Acımız büyük tüm milletimizin başı sağolsun vwtürk Yönetim.

EKREM USTAYA SOR (MERSİN)

WWW USTA

vwTürk Üyesi
MUSTAFA KEMAL MAH 201 CAD NO 81 A TOROSLAR MERSİN
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ustam hayırlı günler hayırlı işler, müsadenle benimde bir sorum olacaktı. aracıma 5-10bin km önce enjektörde işeme olduğundan enjektörleri tamir ettirmiştim ve yine yağa mazot karıştırdığı için tandem pompasını da değiştmişti(çıkma takıldı). Motor sıcakken geç marş alıyor(eksantrik konum sensörü arızalı dediler). Sabah ilk çalıştırmada bazen tek marşta sorunsuz bazen de tekleyerek ve sarsıntılı şekilde çalışıyor ve beyaz duman da atıyor egzozdan(iki kere başıma geldi). Gaz basıp çektiğimde rölantide tekleme nispeten yapmıyor sadece arada hafif silkeliyor ve dumanda kesiliyor. Gaza sürekli basılı iken ise hiçbir silkeleme tekleme olmuyor. Rölanti dalgalanması yok, seyir halinde iken çekiş düşüklüğü vs. bir problem yok. (2008 jetta 1.9tdi bxe 151bin km) Şimdiden teşekkür ederim Saygılar...
slm sizin enjektörleri yapan usda tam ayarlıyamamış bunlara tekrar baktırın bıde taktıgınız tandem de arızalı olabılır bunları kontrol ettırın sorun düzelir.

omer53

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta mk5 1.9
Mesleğiniz
İnşaat Mühendisi
slm sizin enjektörleri yapan usda tam ayarlıyamamış bunlara tekrar baktırın bıde taktıgınız tandem de arızalı olabılır bunları kontrol ettırın sorun düzelir.
Çok teşekkürler cevabınız için. Tandemi çıkma aldığımdan bende ondan şüphelenip ustaya göstermiştim arızalı mı diye, kendisi değiştirerek anlayabiliriz ancak bunların tamiri de olmuyor dedi. Acaba söyledikleri ne kadar doğru bilemedim, arızanın pompadan mı enjektörden mi anlaşılmadığından yok yere de masrafa girmek istemiyorum. Acaba arıza tespit cihazından anlaşılma durumu var mıdır yakıt basıncı değerinden anlaşılır mı? Önerileriniz ne olur? Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Saygılar.

Son düzenleme:

Samilaltundal

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Caravelle
Aracınızın Modeli
2018
Mesleğiniz
Ticaret
En kısa sürede yaptıracağım abicim teşekkür ederiz

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Çok teşekkürler cevabınız için. Tandemi çıkma aldığımdan bende ondan şüphelenip ustaya göstermiştim arızalı mı diye, kendisi değiştirerek anlayabiliriz ancak bunların tamiri de olmuyor dedi. Acaba söyledikleri ne kadar doğru bilemedim, arızanın pompadan mı enjektörden mi anlaşılmadığından yok yere de masrafa girmek istemiyorum. Acaba arıza tespit cihazından anlaşılma durumu var mıdır yakıt basıncı değerinden anlaşılır mı? Önerileriniz ne olur? Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler. Saygılar.
önce tandemı deneyın düzelmezse enjektöre bakarsınız

halil1661

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF 5 2004
Mesleğiniz
m.müşavir
Merhaba
GOLF 5 FSI 2004 Sportlıne lpg li aracım var bu sabah aracı marşa bastığım andan itibaren araç titreyerek sanki dizel araçmış gibi çalıştı sonrasında motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı evvelinde sürekli yanar haldeydi o şekilde 500 metre ilerledim sonra lambalarda istop etti tekrar çalıştırtım titreme olayı olmadı o şekilde yol aldım ustaya götürdüm pc bağladı arıza kaydında 2.piston ateşleme falan gibi bir hata ve egre hatası veriyordu sonrasında usta bir kaç sefer istop edip çalıştırdı ama herhangi bir titreme falan olmadı sonrasında hata kodlarını sildi usta sildikten sonra öncesinde sürekli yanan arıza lambası söndü hiçbirşey yokmuş gibi yoluma gittim tekrar arızalınca bakalım dedi ne hatası verecek 5-10 km yol yaptım ama hiçbirşey olmadı üstelik gazda gittim (10 gün öncesinde egr ile ilgili bir usta bir sprey sıkmıştı onun etkisi olabilir mi )

