Acımız büyük tüm milletimizin başı sağolsun vwtürk Yönetim.

EKREM USTAYA SOR (MERSİN)

salman9615

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
memur
Ustam merhaba polo 1.2 TSİ aracım var. Bir kaç ay önce farklı farklı fakir ve zengin yakıt hatası verdi 2-3 kere aracım hata kodunu sildiler sanayide. Şuan hata kodu çıkmıyor ama aracım eskiye göre fazla yakıt tüketiyor. Sabah ilk çalıştırmada sesli bir şekilde 1200 devirde 17sn, 1000 devirde 23sn duruyor sonra 600 devirde stabil çalışmaya geçiyor. Geçenlerde yarım saat arabayı kullandıktan sonra rölantide 5dk bekledim arabanın içine yoğun benzin kokusu geldi. Ayrıca maf sensörün vidaları da yok sanırım arabayı ikinciel aldığım için tam anlayamadım fotoğrafını ekliyorum. Sizce sorun nedir ne yapmam lazım kaç yere sordum bilgisayara bağlayıp sorun yok diyorlar.
a3cebfbd-f9c7-4049-9a20-3cf84bc7944c.jpg0ee21d59-703c-4dcb-a539-be48554b0947.jpgffdc84e0-63dc-4719-9615-8645baf2929a.jpg

Kerim2763

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Polo
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
Öğretmen
Merhabalar ustam 1.2 tdi Polo aracım 140 km hızdan sonra kasayı titretmeye başlıyor. Neden olur ?

Berkbaykara1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volswagen
Aracınızın Modeli
Golf
Mesleğiniz
Mühendis
Ustam selam daha öncede sordum gözden kaçtı sanırım. Aracım 2003 golf otomatik. Şanzıman kitlendi çıkma şanzıman takıldı. Araç devamlı p 1780 ve p 0341 hatası veriyor şanzıman 3. Viteste kalıyor hata kodunu silince normale dönüyor. Ekzantirik konum sensörü değişti sente ayarı yapıldı halen aynı.

isacylk

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta 1.4 TSİ
Mesleğiniz
Özel sektör
Ustam aracım bu arıza kodlarını veriyor. Araçtaki sorunlar da geç çalışma, seyir halindeyken çekişen düşme Esnasında ayağımı gaz pedalına çekmiyorum ya stop ediyor yada çekiş artarak araç hızlanıyor. Benzinde ve lpg de aynı sorunu yaşıyorum aracım 1.4 tsi 140 hp 2007 model jetta tavsiyeleriniz nelerdir ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. Aracımın yüksek basınç regülatörü, benzin pompası, buji ve bobin yeni değişti.

Ekli dosyalar

WWW USTA

vwTürk Üyesi
MUSTAFA KEMAL MAH 201 CAD NO 81 A TOROSLAR MERSİN
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ustam selam daha öncede sordum gözden kaçtı sanırım. Aracım 2003 golf otomatik. Şanzıman kitlendi çıkma şanzıman takıldı. Araç devamlı p 1780 ve p 0341 hatası veriyor şanzıman 3. Viteste kalıyor hata kodunu silince normale dönüyor. Ekzantirik konum sensörü değişti sente ayarı yapıldı halen aynı.
vites kolu pozısyon şalterini degişin düzelir.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ustam aracım bu arıza kodlarını veriyor. Araçtaki sorunlar da geç çalışma, seyir halindeyken çekişen düşme Esnasında ayağımı gaz pedalına çekmiyorum ya stop ediyor yada çekiş artarak araç hızlanıyor. Benzinde ve lpg de aynı sorunu yaşıyorum aracım 1.4 tsi 140 hp 2007 model jetta tavsiyeleriniz nelerdir ilginiz için şimdiden teşekkür ederim. Aracımın yüksek basınç regülatörü, benzin pompası, buji ve bobin yeni değişti.
emme manifolt unda kacak valf sıkışması vardır buna baktırın sorun düzelir.

GLC

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Memur

Ekrem usta hayırlı günler, kolay gelsin.

2013 model vw polo 1.6 tdi manuel aracımda videoda kaydettiğim anormal(ğurk ğurk ğurk) ses mevcut. Forumda aynı sesten muzdarip olan arkadaşların konularını da inceledim fakat çok farklı görüş ve ihtimaller var. Yorumlara istinaden sesin klima kompresörü kaynaklı olabileceği ihtimali yüksek geliyor bana.

Bugün test için yola çıktım. Aracı ilk çalıştırmamda ses gelmiyor. Klima kapalı olarak yaklaşık 15 km şehir içi yol gittim ses yok denecek kadar azdı. Dönüşte aynı yolu klima açık geldim durdum ve klimayı kapattım ses geliyordu. Klima kapalıyken videoya başladım ses var, klima açtım ses kayboldu ya da gürültü artınca duyulmadı. Klimayı kapattıktan sonra ses kesildi. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda ses devam ediyor. Sorun klima kompresörümü başka bir ihtimal var mı bir de sizin görüşünüzü almak istedim.

