• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

Caddy Motor Istiyor...

HakanSensoy52

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy 1.9
Mesleğiniz
LOJİSTİK
Forumun saygıdeğer üyeleri,
2004 model 1.9 motor 313 bin km de.
Önce beyaz duman ile başladı dedik belki turbodur, söküldü bakıldı sorun yok dendi. Enjektör için bilgisayara bağlandı değerler normal dendi..
Sonra baktımki yağ eksiltme var ekledim ölçüm yaptım 500 km ye 1 lt yağ ve beyaz duman bulut gibi gaza yüklenince bırakıyor ve gazı kesmediğin sürece sorun yok. Hararet ve su eksiltme yok.
Motor yapılacak ama rektefiye mi yaptırmalı çıkma garantili dedikleri motor mu almalı.
Motor 4 bin rektefiye 6 ile 8 bin diyorlar.
Kafa karışık ama rektefiye den yanayım.
usta servis tanıdıkda olmayınca çıkacak masrafın katlanma ihtimali de yüksek oluyor.
Nasıl yardımcı olursunuz???

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Öncelikle silindirlere kuru ve yağlı kompresyon testi yaptırmanızı öneririm...

ULuTÜRK-58

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VOLKSWAGEN
Aracınızın Modeli
BORA
Mesleğiniz
MÜHENDİS
İsim Soyisim
FURKAN BAKIREL
Bizde 1.9 boraya rektefe yaptıracaktık soktuk motoru revizyon lazım turbo, enjektör derken 8 bin kafadan tutuyor çıkma motor 4-5 civarı dediler Ankara'da garanti veririm dediler de motoru alana kadar herkes verir ben güvenemedim.

HakanSensoy52

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy 1.9
Mesleğiniz
LOJİSTİK
500 km bile olmadan 1 lt yağ yakması normalmi? + gaza yüklenince bulut gibi beyaz duman var.

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
500 km bile olmadan 1 lt yağ yakması normalmi? + gaza yüklenince bulut gibi beyaz duman var.
Aracınızın kullanım durumu ve km sine bağlı olarak sübap keçeleri bozuksa duman atabilir onun için önce kompresyon testi yapılır ona göre ne yapılacağına karar verilir...

yabay

vwTürk Üyesi
Sn NECBEY'in de dediği gibi kompresyon testi yapılmadan kompresyon düşüklüğü fikir yürüterek teşhis edilmemeli. Çocuk oyuncağı değil yapılacak işlem. Kendi aracım 340.000 km de iken kapak yapılırken, pistonları da söktük kontrol için, gömlek ve piston arası tölerans sınırlarında gayet sağlıklı çıktı. Bloğa ve pistonlara dokunmadan yeni segman takımı ve krank yatakları ile güzelce topladık. Ama bu km de kapak bitmişti.. Sizin gerçekten sorununuzu nokta atışı yapacak bir usta bulmanız gerekiyor. Ankara da yönlendirebileceğim birisi var, isterseniz telefon numarasını özelden paylaşayım.

HakanSensoy52

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy 1.9
Mesleğiniz
LOJİSTİK
Aracın motor maalesef bitmiş.
Resimdeki çatlaklar aşağı doğru indiği için rektefiye ile kurtarmak mümkün olmadı ki segmanların aşındığı çok bariz şekilde gözüküyor.
2008 Model Caddy den çıkma 160 bin kmdeki motoru satın aldım.
Triger seti + devirdaim+Volant baskı balata, elektrik aksamı, bir iki parça v.s 9870 lira masraf ettim.20191008_084158.jpg20191008_084158.jpg20191018_105814.jpg

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Çok geçmiş olsun...

okaykay_1

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
vw golf
Aracınızın Modeli
2001
Mesleğiniz
fotografcılık
gecmiş olsun
yeni motorda hayırlı olsun kafanız rahat bir sekilde binilir artık yapacak bişey yok

Üst Alt