Caddy zor çalışıyor (Çözüldü)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Özellikle sabahları ilk çalışmada zorlanmasının iki sebebi olabilir yakıt geri kaçıyorsa ve ısıtma bujileri yanık yada zayıfsa aracın geç çalışmasına neden olur.
Ayrıca çek valf işi gayet mantıklı 👍

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Arkadaslar bugun tamırcıme gıttım oda pompacıya gonderdı cekvalf olayını onermedı ısrar etmeme ragmen enjektorlere bakalım dedı baska bır pompacıya gıttım oda enjektorlere bakalım dedı bu cekvalf olayına kımse yanasmadı anlıcagınız enjektorlere baktırcaz musaıt bır zamanda anlıyacagınız konu actım bılgı vermek ıstedım sonuc alıncada yazacagım

yabay

vwTürk Üyesi
Arkadaslar bugun tamırcıme gıttım oda pompacıya gonderdı cekvalf olayını onermedı ısrar etmeme ragmen enjektorlere bakalım dedı baska bır pompacıya gıttım oda enjektorlere bakalım dedı bu cekvalf olayına kımse yanasmadı anlıcagınız enjektorlere baktırcaz musaıt bır zamanda anlıyacagınız konu actım bılgı vermek ıstedım sonuc alıncada yazacagım
20tl ye deneyebileceğiniz bir şeydi altı üstü.. Siz bilirsiniz, ben sanayideki yarım akıllı ustaların 100 tanesini gördüm şu ana kadar. Hal böyle olunca enjektörümü de kendim söker takar, başıma bir şey gelince de kendim araştırıp yapar oldum. Sizin çok güzel paranızı alacaklar, benim sadece gönlümün el vermediği kısım bu.

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Kendim halledebılırmıyım yaparım yonledırırsenız

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Anlıyorum sızı ve sızınle aynı fıkırdeyım

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
20tl ye deneyebileceğiniz bir şeydi altı üstü.. Siz bilirsiniz, ben sanayideki yarım akıllı ustaların 100 tanesini gördüm şu ana kadar. Hal böyle olunca enjektörümü de kendim söker takar, başıma bir şey gelince de kendim araştırıp yapar oldum. Sizin çok güzel paranızı alacaklar, benim sadece gönlümün el vermediği kısım bu.
Ya soyle bırsey odu içimden guldum satarken sorun olur dedi bu arabayla oynanmıs derler dedı bırı😊

yabay

vwTürk Üyesi
Kendim halledebılırmıyım yaparım yonledırırsenız
Kendiniz 2dk içerisinde monte edersiniz. 2 adet mazot hortumunuza uygun metal hortum kelepçesi almanız yeterli. Montajından sonra mazot hattında sadece 3-4cm lik metal bir silindir duracak, aracı satarken oynanmış dedirtecek bir durum değil. Satın alddıktan sonra size telefon ile montajı anlatabilirim araç başındayken.

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Kendiniz 2dk içerisinde monte edersiniz. 2 adet mazot hortumunuza uygun metal hortum kelepçesi almanız yeterli. Montajından sonra mazot hattında sadece 3-4cm lik metal bir silindir duracak, aracı satarken oynanmış dedirtecek bir durum değil. Satın alddıktan sonra size telefon ile montajı anlatabilirim araç başındayken.
Tesekkur ederim halledelım

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Yağmur arkadaşımıza katılıyorum zira benim 2.5 tdi quattro aracımda cek valf orijinalinde vardı bence denemeye değer en fazla yarım metre hortumdan olursunuz yararını görmeseniz bile herhangi bir zararı olacak bir uygulama değil zaten.