İkinci olarak video çekerken farkettiğim videonun sonunda klimayı kapattıktan sonra araç rolantide çalışırken traktör gibi tıkırtılı bir ses geliyor, stop edip tekrar çalıştırdığımda ses kayboluyor. Neden olabilir?

Şimdiden teşekkürler.

GLC

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Memur

2013 model vw polo 1.6 tdi manuel aracımda videoda kaydettiğim anormal(ğurk ğurk ğurk) ses mevcut.
Daha önemlisi aracım tekleme yapıyor.
Tekleme seyir halinde her viteste oluyor. Gaza bastığım anda kısa tekliyor normal devam ediyor gazdan çektiğim anda tekrar tekliyor. 2500-3000 devirlerde kullanırsam çok hissedilmiyor. Özellikle şehir içi trafikte 1. 2. viteslerde çok sinir bozucu oluyor. Kasislere yavaşladığımda 1. viteslede gitsem 2. viteslede gitsem, debriyajdan çok yavaş ayağımı çeksem de sarsıntı oluyor. Debriyaj sertleşmiş, baskı balata son demlerini yaşıyor, biraz yukarıda kavrıyor. Bununla bağlantısı olabilir mi bilmiyorum. Bir ustaya gösterdim şanzıman takozundan olabileceğini söyledi. Ses, tekleme ve baskı balata problemlerim için baskı balata, volant setleri ve takozun değişmesi gerektiğini söyledi.

Nasıl bir yol izleyim, görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN

2013 model vw polo 1.6 tdi manuel aracımda videoda kaydettiğim anormal(ğurk ğurk ğurk) ses mevcut. Forumda aynı sesten muzdarip olan arkadaşların konularını da inceledim fakat çok farklı görüş ve ihtimaller var. Yorumlara istinaden sesin klima kompresörü kaynaklı olabileceği ihtimali yüksek geliyor bana.

Bugün test için yola çıktım. Aracı ilk çalıştırmamda ses gelmiyor. Klima kapalı olarak yaklaşık 15 km şehir içi yol gittim ses yok denecek kadar azdı. Dönüşte aynı yolu klima açık geldim durdum ve klimayı kapattım ses geliyordu. Klima kapalıyken videoya başladım ses var, klima açtım ses kayboldu ya da gürültü artınca duyulmadı. Klimayı kapattıktan sonra ses kesildi. Aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda ses devam ediyor. Sorun klima kompresörümü başka bir ihtimal var mı bir de sizin görüşünüzü almak istedim.

İkinci olarak video çekerken farkettiğim videonun sonunda klimayı kapattıktan sonra araç rolantide çalışırken traktör gibi tıkırtılı bir ses geliyor, stop edip tekrar çalıştırdığımda ses kayboluyor. Neden olabilir?

Şimdiden teşekkürler.
v kayışı gergi bilyaları yada tiriger gergi bilyaları devirdayım mazot pompası olabilir bunlara bakmak lazım teklemeyle de ılgılı enjektor lerın kontrol olması lazım.

GLC

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Polo
Mesleğiniz
Memur
v kayışı gergi bilyaları yada tiriger gergi bilyaları devirdayım mazot pompası olabilir bunlara bakmak lazım teklemeyle de ılgılı enjektor lerın kontrol olması lazım.
Eyvallah ustam sağol, baktıralım

bizu37

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A3
Mesleğiniz
Mühendis
Ustam kolay gelsin.
2016 audi a3 model aracımda direksiyonu hafifçe sağa sola çevirince sanki sinyal kolundaki çıt çıt sese benzer ama daha düşük bir ses geliyor. Araç Dururken de aynı ses geliyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir .

baris75

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Memur
Merhaba ustam 2012 model caddy 1.6 tdi cay motor aracım var 131000 km de araç enjektörlerinde sorun vardı sabah çalışırken sallanarak ve titreyerek zor çalışıyordu enjektör bakımı yaptırdık ve yaptırdığımız günden beri sürekli her çalışmasında partikül filitresi ışığı yanıyor kitapçıkdaki talimatlara uygun kullanıp ışığı söndürüyorum ama araçda ışık yanmasa bile her çalışmasında kendi kendine rejenerasyon yapıyor orjinal vw bilgisayar proğramıyla bağlıyor dpf kurum is oranını ölçüyoruz aracın rejenerasyon yapmasını gerektiren miktarda değil çok düşük gösteriyor ama araç her çalışmada rejenerasyona devam ediyor hiç bir arıza kodu yok son olarakda sonradan fark ettik araç yağa mazot karıştırıyor sonra yağ değişimi yapılırken araçtan 7 lt yağ çıktı birde yokuşlarda sabit gaz giderken sanki biri arkadan asılıyormuş gibi araba gaz kesip bırakıyor devirden düşüyor 4 vites 100 e başladığın yokuşu 3 vites 50 ile çıkabiliyorum gaz yemiyor boğuluyor gibi gösterdiğim her usta başka bişey dedi sizce sorun nedir ustam yardımcı olursanız sevinirim