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Merhaba
GOLF 5 FSI 2004 Sportlıne lpg li aracım var bu sabah aracı marşa bastığım andan itibaren araç titreyerek sanki dizel araçmış gibi çalıştı sonrasında motor arıza ışığı yanıp sönmeye başladı evvelinde sürekli yanar haldeydi o şekilde 500 metre ilerledim sonra lambalarda istop etti tekrar çalıştırtım titreme olayı olmadı o şekilde yol aldım ustaya götürdüm pc bağladı arıza kaydında 2.piston ateşleme falan gibi bir hata ve egre hatası veriyordu sonrasında usta bir kaç sefer istop edip çalıştırdı ama herhangi bir titreme falan olmadı sonrasında hata kodlarını sildi usta sildikten sonra öncesinde sürekli yanan arıza lambası söndü hiçbirşey yokmuş gibi yoluma gittim tekrar arızalınca bakalım dedi ne hatası verecek 5-10 km yol yaptım ama hiçbirşey olmadı üstelik gazda gittim (10 gün öncesinde egr ile ilgili bir usta bir sprey sıkmıştı onun etkisi olabilir mi )
geçmış olsun aracınızın akü voltajı düşük oldugu için ateşleme bobinleri arızaya gecmiş sonra düzelmiş eger tekrarlarsa ustanızın dedıgı gıbı bakmak lazım.
sprey sıkmakla alakası yok.bide siz aracın motor yagını nezeman degiştiniz eger yag zamanı geçmış ise eksantirik konumlandırıcı ilk çalıştırmada ayarlayamıyordır buda silindir gözlerinde zamanlama hatası verir.yanı yanlış ateşleme.

pologtd

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
2011 polo
Mesleğiniz
grafik
Ekrem ustam 2011 model 1.6 tdi manuel aracımda airbag ışığı yandıktan sonra araç 5 dk ara ile (ki dakika tuttum kesin söylüyorum) araç tekleme yapıyor.Hız hiç önemli değil sürekli fren yapar gibi sallanıyor yolda.Ve hız sabitleme çalışmıyor.Kapıların kilidi açılıyor.Aracı bilgisayara bağlamaya çalıştık.Beyne giremiyoruz.Yardımcı olursan çok mutlu edersin.

Mrcnr006

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Passat
Aracınızın Modeli
2000
Mesleğiniz
Güvenlik
merhaba aracım 2000 model 1.8 otomatik
Benim sıkıntım şu araç bazen hiçbir sebep yokken 6000 devirde vites atıyor ama ne zaman ve hangi koşulda olduğu belli değil şanzumancıua gösterdim lifte kaldırdı bilgisayara bağladı abs ışığı yanıyordu sap teker devir sensörü arızası dan ondan yapıyordur dedi onu da değiştirdim fakat problem aynı devam ediyor sağ yolcu koltuğunun altı ıslanıyordur yağmurda felan dedi orda beyin var diye özellikle kontrol ettim her yağmurda yine yok ayrıca ustam aracı bilgisayara bağladığımda 01316 fren kontrol diye Bi hata kodu alıyorum

