Bora vagcom önerisi ve motor yenileme

alperkose01

vwTürk Üyesi
İsim
Alper
Soyisim
Köse
Cümleten Selamünaleyküm öncelikle yeni tasarım hayırlı uğurlu olsun emeği geçen herkesede teşekkür ederim.
1)Aracimda şoför koltuğunu söküp takmam sonucu airbag lambası yaktı bunun içinde 20 tl vermek istemiyorum sildirmeye forumda araştırmalarim sonucu vagcom 12.1.1 önerisi olmuş lakin sıfır veya ikinci el satışına rastlamadım AliExpress gg hb gibi sitelerde 409.1 mevcut ama ariza okuyup silemediğine değinilmiş sizden ricam hangi sürümü güvenilir bir şekilde nerden alabilirim model ve mümkünse site belirtirseniz çok memnun olurum.
2)Aracım 500 km 1 litre yağ yakıyor çekişten düştü yakıt arttı sanırım rektefiye zamanı geldi artik bir iki tamircide buni belirtti km 231000 en kötü ihtimali düşünerek tam bir motor rektefiyesi ne kadar tutar fiyat tahmini önerisi olan yazarsa sevinirim aracım 2000 model bora comfortline 1.6 AKL motor ayrıca Adana da ikamet etmekteyim Volkswagen konusunda dürüst ve işini iyi bilen bir usta öneriniz olursa sevinirim şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

VW Özel Servis.

vwTürk Üyesi
İsim
Mehmet
Soyisim
ŞENCAN
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4
Mesleğiniz
Oto Tamirciliği
Cümleten Selamünaleyküm öncelikle yeni tasarım hayırlı uğurlu olsun emeği geçen herkesede teşekkür ederim.
1)Aracimda şoför koltuğunu söküp takmam sonucu airbag lambası yaktı bunun içinde 20 tl vermek istemiyorum sildirmeye forumda araştırmalarim sonucu vagcom 12.1.1 önerisi olmuş lakin sıfır veya ikinci el satışına rastlamadım AliExpress gg hb gibi sitelerde 409.1 mevcut ama ariza okuyup silemediğine değinilmiş sizden ricam hangi sürümü güvenilir bir şekilde nerden alabilirim model ve mümkünse site belirtirseniz çok memnun olurum.
2)Aracım 500 km 1 litre yağ yakıyor çekişten düştü yakıt arttı sanırım rektefiye zamanı geldi artik bir iki tamircide buni belirtti km 231000 en kötü ihtimali düşünerek tam bir motor rektefiyesi ne kadar tutar fiyat tahmini önerisi olan yazarsa sevinirim aracım 2000 model bora comfortline 1.6 AKL motor ayrıca Adana da ikamet etmekteyim Volkswagen konusunda dürüst ve işini iyi bilen bir usta öneriniz olursa sevinirim şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Motor rektefiyede iş bitmeden tam net fiyat çıkmaz biz ankarada bu işi ortalama 5 bin ila 8 bin tl arası bi fiyat çıkıyor

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

golfesk

vwTürk Üyesi
İsim
ercan
Soyisim
yılmaz
Aracınızın Markası
VW
Aracınızın Modeli
Golf MK4 GTİ
Mesleğiniz
Cad Cam Uzmanı
İsim Soyisim
Ercan yılmaz
motor rektefiye bu zamanda ortalama a dan z ye her parçayı değiştirmek kaydıyla işçilik dahil üst kapak alt motor parça olarak 10 bin gözden çıkarın....

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Bence arabaya blok ölçümü yapılmadan tam bir inceleme yapılmadan motor yaptırmak pek mantıklı değil araba yağı başka nedenlerden de eksiltebilir sistem iyice kontol edildi mi bir yerlerde basınçla sistem dışına çıkan yağ olabilir. Karter havalandırma sistemi kontrol edildi mi ?? araç conta yakmış olabilir mi ?? 200.000 km de bakımı muntazam yapıldı ise motoru yemesi pek olağan değildir. Tavsiyem motor yapılması gerektiğinden iyice emin olun benim arabam yağ çubuğunu fırlattı diye ne ustalar artık motor lazım araba aşağı kompresor yapıyor dediler ama karter havalandırma borusu zamanla eriyip yapışmış sistemi tıkadığından alttaki hava çıkacak yer bulamayıp yağ çubuğunu fırlatmış değiştirdik düzeldi. 409.1-s kablosu bende var aracınıza bağlanıp arıza kodlarını okuyup silebilirsiniz ama başka bir işe yaramaz şimdilerde bende daha üst bir kablo almaya çalışıyorum.

husertas

vwTürk Üyesi
İsim
Hüseyin
Soyisim
Ertaş
1999 model Ford Mondeo yaptırdık 4500tl tuttu. Ama bizimkine yaptırdıklarımız sizinkine uyar mı yoksa daha fazla şeyler mi ister bilinmez. Motor açılınca çıkar her şey.

alperkose01

vwTürk Üyesi
İsim
Alper
Soyisim
Köse
Bence arabaya blok ölçümü yapılmadan tam bir inceleme yapılmadan motor yaptırmak pek mantıklı değil araba yağı başka nedenlerden de eksiltebilir sistem iyice kontol edildi mi bir yerlerde basınçla sistem dışına çıkan yağ olabilir. Karter havalandırma sistemi kontrol edildi mi ?? araç conta yakmış olabilir mi ?? 200.000 km de bakımı muntazam yapıldı ise motoru yemesi pek olağan değildir. Tavsiyem motor yapılması gerektiğinden iyice emin olun benim arabam yağ çubuğunu fırlattı diye ne ustalar artık motor lazım araba aşağı kompresor yapıyor dediler ama karter havalandırma borusu zamanla eriyip yapışmış sistemi tıkadığından alttaki hava çıkacak yer bulamayıp yağ çubuğunu fırlatmış değiştirdik düzeldi. 409.1-s kablosu bende var aracınıza bağlanıp arıza kodlarını okuyup silebilirsiniz ama başka bir işe yaramaz şimdilerde bende daha üst bir kablo almaya çalışıyorum.
Benim araç içinde uygun bir kablo bulabilirseniz önermenizi rica ederim.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NECBEY

Yönetici
Administrator
İsim
Necdet
Soyisim
TUZKAN
Aracınızın Markası
Audi A4
Aracınızın Modeli
A4 2.5 Quattro
Mesleğiniz
Emekli

diseqc

vwTürk Üyesi
İsim
izzet
Soyisim
alemdaroğlu
Benim araç içinde uygun bir kablo bulabilirseniz önermenizi rica ederim.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba ben letgo da denk gelip daha önce almış bir arkadaşdan 11.11 sürümünü aldım. İşimi layıkıyla gördü 409 serisi kabloyu almanızı pek tavsiye etmem nette anlatılan bir çok işlemi yapamıyor. Aceleniz varsa necdet beyin önerdiği linki inceyelebilirsiniz vakit sorunu oksa arasıra ikinci el satan siteleri ziyaret edep arayın denk geliyor.. Ben denk gelirsem haber ederim.

Üst Alt