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Merhaba ustam 2012 model caddy 1.6 tdi cay motor aracım var 131000 km de araç enjektörlerinde sorun vardı sabah çalışırken sallanarak ve titreyerek zor çalışıyordu enjektör bakımı yaptırdık ve yaptırdığımız günden beri sürekli her çalışmasında partikül filitresi ışığı yanıyor kitapçıkdaki talimatlara uygun kullanıp ışığı söndürüyorum ama araçda ışık yanmasa bile her çalışmasında kendi kendine rejenerasyon yapıyor orjinal vw bilgisayar proğramıyla bağlıyor dpf kurum is oranını ölçüyoruz aracın rejenerasyon yapmasını gerektiren miktarda değil çok düşük gösteriyor ama araç her çalışmada rejenerasyona devam ediyor hiç bir arıza kodu yok son olarakda sonradan fark ettik araç yağa mazot karıştırıyor sonra yağ değişimi yapılırken araçtan 7 lt yağ çıktı birde yokuşlarda sabit gaz giderken sanki biri arkadan asılıyormuş gibi araba gaz kesip bırakıyor devirden düşüyor 4 vites 100 e başladığın yokuşu 3 vites 50 ile çıkabiliyorum gaz yemiyor boğuluyor gibi gösterdiğim her usta başka bişey dedi sizce sorun nedir ustam yardımcı olursanız sevinirim
mrb sizin sorun enjektörleri yapan usta düzgün yapamamış enjektörleri yaptırıp taktıkdan sonra enjektör kodlaması yapılması gerekir yag a mazot kacırmasıda enjektörden olur bunlara tekrar baktırın sorun düzelir.

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ustam kolay gelsin.
2016 audi a3 model aracımda direksiyonu hafifçe sağa sola çevirince sanki sinyal kolundaki çıt çıt sese benzer ama daha düşük bir ses geliyor. Araç Dururken de aynı ses geliyor. Sorun nereden kaynaklı olabilir .
direksiyon sargısından yapıyordur.

Burakbeyy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Passat
Mesleğiniz
Memur
Ustam kolay gelsin. 2009 b6 1.4 tsi otomatik passat var. Elektronik el freni arızası gösteriyor obd cihazında sorun görünmüyor el freni tutuyor ancak auta hold tuşu çalışmıyor. Auto hold u kullanmak istiyorum bu sorunu nasıl çözebiliriz. Teşekkürler şimdiden

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Ustam kolay gelsin. 2009 b6 1.4 tsi otomatik passat var. Elektronik el freni arızası gösteriyor obd cihazında sorun görünmüyor el freni tutuyor ancak auta hold tuşu çalışmıyor. Auto hold u kullanmak istiyorum bu sorunu nasıl çözebiliriz. Teşekkürler şimdiden
auto hold tuşunu degişin deneyin eger düzelmezse firen elektroniginde sorun vardır buna bakmanız lazım.

Samilaltundal

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Caravelle
Aracınızın Modeli
2018
Mesleğiniz
Ticaret
Müsadeniz ile benim de bir sorum olacak

2018 Caravelle manuel vites , 1 den 2 ye ararken 2 den 1 e atarken tabiri caizse şangırtı sesi geliyor , yetkili servis Sakarya otokur 1 hafta baktı ama yapamadı kronik dedi çıktı işin içinden , bariz bir şekilde ses geliyor

WWW USTA

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VWCC
Aracınızın Modeli
2011
Mesleğiniz
OTOMOTİV MEKATRONİK
İsim Soyisim
EKREM KALAN
Müsadeniz ile benim de bir sorum olacak

2018 Caravelle manuel vites , 1 den 2 ye ararken 2 den 1 e atarken tabiri caizse şangırtı sesi geliyor , yetkili servis Sakarya otokur 1 hafta baktı ama yapamadı kronik dedi çıktı işin içinden , bariz bir şekilde ses geliyor
şanzıman yagını degiştirin 75 80 numara yag koyun düzelir.

omer53

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Jetta mk5 1.9
Mesleğiniz
İnşaat Mühendisi
Ustam hayırlı günler hayırlı işler, müsadenle benimde bir sorum olacaktı. aracıma 5-10bin km önce enjektörde işeme olduğundan enjektörleri tamir ettirmiştim ve yine yağa mazot karıştırdığı için tandem pompasını da değiştmişti(çıkma takıldı). Motor sıcakken geç marş alıyor(eksantrik konum sensörü arızalı dediler). Sabah ilk çalıştırmada bazen tek marşta sorunsuz bazen de tekleyerek ve sarsıntılı şekilde çalışıyor ve beyaz duman da atıyor egzozdan(iki kere başıma geldi). Gaz basıp çektiğimde rölantide tekleme nispeten yapmıyor sadece arada hafif silkeliyor ve dumanda kesiliyor. Gaza sürekli basılı iken ise hiçbir silkeleme tekleme olmuyor. Rölanti dalgalanması yok, seyir halinde iken çekiş düşüklüğü vs. bir problem yok. (2008 jetta 1.9tdi bxe 151bin km) Şimdiden teşekkür ederim Saygılar...

Son düzenleme:
Üst Alt