Bu seferde ilk çalışmada duman atma

rahmi71

vwTürk Üyesi
İsim
rahmi güngör
Soyisim
RAHMİ GÜNGÖR
selam arkadaşlar yine ben ve aracımda yine problem aracım sıralı sistem lpg li sabahları ilk çalıştırdığımda yani motor soğukken gaza yüklenirsem patlama yapıyo ve duman atıyo 1 dakika bile geçmeden duman ve patlama kesiliyo daha sonra hangi devirde kulllanırsam kullanayım ne duman var ne patlama.bugün sabah hiç gaz vermeden çalıştırdım yine ne duman nede patlama.birazda yolda zorladım arabayı yine bişi yok sebep sizce ne olabilir arabam yağda eksiltmişti yağ yakma durumu olabilirmi yardımlarınız için teşekkürler

OverlordZ

vwTürk Üyesi
İsim
Erdem
Soyisim
Ekiz
Ne renk duman atıyor ? Eğer beyazsa su buharıdır gece egsozda yoğunlaşan su sabah buhar oalrak egsozdan çıkar.

rahmi71

vwTürk Üyesi
İsim
rahmi güngör
Soyisim
RAHMİ GÜNGÖR
YOK HOCAM BUHAR DİĞİL MAVİ GİBİ Bİ DUMAN İŞİN GARİP TARAFI ARABAYA BAKTIRDIM YAĞ YAKMIYO DİYOLAR SADECE SABAH SOĞUKKEN ATIYO DUMANI.BİDE SABAH ÇALIŞTIRDIM ROLANTİDE 10-20 SANŞYE ÇALIŞSIN GAZA YÜKLENİNCE YİNE DUMAN YOK PATLAMA YOK AMA SABAH İLK ÇALIŞTIRIP GAZA YÜKLENİRSEM HEM DUMAN ATIYO HEMDE PATLAM YAPIYO BİDE KÖTÜ Bİ PLASTİK YANIĞI GİBİ KOKU GELİYO

okan.firat

vwTürk Üyesi
İsim
okan fırat
Soyisim
okan fırat
motor sıcaklık sensörüne baktır

rahmi71

vwTürk Üyesi
İsim
rahmi güngör
Soyisim
RAHMİ GÜNGÖR
sıcaklık sensörüyle nasıl bi bağlantı var anlayamadım

_serkan_

vwTürk Üyesi
İsim
serkan karaoğlu
Soyisim
serkan karaoğlu
yağ yakıyor olabilir...motorda problem olablir.

oztemiz80

vwTürk Üyesi
İsim
MUSTAFA ÖZTEMİZ
Soyisim
MUSTAFA ÖZTEMİZ
Geçenlerde sattığım polomda da sabahları çalışmamazlık ve duman atma vardı. Motor sıcaklık sensörü değişti arıza düzelmişti. Sanırım sıcaklık sensörü arızalı olduğunda enjektörler havayı soğuk olarak algılayıp daha fazla benzin püskürtüyor o da arabada boğma yapıyor.

fahri16

vwTürk Üyesi
İsim
fahri
Soyisim
alkaya
Geçenlerde sattığım polomda da sabahları çalışmamazlık ve duman atma vardı. Motor sıcaklık sensörü değişti arıza düzelmişti. Sanırım sıcaklık sensörü arızalı olduğunda enjektörler havayı soğuk olarak algılayıp daha fazla benzin püskürtüyor o da arabada boğma yapıyor.
aynı sorun benım polomdada vardı. pc ye baglattım hararetım 90 derecede dururken beyın 44 derece gösterıyodu. yanı sabahları aracı -20 derece de calıstırma gıbı bır algılama söz konusuydu:d ılk marsa bastıgımda anlamsız bır gurultu yogun duman ve cig benzn kokusu. 30 tl ye orjınal müşür aldım ve degıstırdım. sorundan eser yok arabanın sesı bıle degıstı dıyebılırım. bence sizin sorununuz da hararret müşürü....

mcvolkswagen

vwTürk Üyesi
İsim
Bora
Soyisim
Comfortline
Yağ veya conta problemi olabilir.Birde arkadaşların dediği gibi su buharı vs.de olabilir.Eğer yağ yakmıyorsa,motordaki yağ fazla olabilir bu yağı yakıyordur.

rahmi71

vwTürk Üyesi
İsim
rahmi güngör
Soyisim
RAHMİ GÜNGÖR
yağ yakma ols yağ eksiltir contada problem olsa su eksiltir herlade motor sıcak munş.de geçenlerde sanayide kaldı 1 gece hiç bişi yok dedilee ama hala aynı şimdi o münş.değiştircem

Üst Alt