Bu sensör motorun neresinde ?

vera

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Emekli
Arkadaşlar selam aracımızda çözemediğimiz gaz kesme sorunu var araştırdığımda ekzantrik sensöründen yapabileceği söylendi 1.9 TDI bjb motora sahip caddy'de bu sensör motorun tam olarak neresinde yer alıyor acaba ?

Oem kodu : 03G957147B

Örenk bjb motor resminde yerini gösterebilecek arkadaş varmıdır ?

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

yabay

vwTürk Üyesi
Egzantrik sensörü bozuk veya hatalı okuyorsa (vag-com da avans ayarı 0.0 olarak görünür) Ecu bu sensör için ortalama bir değer ataması yapar ve enjeksiyon zamananlaması için piston üst ölü nokta bilgisini direk krank devir sensöründen alır, bu sensör bozulursa yakıt tüketimi artar, marş süresi uzar. Gazda kesiklik yapmaz, boşuna aracınızı kurcalatmayın.Screenshot_2.jpg

Son düzenleme:

vera

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Emekli
Egzantrik sensörü bozuk veya hatalı okuyorsa (vag-com da avans ayarı 0.0 olarak görünür) Ecu bu sensör için ortalama bir değer ataması yapar ve enjeksiyon zamananlaması için piston üst ölü nokta bilgisini direk krank devir sensöründen alır, bu sensör bozulursa yakıt tüketimi artar, marş süresi uzar. Gazda kesiklik yapmaz, boşuna aracınızı kurcalatmayın.Ekli dosyayı görüntüle 4238
:netteki yazılarda kesilme yapar diyor ama hocam ?

• Hızlanmalarda kesilme, zor çalışma ve düşük motor performansı gibi belitiler olabilir.

yabay

vwTürk Üyesi
O zaman bir denemekte fayda var, ben sizin probleminizin süratlice çözülmesinden ve zarar görmemenizden yanayım, amacım ukalaık değil hani tahmin ediyorsunuzdur.
Bunca zamandır ben de çok problem yaşadım3 tdi aracımda, hiç bir zaman bozukken kesiklik yapmadı araç. Geç çalıştı, motorun gidişinintadı kaçtı vs.

vera

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Caddy
Mesleğiniz
Emekli
O zaman bir denemekte fayda var, ben sizin probleminizin süratlice çözülmesinden ve zarar görmemenizden yanayım, amacım ukalaık değil hani tahmin ediyorsunuzdur.
Bunca zamandır ben de çok problem yaşadım3 tdi aracımda, hiç bir zaman bozukken kesiklik yapmadı araç. Geç çalıştı, motorun gidişinintadı kaçtı vs.
Hocam şu kesinti problemini çözemedik değişmeyen şey kalmadı , giderken böyle bir kerkinme oluyor arada bir

Voodoo

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
VW Caddy Life
Aracınızın Modeli
105Bg, Otomatik
Hocam şu kesinti problemini çözemedik değişmeyen şey kalmadı , giderken böyle bir kerkinme oluyor arada bir
Çok anlamam ama yakıt kalitesi veya yakıt filtresi gibi bir durum olabilirmi?

salcek

vwTürk Üyesi
Aracınızın Markası
Vw
Aracınızın Modeli
Jetta 1.4 TSI
Mesleğiniz
Asker
İsim Soyisim
Salih Çiçek
Hocam akü ömrünü dolduruyor ise o bile yapabilir kerkinmeyi . Depo içi yakıt pompası yapabilir

Üst Alt