Caravelle Aracımın Tavanını Yıkatmak Gerçekten Bir Sorun!

VW DELİSİ

vwTürk Üyesi
İsim
İsmail Ufuk
Soyisim
AKKAYA
Çanakkale Merkezdeki Yıkamacıların, Hemen Hemen Hiçbiri Tavanı Yıkamıyor.
Bir Otomobilin, Yaklaşık 4 Katı Tavan Genişliğine Sahip Olan, Minibüslerin, Her Türlü Dış Etkiye, Sıcak ve Soğuğa, Kar ve Yağmura, En Önce ve En Fazla Maruz Kalan, Yan Yüzeylerden, Kat Kat Fazla Yıpranan, Tavanı Yıkamak, Yıkamacıların Hiç de Sevmedikleri ve Kesinlikle Uğraşmak İstemedikleri, Bir İş...
Neymiş? ... Yüksekmiş...
Tavanı Yıkayabilmek için Aracın Üstüne Çıkmaları Gerekirmiş...
Böyle Bir Saçmalık Olurmu Sizce?...
Siz de Aynı Sorunla Karşılaşıyor musunuz?
Eğer Yıkatabiliyorsanız, Tavanı Ne Şekilde Yıkayor ve Kuruluyorlar?

Son düzenleme:

bacadir68

vwTürk Üyesi
İsim
BAHADIR
Soyisim
SİNGİN
Benim yaşadığım yerde otomobil 25 lira, minibüs-kamyonet 40 lira. Aradaki işçilik farkı bunun için değil mi?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

VW DELİSİ

vwTürk Üyesi
İsim
İsmail Ufuk
Soyisim
AKKAYA
Benim yaşadığım yerde otomobil 25 lira, minibüs-kamyonet 40 lira. Aradaki işçilik farkı bunun için değil mi?

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Burada da Minibüs ile Otomobilin Yıkama Ücreti Farklı. Fakat Adamlar Tavan Yıkamıyor. Sadece Köpük Sıkıp, Su Tutup Bırakıyorlar...

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Daha önce oto yıkama işi yaparken tavanın yıkanması konusunda çocuklara mutlaka hatırlatma yapardım çünkü araç sınıfına göre beş tl fazlaydı sizde fark ödüyorsanız hatırlatmanızda fayda var...

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Kamyonet ve minibüslerin tavanı yıkanmaz yıkanmak istese bile bu pek mümkün değil.

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
İsim
furkan
Soyisim
bakırel
Bu Kadar mı Zor Yani?...
Sonuçta 60 - 70 cm Yüksekliğinde Bir Sehpaya Bakar...
Yıkama tabancası basinçlidir sehpa üzerinde tabancayı tutmak çok zor yıkamak istiyorsanız kamyon yıkama yağlama yapan yerler var onlara götürün üstünü altını yıkarlar.

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Her türlü yıkanır, fakat işlerine gelmiyorlar. Fazladan para verirseniz her türlü yaparlar. Tavanı yıkamak için yapacakları en basit şey, tekerlekli bir araba yapmak. Bu şekilde arabayı kaydırarak tavanı rahatlıkla yıkayabilirler. Her oto kuaför kaliteli bir köpük kullansa buna gerek bile kalmayacak.

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Tavanın nasıl yıkandığını anlatayım, öncelikle basınçlı suyla araç komple yıkanır tabanca uzun olduğu için tavanın dört bir yanından su tutulur arkasından köpük sıkılır en az beş dakika beklenir arkasından araç; komple süngerle ovalanır aracın kapıları açılır aracın basamakları kullanılarak yumuşak fırça ile tavan komple ovalanır peşinden basınçlı su ile yıkanır sonrasında araç kuruyana kadar yine basamaklar kullanılarak komple silinir. Tabi bu bizim yıkama kurallarımızın arasında olduğu için, tavanı yıkanmamış bir aracı hiç bir müşterinin kabul etmesi mümkün değildi.
Önemli not: Aracınızı yıkattığınızda (binek yada ticari fark etmez) tavanını mutlaka yıkatın zira, üzerine yapışan tozlar uzun süre kaldığında güneşli yada soğuk havada boyanın solmasında önemli bir etkendir bu detay tecrübe ile sabittir.