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Merhabalar çek valf almak için sanayıye gıttım normal araba parcası satanlarda yok hıdrolık işi ve parçaları satanlarda bulabılecegımı soyledıler tek yonlu çek valfi buldum aldıgım usta 8likmi 10 lukmu derken istersen sen bi bak anlarsın dedım kaputu acıp bakarken yandaki pompacı yanımıza geldi sorun ne dedim boyle boyle hiç ugraşma sonuç alamassın senın arabanın enjektör ler dedi ilk çalışma da sıyah duman atıyor diyorsun dedi enjektorler işiyor dedi siyah duman atmasa dedıgın mantıklıydı dedi ben sana yaparım istersen garantılı olmassa para yok dedi bu arada valfe 90 tl istedi

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
Merhabalar çek valf almak için sanayıye gıttım normal araba parcası satanlarda yok hıdrolık işi ve parçaları satanlarda bulabılecegımı soyledıler tek yonlu çek valfi buldum aldıgım usta 8likmi 10 lukmu derken istersen sen bi bak anlarsın dedım kaputu acıp bakarken yandaki pompacı yanımıza geldi sorun ne dedim boyle boyle hiç ugraşma sonuç alamassın senın arabanın enjektör ler dedi ilk çalışma da sıyah duman atıyor diyorsun dedi enjektorler işiyor dedi siyah duman atmasa dedıgın mantıklıydı dedi ben sana yaparım istersen garantılı olmassa para yok dedi bu arada valfe 90 tl istedi
garantili degilde yapıldıktan sonra ertesi sabah marsa oturdugumda yine mars uzarsa para vermem deyin öyle garantili yapsın yaptım der garantili der paranı alır ama arızanız devam edecekse bosa gidecek paralar.

yabay

vwTürk Üyesi
Ben size 20TL ye alabileceğiniz linki yollamıştım orada 8mm olduğu yazıyordu... 1 hafta önce hem de.. anlaşılan kafanız karışık, canlı canlı insanların size söylediklerine çok kolay inanıyorsunuz. Siz en iyisi bildiğiniz gibi bir yönteme baş vurun. Benim sizin için yapabileceğim yardım bu kadar. Umarım sorunu en kolay şekilde çözersiniz, kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Ben size 20TL ye alabileceğiniz linki yollamıştım orada 8mm olduğu yazıyordu... 1 hafta önce hem de.. anlaşılan kafanız karışık, canlı canlı insanların size söylediklerine çok kolay inanıyorsunuz. Siz en iyisi bildiğiniz gibi bir yönteme baş vurun. Benim sizin için yapabileceğim yardım bu kadar. Umarım sorunu en kolay şekilde çözersiniz, kolay gelsin.
Ya hocam yanlış anlamayın çok tesekkurler ederim yardımlarınız için sırf sizin içşn deneyecegım fakat ortada çalıştıktan sonra atan bir siyah duman var adam teknık olarak anlattı mantıklı soyledıkleri enjeksiyon işeme yaptığı için işeme yapıyormuş piston uzerınde biriken yakıt araba ilk çalışmasında bunu sıyah duman olarak atar dedi ilk çalışmada siyah duman atmasa denenebılır dedi sizin degerli fikirleriniz onemlı yanlış olmasın

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Şöyle bir bilgi hatırlatması yapayım aracın sübap keçelerinde aşınma olduğunda araç ilk çalışmada duman atar ancak rengi beyaza yakındır bilginize.

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Şöyle bir bilgi hatırlatması yapayım aracın sübap keçelerinde aşınma olduğunda araç ilk çalışmada duman atar ancak rengi beyaza yakındır bilginize.
Hocam benımkı sıyah ve kokulu ama ilk calışmada sadece sonrasında yok

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Hocam benımkı sıyah ve kokulu ama ilk calışmada sadece sonrasında yok
Yağ ve mazot kokusu bir birinden farklıdır probleme vakıf olan sizsiniz sanıyorum iki duman arasındaki kokuyu ayırt edebilir ona göre bir yol izlersiniz.

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Enjektör ler temizlendi bugun sonuc insallah iyi olur

Mertali42

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Ww
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Uretım
Selamlar araç enjektor bakımı sonrası hiç sıkıntı olmadı lakın 2 gun çalıştırmadan deneyecegım enjektorler sokulunce farklı bır durum cıktı eksantrık mil asınması resım atıyorum yorumlarınızı beklıyorum

Ekli dosyalar

fsm0

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
caddy
Aracınızın Modeli
2005
Mesleğiniz
elektrik
sorunu çözdüğünüze sevindim

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
insallah 2gün sonra marsa oturdugunuzda sıkıntı cıkmaz olmustur.

Üst Alt