Bu da bizim Haylazline

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
Bayiden alırken :

Yazlık jant lastik ile :

Kışlık jant lastik ile :

s1nanozk

vwTürk Üyesi
İsim
Sinan
Soyisim
Özkerem
Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın (y):giggle:

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İsim
murat
Soyisim
sagdas
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Aracınızın konusunu açmayı ihmal etmeyiniz. :)

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız günlerde kullanın. Aracınızın konusunu açmayı ihmal etmeyiniz. :)

Araç konusunu hangi bölümde açıyoruz. Araca yapılan bakım- değişiklik vs. mi paylaşılıyor.

Gerçi araç 2017-Temmuz çıkışlı ve henüz 19 bin km de. 2018 - Temmuz da yıl dolduğu için, 10 bin km de iken , ilk 15 bin bakımına girdi. ( 930 tl )

Araçda fabrika çıkışı , Dış R Line paket ve 19 inç Verona jant opsiyonu mevcut.

Aracı satın aldıktan 2 ay kadar sonra, kış için 17 ınç Orijinal 2 ay kullanılmış Confortline ( istanbul ) jant takımı (1500 tl) ve 215/55 R17 Nokıan WR- D4 kış lastiği ( 1887 tl ) satın aldım.

Sonra araç 15 aylık iken, aracın fazla yatmasından mütevellit, akü pert oldu, üzerinde 70 Ah. MOLL marka EFB akü vardı. ( 19 ınç jant - lastik opsiyonu nedeniyle araçda fren enerjisi geri kazanımı yok, bu nedenle AGM yerine EFB akü kullanılmış )

Servis 70 Ah EFB aküye 1350 tl fiyat çekince, dışarından 500 tl. ' ye 72 Ah. Mutlu EFB akü alıp taktım.

Tabi bu akü olayından sonra, ( günlük kullanılan ikinci bir aracımız olmasında da kaynaklanıyor ) Passat ' a , özellikle de kış aylarında 2 - 3 ay kadar marş basılmadığı oluyor.

Yeni akü nün tekrar pert olmaması için, 2 ay kadar önce, 425 tl ye Noko Genius marka akıllı akü şarj cihazı aldım. Cihaz garajda araç üzerindeki aküye devamlı takılı vaziyette duruyor. Akü yü devamlı dolu tutuyor. Akü dolduğunda şarjı kesiyor, akü voltajı 12,3 civarlarına düştüğünde tekrar şarj etmeye başlıyor. 12,8 volt olduğunda tekrar şarjı kesip uyku moduna geçiyor. Müthiş bir cihaz çok beğendim.

Bunların haricinde yakıt masrafından başka tek kuruş masraf etmedik.

Son düzenleme:

ErgT

vwTürk Üyesi
İsim
Ergun
Soyisim
Tekin
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
JETTA
Mesleğiniz
OTOMOTIV
İsim Soyisim
Ergun Tekin
Araç konusunu hangi bölümde açıyoruz. Araca yapılan bakım- değişiklik vs. mi paylaşılıyor.

Gerçi araç 2017-Temmuz çıkışlı ve henüz 19 bin km de. 2018 - Temmuz da yıl dolduğu için, 10 bin km de iken , ilk 15 bin bakımına girdi. ( 930 tl )

Araçda fabrika çıkışı , Dış R Line paket ve 19 inç Verona jant opsiyonu mevcut.

Sadece aracı satın aldıktan 2 ay kadar sonra, kış için 17 ınç Orijinal 2 ay kullanılmış Confortline ( istanbul ) jant takımı (1500 tl) ve 215/55 R17 Nokıan WR- D4 kış lastiği ( 1887 tl ) satın aldım.

Sonra araç 15 aylık iken, aracın fazla yatmasından mütevellit, akü pert oldu, üzerinde 70 Ah. MOLL marka EFB akü vardı. ( 19 ınç jant - lastik opsiyonu nedeniyle araçda fren enerjisi geri kazanımı yok, bu nedenle AGM yerine EFB akü kullanılmış )

Servis 70 Ah EFB aküye 1350 tl fiyat çekince, dışarından 500 tl. ' ye 72 Ah. Mutlu EFB akü alıp taktım.

Tabi bu akü olayından sonra, ( ikinci bir günlük kullanılan aracımız olmasında da kaynaklanıyor ) araç özellikle de kış aylarında 2 - 3 ay kadar marş araca basılmadığı oluyor.

Yeni akü nün tekrar pert olmaması için, 2 ay kadar önce, 425 tl ye Noko Genius marka akıllı akü şarj cihazı aldım. Cihaz garajda araç üzerindeki aküye devamlı takılı vaziyette duruyor. Akü yü devamlı dolu tutuyor. Akü dolduğunda şarjı kesiyor, akü voltajı 12,3 civarlarına düştüğünde tekrar şarj etmeye başlıyor. 12,8 volt olduğunda tekrar şarjı kesip uyku moduna geçiyor. Müthiş bir cihaz çok beğendim.

Bunların haricinde yakıt masrafından başka tek kuruş masraf etmedik.

Aracınızı güle güle kullanın lakin akünüzde çökmeyi önlemek için o kadar pahalı cihazlara hiç gitmeye gerek yok her yıl aracımı 4 ile 5 ay arasında kapatıp Kanadaya gidiyorum aküme bağladığım cihazın linki aşağıdadır. Ben 4 yıl evvel 55TL almıştım şu an 110 ile 150 TL arasında satılıyor. 4 yıldır kullanıyorum 5 ay sonra döndüğümde dizel jettam tek marşta çalışıyor ve 6 yıldır hala üzerinde orjinal aküm mevcut. Bir hafta gibi binmiyeceksem hemen bu aleti bağlıyorum. Akünün ömrünüde uzatmaktadır. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.

hosmy

vwTürk Üyesi
İsim
Hasan
Soyisim
Ç
Aracınızın Markası
Vw Passat
Aracınızın Modeli
1.6 Tdi
Aracınızı güle güle kullanın lakin akünüzde çökmeyi önlemek için o kadar pahalı cihazlara hiç gitmeye gerek yok her yıl aracımı 4 ile 5 ay arasında kapatıp Kanadaya gidiyorum aküme bağladığım cihazın linki aşağıdadır. Ben 4 yıl evvel 55TL almıştım şu an 110 ile 150 TL arasında satılıyor. 4 yıldır kullanıyorum 5 ay sonra döndüğümde dizel jettam tek marşta çalışıyor ve 6 yıldır hala üzerinde orjinal aküm mevcut. Bir hafta gibi binmiyeceksem hemen bu aleti bağlıyorum. Akünün ömrünüde uzatmaktadır. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM.

Evet sizin kullandığınız ürün de aynı işi görüyor.

Ben de ondan alacaktım fakat hiç bir satıcı ürün hakkında merak ettiklerime doğru dürüst cevap vermeyince kızdım ve sorularıma açık ve net cevap verebilenlerin ürününü aldım. ( Satıcı , sattığı ürün hakkında bilgi sahibi olacak, tüketiciyi aydınlatacak, mırın kırın edip sattığı ürün hakkında 2 kelime açıklama yapamayan satıcıdan ürün almam kesinlikle )

Üst Alt