VW DELİSİ

vwTürk Üyesi
İsim
İsmail Ufuk
Soyisim
AKKAYA
Her türlü yıkanır, fakat işlerine gelmiyorlar. Fazladan para verirseniz her türlü yaparlar. Tavanı yıkamak için yapacakları en basit şey, tekerlekli bir araba yapmak. Bu şekilde arabayı kaydırarak tavanı rahatlıkla yıkayabilirler. Her oto kuaför kaliteli bir köpük kullansa buna gerek bile kalmayacak.
Bence, Arabaya Falan da Hiç Gerek Yoktur. 60 - 70 cm Yüksekliğinde Bir Sehpaya Bakar Dediğim Gibi...
" Ücreti Eksiksiz Alırım... Ama İş, Aldığım Ücretin Karşılığını Vermeye Geldi mi, Müşterinin İstediği Gibi Değil de (Müşterinin İsteğini de Bir Kenara Koyalım... Hepsinden Önemlisi, İş Ahlakı Olmalı İnsanda...) Kendi İstediğim Gibi Yaparım...
" Tavanını da Yıkıyor musunuz?..." Diye Sormazsam, Adamlar " Tavanını Yıkayamayız..." Diye Söyleme Gereği Dahi Duymuyorlar İyi mi?...

vw061

VWTURK Gold Member
İsim
A. Metin
Soyisim
ÜÇÜNCÜ
Oto Yıkamacıların yıkaması gerek. O konuda size katılıyorum, ama tavan temizliği gerçekten zor. Hele hele cila isteyen, yüzeyi sertleşmiş tavanlar. Kendi aracımdan bilirim. Sırf bu yüzden tavan çıtalarını söktüm attım. Aralarında çamur kalıyor, arasına fırça da girmiyor. Tavanı cilalamak çok önemli. Bence 3-5 arkadaşla başka bir kuaföre gidip önce bir çay sohbetine girmeli, sonra da o kuaförü överek: Sizin işinizde çok titiz olduğunuzu duyduk, başka kuaförler tavan temizliği yapmıyorlar, sizi önerdik gibi cümleler kurmak. Eminim o laf üzerine titiz davranırlar.

Yelovsy

vwTürk Üyesi
İsim
Ö.
Soyisim
A.
Aracınızın Markası
Volkswagen
Aracınızın Modeli
Caravelle
Mesleğiniz
Ö.
Evet geçen gün tavana dokundum görüntüde bir şey yok fakat zımpara gibi olmuş

kul

vwTürk Üyesi
İsim
Ahmet
Soyisim
Yurdakul
Çanakkale Merkezdeki Yıkamacıların, Hemen Hemen Hiçbiri Tavanı Yıkamıyor.
Bir Otomobilin, Yaklaşık 4 Katı Tavan Genişliğine Sahip Olan, Minibüslerin, Her Türlü Dış Etkiye, Sıcak ve Soğuğa, Kar ve Yağmura, En Önce ve En Fazla Maruz Kalan, Yan Yüzeylerden, Kat Kat Fazla Yıpranan, Tavanı Yıkamak, Yıkamacıların Hiç de Sevmedikleri ve Kesinlikle Uğraşmak İstemedikleri, Bir İş...
Neymiş? ... Yüksekmiş...
Tavanı Yıkayabilmek için Aracın Üstüne Çıkmaları Gerekirmiş...
Böyle Bir Saçmalık Olurmu Sizce?...
Siz de Aynı Sorunla Karşılaşıyor musunuz?
Eğer Yıkatabiliyorsanız, Tavanı Ne Şekilde Yıkayor ve Kuruluyorlar

Çok uğraştım olmadı,hem pahalı,hem müşteri memnuniyetsizliği had safhada. En son benzinliklerdeki bıcı bıcılarda çözüm buldum gayet güzel.Tavsiye ederim

VW DELİSİ

vwTürk Üyesi
İsim
İsmail Ufuk
Soyisim
AKKAYA
[QUOTE="kul, post: 1488000, member:

Çok uğraştım olmadı,hem pahalı,hem müşteri memnuniyetsizliği had safhada. En son benzinliklerdeki bıcı bıcılarda çözüm buldum gayet güzel.Tavsiye ederim
[/QUOTE]

Maalesef Burada Yok Bıcıbıcı

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Ben bu işi yaparken tavan nasıl yıkanır yukarıda anlattım ancak tavan yıkamak bir çok yıkamacının işine gelmiyor maalesef...

mirobay

vwTürk Üyesi
İsim
Murat
Soyisim
Kılıç
Kötü ev sahibi (yada komşu) insanı ev sahibi yaptırır.
Biz de birkaç sene öncesine kadar hep aracı yıkatıyorduk. Ama kötü işçilikten dolayı bıraktık. Yaklaşık 4-5 yıl önce Bosch un çanta tipi tazyikli yıkamasını aldım. Pazar günü gelince Çıkarıyorum bahçede keyifle istediğim şekilde yıkıyorum. Hemde tertemiz oluor. Tavanı da 80 cm lik bir küçük merdivenle rahatlıkla yıkayıp siliyorum. Hiç de zor değil 2 dakikamı alıyor. En iyi iş kendi yaptığın iştir bence. Tabi bahçesi veya alanı olan ve zamanı olan için geçerli. SAYGILAR

Üst Alt