• Sevgili üyelerimiz,
    Sitemiz, bildiğiniz üzere 2003 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Kalitemizi daha ileriye taşıyabilmek adına başta teknik ekibimiz olmak üzere tüm ekibimiz'in gayretleri sayesinde sitemiz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde yenilenmiştir tüm üyelerimize hayırlı olsun.
    Bu geçiş sürecinden sonra foruma kullancı adı ile girişlerde sorun yaşayan kullanıcılarımızın bizlere ulaşıp üyeliklerini kontrol ettirmelerini tavsiye ederiz.
    Görüş ve önerilerinizi buraya tıklayarak yazabilirsiniz. Not: Siteye yüklediğiniz resimlerinizin kalıcı olması için Sitemizin Mesaj bölümünden resim yükleme ikonuna tıklayarak yükleyebilirsiniz... Yönetim.

Das Skandal!!!!!!

Ö_Mer_T

vwTürk Üyesi
Katılım
25 Nis 2008
Mesajlar
2,500
Yaş
35
İsim
Ömer
Soyisim
TÜRKŞANLI
Marka:
Meslek:
Not:Ahaber sitesinden alıntıdır...

https://www.ahaber.com.tr/otomobil/2018/12/12/volkswagen-musterilerine-test-araci-satti
Haberler

Otomobil Haberleri

Volkswagen müşterilerine test aracı sattı!

OTOMOBİL

Giriş Tarihi:*12.12.2018**17:27Güncelleme Tarihi:*12.12.2018**17:57


Alman otomotiv devinin adı daha önce ABD'de emisyon skandalına karışmıştı. Şimdi de*Volkswagen*hakkında yeni bir haber ortaya çıktı. Alman basını, markanın Avrupa ve Kuzey Amerika’da 6,700 adet yeni veya kullanılmış test aracı sattığını bildirildi.

Alman basınına göre,*Volkswagen*Avrupa ve Kuzey Amerika'da yanlışlıkla 6,700 adet yeni veya kullanılmış test aracı sattı.

Alman makamları, konuyla ilgili Volkswagen'e karşı yasal işlem yapılıp yapılamayacağını araştırıyor.

VOLKSWAGEN ARAÇLARI GERİ ÇEKECEK Mİ?

Şirket halihazırda Almanya Federal Motorlu Taşımacılık Otoritesi'ni durumla ilgili bilgilendirdi. Yetkililer Volkswagen'in otomobilleri geri çağırmasına hükmetti.

[https://iaahbr]

NE KADAR KULLANILMIŞ ARAÇ SATILDI?

2006 ile 2018 yılları arasında satılan 6,700 test aracından yaklaşık 4,000'inin Almanya'daki müşterilere, geri kalanlarının da diğer Avrupa ülkeleri ve Kuzey Amerika'daki müşterilere teslim edildiği açıklandı.

HER BİR ARAÇ İÇİN CEZA VERİLEBİLİR!

Fakat Alman gazetesi Der Spiegel'in raporuna göre Volkswagen, 2010 ile 2015 yılları arasında "belirsiz üretim statüsüne" sahip 9,000 araç sattı. Volkswagen Grubu'na ait diğer markaların test aracı sattığına dair bir bulguya ise rastlanmadı.

Volkswagen Almanya'daki söz konusu modelleri geri satın alacak. Alman makamları, geri çağırdığı her bir araç için Volkswagen'e ceza verme konusunu değerlendiriyor.*Kaynak: Handelsblatt, Der Spiegel
 

Vwderinn

vwTürk Üyesi
Katılım
3 Şub 2017
Mesajlar
30
İsim
Deren
Soyisim
ACAR
Marka:
Meslek:
Kocaman firma böyle bir iş yapmayı göze alabilir mi bilemedim.
 

outlaw2

vwTürk Üyesi
Katılım
28 Eyl 2012
Mesajlar
2,874
İsim
kadir
Soyisim
sağlam
Marka:
Meslek:
Yok kardeşim inanmayın bence.alman araba firmaları artık kendini aştı tüm dünyaya araç satış rekorları kırıyor.haliyle abd gibi dünya devlerinin işine gelmediği için habire alman arabalarının satışını engelleyecek şeyler türetiyorlar.aslında onlarda biliyorlar almanların rakipsiz olduğunu...


Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
 

DiAbLo

Forum Sorumlusu
Katılım
22 Tem 2005
Mesajlar
2,481
Yaş
35
İsim
Reha
Soyisim
Torun
"demo" araclarin satisini sisirip haber yapmaya calismis olabilirler mi diye dusundum acikcasi..
 
Üst Alt