Benzin Pompasına Röle Takılması

• Konbuyu başlatan NECBEY
  • Başlangıç tarihi

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Necdet abi böyle birşey yapacağından haberim yoktu keşke önceden konuşsaydık. Aslına bakarsan basit mantıkta benzin pompasını korumuş oluyorsun ama diğer taraftan şöyle bir sıkıntı olabiliyor. Örneğin gaz seviyen depoda oldukça azaldı, sen de o sırada sollamaya çıkıyorsun, tabi birden gaza bastığın için deopodaki basıncı azalan az miktardaki gaz yeterli gelmeyecek ve lpg sistemi otomatik benzine geçirecek aracı. Bu senaryoda senin araçta o anda benzin pompası çalışmadığından, benzin pompasının çalışmasıyla aracın benzine geçmesi aynı ana tekabul edecek ve bir an yakıtsız kalıcak araç. Bu durum kazaya bile sebebiyet verebilir. Allah korusun diyorum abi. Ben kullanmanı tavsiye etmiyorum, ama kullandıkça bana hak vereceksin.

N

NECBEY

Guest
Necdet abi böyle birşey yapacağından haberim yoktu keşke önceden konuşsaydık. Aslına bakarsan basit mantıkta benzin pompasını korumuş oluyorsun ama diğer taraftan şöyle bir sıkıntı olabiliyor. Örneğin gaz seviyen depoda oldukça azaldı, sen de o sırada sollamaya çıkıyorsun, tabi birden gaza bastığın için deopodaki basıncı azalan az miktardaki gaz yeterli gelmeyecek ve lpg sistemi otomatik benzine geçirecek aracı. Bu senaryoda senin araçta o anda benzin pompası çalışmadığından, benzin pompasının çalışmasıyla aracın benzine geçmesi aynı ana tekabul edecek ve bir an yakıtsız kalıcak araç. Bu durum kazaya bile sebebiyet verebilir. Allah korusun diyorum abi. Ben kullanmanı tavsiye etmiyorum, ama kullandıkça bana hak vereceksin.
Gökhan'cığım yazılımdan sonra Röleyi çoktan söktüm şu an sorun yok.

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro

firestarter84

vwTürk Üyesi
Siz röleyi söktünüz, ben de LPG sistemini komple söktüm arkadaşlar :D ahahahahahhahaha

N

NECBEY

Guest
Benim Röle sök tak 5 dakika ya sen ne yapacaksın söktünmü takamazsın, taktınmı, sökemezsin, muayene, sızdırmalık, ruhsat daha ne maceralar... Hele bu halde iki deri tabakası satacakasında benzin Metanol parası yapacaksın... Üzülüyorum sana Fatih :36_1_21[1]: ne oldu sustun :suskun:

Zaten dükkanda deride kalmamış baba hepsini almış;:dil:

firestarter84

vwTürk Üyesi
abi sorma daha o maceralar var...

bırak 2 deriyi, 500deri tabakası satmam lazım ki borç bitsin, battım ben :D

Üst Alt