• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

EGR Yağ Kaçağı 2006 Caddy

Halil77

vwTürk Üyesi

Arkadaşlar Merhaba,
Fotoğraflarda da görebileceğiniz EGR deki yağ kaçağı, arabayı aldığım 2006 yılından 2 yıl geçtikten sonra ortaya çıktı ve devam etmekte. Her bakımda temizleyip üzerine düşmüyordum. Kayda değer bir yağ kaçağı söz konusu değildi ama son bakımda yağ kaçağının motorun altına kadar geldiğini fark ettim. Yine de motora zarar verecek kadar yağ kaçağı oluşmuyor ama artacak gibi de duruyor. Tamircim artık değiştirelim dedi ama orjinalini değiştirmek istemiyorum çünkü mekanik bir sorunu bulunmuyor. Bir yerlerden bu yağ kaçağı sorununun oring/conta değişimi-sıvı conta ile halledildiğini duymuştum ama neresi olduğunu hatırlamıyorum. İstanbul-Anadolu yakasında bu işi çözebilecek bildiğiniz bir yer var mıdır? Yardımcı olmanızı rica ederim

Voodoo

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
conta ile çözemezsen egr yi çıkart kurtul parça değiştirmektense.

yabay

vwTürk Üyesi
O kısmın içinde o-ring var. Onu değiştirirseniz sorun çözülür.

Halil77

vwTürk Üyesi
conta ile çözemezsen egr yi çıkart kurtul parça değiştirmektense.
Bilgi için teşekkür ederim. Ama iptali sonrasında sıkıntı yaşanmadiginin örnekleri olduğu gibi sıkıntı yaşandığının da örnekleri var. Bir de bir arabanın direkt kullanımda olan arka kısımlarına kontrplak kullanan bir üretici, eğer gereksiz olsaydı bundan da çalar hiç kullanmazdı mantığıyla baktığım için riske atamam.

yabay

vwTürk Üyesi
Bey :)

Voodoo

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
Bilgi için teşekkür ederim. Ama iptali sonrasında sıkıntı yaşanmadiginin örnekleri olduğu gibi sıkıntı yaşandığının da örnekleri var. Bir de bir arabanın direkt kullanımda olan arka kısımlarına kontrplak kullanan bir üretici, eğer gereksiz olsaydı bundan da çalar hiç kullanmazdı mantığıyla baktığım için riske atamam.
Ben iptal ettirdiğim için söyledim. Sıkıntı yaşamadığım için. Elbette Sizin kararınız.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
egr valfının kücük doldur bosalt deligi var ordan gelir o basınctaki yag oringle felan yenisiyle değişsenizde kacak gitmez devam eder en güzel
iptal edilip duz boru. sadece stop ederken stop kelebegi olmadıgı için biraz motor sallanır baska bir durumu yok.:
oraya yag nerden geliyor derseniz motor külbürtördeki hemen yanındaki boru motor havalandırmada direk emmeye turboya gittigi için turbo hattında dolasıyor intercolere giriyor tekrar ordan silindirlere emmeye cekiliyor o basınc hava.

yakup3206

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Serbest

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
merhaba. egr iptal edilmesinin motor açısında bir zararı yoktur. aksine 2 yada 3 beygirlik bir kazanç sağlar. egr emisyon değerlerini düşürmek içindir. motora zararı vardır. yağ buharı ile duman birleşince motorun birçok yerinde. kurum oluşur. egr den gelen yağ dolaylı olarak turbo > intercooler > egr > emme manifoldu yolunu izler. bu yolun en başındaki turbo nun rotor milinden yağ vermesi ile başlar. ani basınçları egr dengeleyebilmek için bu delikten tahliye yapar. tabi bu esnada gazla birlikte yağıda dışarı atar.

yapılacak olan.

1. edc16u1. ecudan egr iptal edilir. bu işlem yapılmadan egr iptal edilirse Mfd bilgi ekranında sürekli emisyon hatası alırsınız.

2.egr nin alt kısmındaki egzost manifoldundan gelen boruya çelik kör saçconta takılır.

3. böylece egr kısmen iptal edişmiş olur. araç stop edilirken boğaz kelebeği işlevine devam eder ve sarsılmadan durmuş olur.

şahsen 5 yıldır bu şekilde kullanıyorum. kurum bağlama sorunundan kurtulmuş ve daha canlı ve seri bir motora kavuşmuş oldum.

egzost muayenesindende hiç sorunsuz geçiyorum.

2005 bjb1.9 tdi caddy var.

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
merhaba. egr iptal edilmesinin motor açısında bir zararı yoktur. aksine 2 yada 3 beygirlik bir kazanç sağlar. egr emisyon değerlerini düşürmek içindir. motora zararı vardır. yağ buharı ile duman birleşince motorun birçok yerinde. kurum oluşur. egr den gelen yağ dolaylı olarak turbo > intercooler > egr > emme manifoldu yolunu izler. bu yolun en başındaki turbo nun rotor milinden yağ vermesi ile başlar. ani basınçları egr dengeleyebilmek için bu delikten tahliye yapar. tabi bu esnada gazla birlikte yağıda dışarı atar.

yapılacak olan.

1. edc16u1. ecudan egr iptal edilir. bu işlem yapılmadan egr iptal edilirse Mfd bilgi ekranında sürekli emisyon hatası alırsınız.

2.egr nin alt kısmındaki egzost manifoldundan gelen boruya çelik kör saçconta takılır.

3. böylece egr kısmen iptal edişmiş olur. araç stop edilirken boğaz kelebeği işlevine devam eder ve sarsılmadan durmuş olur.

şahsen 5 yıldır bu şekilde kullanıyorum. kurum bağlama sorunundan kurtulmuş ve daha canlı ve seri bir motora kavuşmuş oldum.

egzost muayenesindende hiç sorunsuz geçiyorum.

2005 bjb1.9 tdi caddy var.
cok güzel yazılmıs

Üst Alt