Dpf temizliği için

Factotum

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Mesleğiniz
.
Dpf temizliği için Anadolu yakasında işin ehli bir yer önerebilir mısınız?

Yüksek devirli sürüşe rağmen dpf filtre temizlenmiyor. Ultrasonik temizleme için verimli sonuç alındığı söyleniyor. Bu konuda önerilere açığım.

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Dpf temizliği için Anadolu yakasında işin ehli bir yer önerebilir mısınız?

Yüksek devirli sürüşe rağmen dpf filtre temizlenmiyor. Ultrasonik temizleme için verimli sonuç alındığı söyleniyor. Bu konuda önerilere açığım.
Arıza yanıyor mu?

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Arızayı silmedikten sonra dpf temizlenmiş olsa bile koruma modunda devam edecektir.

Factotum

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Mesleğiniz
.
Arıza yanıyor. Dahası yüksek devirde aracı bir süre kullanmak da işe yaramıyor gibi. Tüketimde ve performansta normalleşme yok. Sanırım bayağı tıkanmış. Yüksek devirin yarattığı ısı yetmiyor, biriken karbonları yakmaya.

Bu yüzden randımanlı bir dpf temizliği yaptırmayı düşünüyorum. Daha evvel yaptıran varsa, tecrübelerini paylaşırsa çok müteşekkir kalırım.

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Arıza yanıyor. Dahası yüksek devirde aracı bir süre kullanmak da işe yaramıyor gibi. Tüketimde ve performansta normalleşme yok. Sanırım bayağı tıkanmış. Yüksek devirin yarattığı ısı yetmiyor, biriken karbonları yakmaya.

Bu yüzden randımanlı bir dpf temizliği yaptırmayı düşünüyorum. Daha evvel yaptıran varsa, tecrübelerini paylaşırsa çok müteşekkir kalırım.
Önce bi arızayı sil veya sildir. Arıza yanarken dpf'in temizlenip temizlenmediğini anlayamazsın. Benim qashqai yaktı, 3 bin devirde kullandım bi'şey değişmedi, 30 tl'ye aldığım obd okuyucu ile arızayı sildim hemen tekrar arıza verdi, sonra sildim aracı çalıştırmadım. Sabah bastım gittim hem arıza yanmadı hem de eski haline döndü araç. Kısa mesafe kullandığım için bir süre sonra ağırlaşmaya başlıyor, ben de bir süre 3 bin devirde açılsın diye kullanıyorum. Hemen normal şekline dönüyor.

hosmy

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
2017- Passat
Aracınızın Modeli
1.6Tdi Highline
Mesleğiniz
EYT
İsim Soyisim
Hasan

Odfpe

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Hekim
Dpf'li araçlar kısa mesafe araçları değiller. Kısa mesafede kısa sürede tıkanıyorlar.

Üst Alt