Buji Kabloları Kaçırıyor.

eunal

vwTürk Üyesi
İsim
ENGİN
Soyisim
ÜNAL
Arkadaşlar uzun süredir aracın 2000-3000 devir aralığında silkinmesinden muzdaribim.

Bu gün akşam zifir karanlıkta aracın motorunu çalıştırdım,kaputu açtığımda Bobinden , distiribütörün ortasına giren ana Buji kablosunun bir kaç yerinden motorun üst kapağına doğru ateş attığını , ayrıca aynı kablonun distiribütör orta kısmına girdiği yerde bir ışık olduğunu farkettim.Biraz gaz verdiğimde kaçırma kesiliyor, yani ateş atmayı kesiyor.Rolantide ve biraz devir yükselince yapıyor.Üst devirlerde yok.

Size sorum ; silkinmenin sebebi bu olabilirmi.(Gereksiz çok masraf ettiğimden bu değil diyorsanız böyle binicem.)

ikincisi kabloyu değiştirmek yerine izole bant ile iyice sarsam faydası olurmu.

Teşekkürler.

entwicklung

VWTURK Gold Member
İsim
E
Soyisim
O
aman hocam süper tehlikeli!
Allah korusun yangın çıkartır. Benzincide hele çok çok tehlikeli!
Bence hemen servise

SSVW

vwTürk Üyesi
İsim
cem
Soyisim
kahraman
Mutlaka değiştirilmesi gerekir...

mendel50

vwTürk Üyesi
İsim
TUFAN
Soyisim
DEMİR
böyle bişey yakıtı artırır hemde çekişi düşer , orjinali ile değiştirin

erkan0075

vwTürk Üyesi
İsim
Erkan
Soyisim
ÖZKAYA
Kullanacağınız yalıtım malzemesinin dayanımı konusunda şüphelerim var: Dielektrik kırılımının yüksek olması gerekli. Zaten bu buji kablolarını özel kılan da bu özellikleri. Kablonun değişimi gerekiyor, ayrıca silkeleme yapması da olağan, sonuçta ateşleme silindirde olması gerekirken dışarıdaki havayı tutuşturmaya başlamış sizin kablonuz. Bu arada benzin buharının tutuşma eşiği de düşük olduğu için her an ortalığı tutuşturabilir. Aman diyeyim.

eunal

vwTürk Üyesi
İsim
ENGİN
Soyisim
ÜNAL
Tamirciye sordum oda karanlıkta kablo üzerinde ışıltı görmemin doğal olduğunu söyledi.Ark yapıp yapmadığını sordu.Bende ark yapmıyor sadece karanlıkta kablo üzerinde ışıltı gördüğümü söyleyince normal karanlıkta görünür diyor.Acaba bu doğrumu.

eunal

vwTürk Üyesi
İsim
ENGİN
Soyisim
ÜNAL
Fikri olan yokmu arkadaşlar.Ark yapmadan ışıltı karanlıkta ışıltı görmem normalmi?

SSVW

vwTürk Üyesi
İsim
cem
Soyisim
kahraman
Normal degil. Elektrik bir yere atlama yapacakki ışık gözüksün. Tamircilerin her söyledigine inanma. Bir an önce kablonu degiştir...

mendel50

vwTürk Üyesi
İsim
TUFAN
Soyisim
DEMİR
bu tamirci geçinenleri var ya !!!! , onlara göre aracın çalışıyor ve yürüyorsa sorunun yok herşey normal

eunal

vwTürk Üyesi
İsim
ENGİN
Soyisim
ÜNAL
Bu gün gittim Kütahya da sanayiye buji kabloları parçacılarda mevcut , ancak distiribütör kapağı ve tevzi makarısı yok.Olmadığı gibi parçacıların dediği aft motorun distiribütör kapağının ayrı satılmadığı komple distiribütör almam gerektiği söylendi.Fiyatıda baya bir pahalı.(400-500) gibi.Bende kızdım kendi kendime hiç birşey değiştirmeden doğru eve.Ayrıca bilgisayara bağladık aracı.2 hata çıktı.

1-Gaz kelebeği mekanik hata.
2-Gaz kontrol ünitesi hatası gibi birşey.

Galiba arabayı değiştiricem.2 yıldır uğraşmaktan bıktım.

SSVW

vwTürk Üyesi
İsim
cem
Soyisim
kahraman
Bu gün gittim Kütahya da sanayiye buji kabloları parçacılarda mevcut , ancak distiribütör kapağı ve tevzi makarısı yok.Olmadığı gibi parçacıların dediği aft motorun distiribütör kapağının ayrı satılmadığı komple distiribütör almam gerektiği söylendi.Fiyatıda baya bir pahalı.(400-500) gibi.Bende kızdım kendi kendime hiç birşey değiştirmeden doğru eve.Ayrıca bilgisayara bağladık aracı.2 hata çıktı.

1-Gaz kelebeği mekanik hata.
2-Gaz kontrol ünitesi hatası gibi birşey.

Galiba arabayı değiştiricem.2 yıldır uğraşmaktan bıktım.

Distribiratör kapağı ve tevzi makarası ayrı satılıyor.
Değiştirmeniz iyi olur... Ancak arızalı aracı satmanız biraz zor olur. Sonuçta aracı alacak kişi bir serviste ekspertizini yaptıracaktır... Sıfır araç alırsanız kafanız rahat olur. İkinci el alacağınız araçta yine sorunlar yaşamanız mümkün. Gerçi sıfır araçlarda da sorunlar yaşanıyor ama garantiden tamir oluyor.

Üst Alt