabı olmadıgından yada hava filitresi tam oturmamış ondan duyuyorsunuz bu sesı bu dedıklerıme bakın sorun duzelır.

altaysolak

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Renault
Aracınızın Modeli
Clio
Mesleğiniz
Yazılımcı
Yeni araba almak düşünüyorsanız ..........
................................
İzin almadan yayınlanan reklam ilan içeren paylaşımlara asla izin verilmeyecektir.
Forum Yönetimi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt