Direksiyon Kontrolü

xlostlife

vwTürk Üyesi
Merhaba yeni almış oldugum 1974 model Vosvos ile ilgili bir sorum olucak.Araç bazen 40-70 km hıza ulaştığında inanılmaz bir sekilde direksiyonu sallamaya Başlıyor kontrol etmekte güçlük çekiyorum,aracı Durdurup yola tekrar devam ediyorum.tamirci firen diskinden oldugunu söyledi değiştirdim.yine aynı sıkıntı mevcut.Şuan ise bana söyledıgı Aracın uzun süreden beri kullanılmadığından lastıklerın değişmesi gerektıgı rot balans olmadığı.Başka bır usta rot başlarından. Başka bir usta ise jand dan kaynaklandığını söylüyor.
Konuyla ilgili yardım lütfen. TŞK..

tonym4011

vwTürk Üyesi
Sorunu çözemedim ama aracın resmi veyada videosunu atarsanız daha detaylı olmuş olur :)

eg289

vwTürk Üyesi
Merhaba yeni almış oldugum 1974 model Vosvos ile ilgili bir sorum olucak.Araç bazen 40-70 km hıza ulaştığında inanılmaz bir sekilde direksiyonu sallamaya Başlıyor kontrol etmekte güçlük çekiyorum,aracı Durdurup yola tekrar devam ediyorum.tamirci firen diskinden oldugunu söyledi değiştirdim.yine aynı sıkıntı mevcut.Şuan ise bana söyledıgı Aracın uzun süreden beri kullanılmadığından lastıklerın değişmesi gerektıgı rot balans olmadığı.Başka bır usta rot başlarından. Başka bir usta ise jand dan kaynaklandığını söylüyor.
Konuyla ilgili yardım lütfen. TŞK..
Direksiyon kutusunda boşluk olabilir.
Ön düzenin tamamını kontrol ettirin.
Rot balans ayarını yaptırın.
Stepnenizi şüphelendiğiniz jantın yerine takarak deneyin.
Bunlardan hiç biri değilse lastiklerinizin durumunu kontrol ettirin. Tel kırılmış, lastiğin yapısı bozulmuş olabilir.

ugno

vwTürk Üyesi
Aynısı başka bir araçta başıma gelmişti. Rot balans falan ne varsa yaptırdım olmadı. Alt takımı elden geçirdik düzelmedi. Sonra direksiyon kutusu dediler boşluk var dediler yaptırdık gene olmadı. Sonunda başka br lastiçi "LASTİKLER ARABA ÜZERİNDE TAKILIYKEN BALANS AYARI YAPTI" ve sorun ortadan kalktı. Dışarda balans ayarı yapıp taktıklarında ayar tam olmuyor. Bunu bir dikkate alın. Lastikler araç üzerinde takılıyken yapsınlar. Bu makine her lastikçide olmuyor. Özellikle sorun olanı bulun ve öyle yaptırın. Çok masraf yapmıştım boşuna. 20 liralık bir balans ayarı ile düzeldi sonra.

Üst Alt