Caddy İçin Yağ Seçimi?

wonderland6

vwTürk Üyesi
İsim
serhan
Soyisim
tüfekçi
Merhaba arkadaşlar, aracım Caddy 1.9 TDI BJB motor kodlu. Daha yeni gittigidiyor sitesinden Mobil Esp 5 30 yağ sordum, satıcı aracınıza ince gelebilir dedi. Ben bu değişimden önceleri hep mobil beyaz kutulu olanı kullanıyordum yani sanayide onu koyuyorlardı. Şimdi kafam oldu allak bullak. Daha önce Castrol kullandım çamurdu resmen. Şimdi bana önerileriniz ne olur. Servis değişimine kaldı 12 gün veya 2200 km. Bir de ben bu 12 gün içinde 2200 km dolduramazsam yani kartım döndüğü zaman bakım malzemelerini alsam araçta 'service now' servis zamanı yazar mı? Teşekkürler

METKET VW

vwTürk Üyesi
İsim
Metin
Soyisim
POLAT
Servis te aynisni kullaniyor..bende..benimki bls ama farketmez diye dusuniyorum..

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
Yağ satıcısına değil, aracın kullanım klavuzunda tavsiye edilen viskoziteye uyulması gerekiyor.

wonderland6

vwTürk Üyesi
İsim
serhan
Soyisim
tüfekçi
Yağ satıcısına değil, aracın kullanım klavuzunda tavsiye edilen viskoziteye uyulması gerekiyor.
haklısınız ama şuan kitapçık yanımda yok, tahminim ve her zaman kullandığım nitelik 5W 30 tam sentetik yağ. Mobil kullanıyordum, bu sefer Motul yağ https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-efe-5w30-5-litre-motor-yagi-P346430347 bu ürünü almayı düşünüyorum. Aslında sanayi mantığında gel abi koyalım gitsin olayını ne seviyorum, ne istiyorum o yüzden biraz araştırdım hani fikir almak güzel oluyor. Peki bu ürüne ne dersiniz?

yabay

vwTürk Üyesi
İsim
yağmur
Soyisim
bayraktar
Motor Kod: BJB, BKC, BLS (PD)
Yağlayıcı kapasitesi 4.3 litre
Motor Yağı: 5W-30 Synthetic
5-30 Sentetik olduğu sürece dilediğiniz markayı koyabilirsiniz. Bilinen iyi markaları tercih etmeniz iyi olur, Zorda kalırsanız her hangi bir marka da kullanabilirsiniz. Siz siz olun viskoziteyi değiştirmeyin (5-30) , viskozite değişimi motorda aşıntıya sebep olur.

Ekli dosyalar

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
haklısınız ama şuan kitapçık yanımda yok, tahminim ve her zaman kullandığım nitelik 5W 30 tam sentetik yağ. Mobil kullanıyordum, bu sefer Motul yağ https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-efe-5w30-5-litre-motor-yagi-P346430347 bu ürünü almayı düşünüyorum. Aslında sanayi mantığında gel abi koyalım gitsin olayını ne seviyorum, ne istiyorum o yüzden biraz araştırdım hani fikir almak güzel oluyor. Peki bu ürüne ne dersiniz?

Aracınızda DPF ( Dizel Partikül Filtresi ) yoksa partiküllü yağ almanıza gerek yok. Partiküllü için olan yağlar daha pahalıdır. Boşuna fazla para ödemenize gerek yok. Ama daha temiz yağ olsun derseniz ( aracınızda DPF olmasa bile ) partiküllü yağ kullanabilirsiniz, sorun olmaz, sadece fazla ödersiniz. Ben benzinli araçda bile partiküllü yağ kullanıyorum.

Resimdeki açıklamalarda BJB kodlu motorlarda DPF olmadığı belirtilmiş.

Üst Alt