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ekrem ustam 2011 model 1.6 tdi manuel aracımda airbag ışığı yandıktan sonra araç 5 dk ara ile (ki dakika tuttum kesin söylüyorum) araç tekleme yapıyor.Hız hiç önemli değil sürekli fren yapar gibi sallanıyor yolda.Ve hız sabitleme çalışmıyor.Kapıların kilidi açılıyor.Aracı bilgisayara bağlamaya çalıştık.Beyne giremiyoruz.Yardımcı olursan çok mutlu edersin.
direksiyon sargısını degişin düzelir sargı kısa devre yapıyor.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
merhaba aracım 2000 model 1.8 otomatik
Benim sıkıntım şu araç bazen hiçbir sebep yokken 6000 devirde vites atıyor ama ne zaman ve hangi koşulda olduğu belli değil şanzumancıua gösterdim lifte kaldırdı bilgisayara bağladı abs ışığı yanıyordu sap teker devir sensörü arızası dan ondan yapıyordur dedi onu da değiştirdim fakat problem aynı devam ediyor sağ yolcu koltuğunun altı ıslanıyordur yağmurda felan dedi orda beyin var diye özellikle kontrol ettim her yağmurda yine yok ayrıca ustam aracı bilgisayara bağladığımda 01316 fren kontrol diye Bi hata kodu alıyorum
vites konum sensörü ya arızalı yada konumu düzgün degil buna baktırın bırde şanzımanın içinde devir sensörü var bundanda yapabılır.

halil1661

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF 5 2004
Mesleğiniz
m.müşavir
geçmış olsun aracınızın akü voltajı düşük oldugu için ateşleme bobinleri arızaya gecmiş sonra düzelmiş eger tekrarlarsa ustanızın dedıgı gıbı bakmak lazım.
sprey sıkmakla alakası yok.bide siz aracın motor yagını nezeman degiştiniz eger yag zamanı geçmış ise eksantirik konumlandırıcı ilk çalıştırmada ayarlayamıyordır buda silindir gözlerinde zamanlama hatası verir.yanı yanlış ateşleme.
2q

halil1661

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF 5 2004
Mesleğiniz
m.müşavir
ilginiz için teşekkür ederim ustam aracı götürdüğüm servis hava hortumlarının birinde problem oldugunu onu giderdiğini söyledi sorun olursa bir daha bakacağız

lagustan

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw
Aracınızın Modeli
bora
Mesleğiniz
memur
Ekrem Ustam İyi günler. 2002 model AZD motor kodlu 16v Bora aracıma 8v baskı balatası takılsa sorun teşkil eder mi? Montaj kısmı sorunsuz olsa bile sürüşte ve baskı balatanın ömründe bir farklılık olur mu? Teşekkürler şimdiden.

halil1661

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
GOLF 5 2004
Mesleğiniz
m.müşavir
Merhaba
Araç yolda giderken yüksek hızda veya sert kasisden gectigimde devir ibresi anide düşüyor yeniden eski konuma geliyor ayrıca egsozdan salınım pir pir pir olarak gerçekleşiyor

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Merhaba
Araç yolda giderken yüksek hızda veya sert kasisden gectigimde devir ibresi anide düşüyor yeniden eski konuma geliyor ayrıca egsozdan salınım pir pir pir olarak gerçekleşiyor
gaz kelebegi veya gösterge panelınde sorun vardır bunlara bakmanızı öneririm.

34salvo34

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Bankacı
Ekrem ustam merhabalar. Dün 97 1.6 aee motor polo satın aldım 207binde. Ustam araçta ışıklarda stop etme ve rölanti dalgalanması mevcut. Ancak rölanti dalgalanması şöyle devir saati yukarı aşağı oynuyor anlık olarak fakat motor sesinde herhangi bir değişiklik yoks adece devir saati oynuyor gibi. Stop etme olayı için internette araştırdım kanister valfini iptal edip motor kısmına giren hortuma kalem taktım şehir içinde gezdim stop etmedi şimdilik ama ederse nerelere bakmam lazım. Ve bu boğaz kelebeğini temizlettikten sonra delphi obd ile keleb ek adaptasyonu yapabilir miyim ? Teşekkürler

Salih37

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volswagen
Aracınızın Modeli
04 passat 1.8t
Mesleğiniz
Memur
Ustam kolay gelsin. 2004 passat 1.8 t aracımda direksiyon altında ki role grubundan 373 nolu role aracı ilk hareket ettirdiğimde çekip bırakma sesi geliyor. Araç belli bir hıza veya ayağımı gazdan çekince kesiyor. Bu role devreye girmezse araç daha dseri ve rahat çalışıyor. Cihaza bağlantım hiçbir arıza kodu vermiyor. Bazen role sesi uzun süre devam ediyor. Aylardır bu sorunun sebebini arıyorum. Yardımcı olabilirseniz.

Üst Alt