balıklardan anlayan?

conqueror

vwTürk Üyesi
İsim
fatih
Soyisim
malhatun
arkadaşlar benim evde balıklara bir haller oldu öle sakin sakin duruyorlar :) normalde yüzerlerdi bazan hiç kıpırdamadan duryolar suyun dibinde motoru daima çalışıyor. ısıtıcısı dereceli daima açık hemlerini eksik emiyorum nedir bunların derdi bilen var mı acaba?

MuraD

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
Murad
Balığı sadece yemesini bilirim malesef keşke yardım edebilsem.

dark

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
Can Güven
abim balıkların cinsi akvaryumun boyutu
birde sorunu biraz daha açarmısın balıkların vucudunda yüzgeçlerinde değişiklikler varmı kararma yüzgeç dökülmesi beyaz benek vs. yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım birde yem atıldığında yem e geliyorlar mı ?

piyanist_aydin

vwTürk Üyesi
İsim
aydın umur
Soyisim
aydın umur
Abi balıktır ne yapsa yeridir ben bıktım en sonunda verdim akvaryumcuya geri uğraşılmaz bunlarla bea

yufka yürek

vwTürk Üyesi
İsim
(eyturbo)
Soyisim
ERSİN YILMAZ
Demekki akvaryuma bakmak huzur değil stres veriyormuş:D:D Aynı cins balıkları bir yere topluyorsunuz sonra show yapsınlar istiyorsunuz.Eşleri yoktur o yüzden bunalıma girmişlerdir.Birkaç tane dişi serpin aralara:D

yufka yürek

vwTürk Üyesi
İsim
(eyturbo)
Soyisim
ERSİN YILMAZ
Bu arada canım acayip balık istedi ama seyretmek için değil:)

tatoo

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
M.Oguzalp Tatoğlu

delibektes

vwTürk Üyesi
İsim
r€(€p Vur@L
Soyisim
vural
fazla yem vermiş olabılırsın:4_12_12[1]:

kırmızıkız

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
müge
hafıza 6 sn. olunca stopluyolar hehalde kendilerini :D:D:D:D

woodpecker

vwTürk Üyesi
İsim
Suat
Soyisim
TOKER
arkadaşlar benim evde balıklara bir haller oldu öle sakin sakin duruyorlar :) normalde yüzerlerdi bazan hiç kıpırdamadan duryolar suyun dibinde motoru daima çalışıyor. ısıtıcısı dereceli daima açık hemlerini eksik emiyorum nedir bunların derdi bilen var mı acaba?

Balıklarınızın cinsi nedir? Kaç litrelik tankınız ve kaç balığınız var? Tank hacmi ve balık adedi hesabı, balıkların toplam boyunun(santimetre olarak) tank hacmini geçmemesi şeklinde yapılır. Yani 50 litrelik bir akvaryumda bütün balıklarınızın uzunluğunu topladığınızda 50 cmyi geçmemesi lazım. Üzeri balıkları strese sokar ve dirençlerini düşürür. Kalabalık akvaryum iyi değildir.
Hastalanmış olabilirler. Genelde mantar veya bakteri kökenli hastalıklar yaygındır. Hasta balık dinlenme ve diğerlerinden kaçma eğilimine girer.
Fazla yem, verdiğinizde bozulan azot döngüsü alıkları rahatsız edebilir.
Isıtıcınız veya termostatı bozulmuş olabilir. Su ısısı düştüğünde dibe dalma refleksi verebilirler. Tropik balıklar, çiklit türleri , canlı doğuranlar gibi, 22 derece ısının altını sevmezler. Hareketleri yavaşlar.

yufka yürek

vwTürk Üyesi
İsim
(eyturbo)
Soyisim
ERSİN YILMAZ
:alkis: Olay budur.

Berkant_R32

vwTürk Üyesi
İsim
Berkant
Soyisim
.
abi balık işte...hafızaları 3 sn.. böyle saçma hareketleri yapmaları normal.. yalnız bu konunun yeri burasımı yoksa sohbet bölümüne açılsaydı daha mı iyi olurdu diye soaryım?? bu bölümde,sohbet bölümündeki kadar hızlı cevap alacağını sanmıyorum çünkü

ekspress

vwTürk Üyesi
İsim
İbrahim
Soyisim
YILDIRIM
abi at 2 tane piranha hepsi canlanırrr :D :D

Berkant_R32

vwTürk Üyesi
İsim
Berkant
Soyisim
.
Balıklarınızın cinsi nedir? Kaç litrelik tankınız ve kaç balığınız var? Tank hacmi ve balık adedi hesabı, balıkların toplam boyunun(santimetre olarak) tank hacmini geçmemesi şeklinde yapılır. Yani 50 litrelik bir akvaryumda bütün balıklarınızın uzunluğunu topladığınızda 50 cmyi geçmemesi lazım. Üzeri balıkları strese sokar ve dirençlerini düşürür. Kalabalık akvaryum iyi değildir.
Hastalanmış olabilirler. Genelde mantar veya bakteri kökenli hastalıklar yaygındır. Hasta balık dinlenme ve diğerlerinden kaçma eğilimine girer.
Fazla yem, verdiğinizde bozulan azot döngüsü alıkları rahatsız edebilir.
Isıtıcınız veya termostatı bozulmuş olabilir. Su ısısı düştüğünde dibe dalma refleksi verebilirler. Tropik balıklar, çiklit türleri , canlı doğuranlar gibi, 22 derece ısının altını sevmezler. Hareketleri yavaşlar.
abi balıklar üzerine bu ilgilerinden dolayı seni tebrik etmek lazım:tebrik: :alkis:

ozturk_06

vwTürk Üyesi
İsim
Emrec@n ÖZTÜRK
Yaklaşık 1 senedir ufak akvaryumumda 2 japon ve 1 vatoz besliyorum.Japonlarda gözle görülür bir büyüme oldu 1 sene içinde ama bitanesi baya farketti neyse bu akşam işten geldim ki bitanesi motorun kenarında ters dönmüş vaziyette karşılaştım moralim bozuldu tabi 1 senedir beslediğim canlıyı kaybedince :(

conqueror

vwTürk Üyesi
İsim
fatih
Soyisim
malhatun
konuyu açtım ama bakamadım kusura bakmayın.

akvaryumun boyutu ne büyük ne küçük 50-60 lt su alıyor sanırım yada yanılabilirim balık sayısı çok değil 5 japon 1 vatos 1 lepistes 1 tane daha var ama onu bilmiyorum :) balıklarda öle bir leke falan yok bazen çok iyiler bazen saf saf duruyolar. ısıtıcı hep açık sıcaklığı iyi suyun suyu ilaçlamayı unutmuştum bayadır şimdi ilaçladım umarım bir değişiklik olur

dark

Uzaklaştırılmış Üye
İsim
Can Güven
size tavsiyem akvaryumun suyunu komple değiştirmeyin
eğer öyle yapıyorsanız bir hortum vs yardımıyla akvaryumun dibinden
su çekerseniz daha ii olur su değişinini haftada %30-40 civarı yapabilirsiniz

woodpecker

vwTürk Üyesi
İsim
Suat
Soyisim
TOKER
abi balıklar üzerine bu ilgilerinden dolayı seni tebrik etmek lazım:tebrik: :alkis:
Teşekkürler. Biraz besleyince insan öğreniyor.

Yaklaşık 1 senedir ufak akvaryumumda 2 japon ve 1 vatoz besliyorum.Japonlarda gözle görülür bir büyüme oldu 1 sene içinde ama bitanesi baya farketti neyse bu akşam işten geldim ki bitanesi motorun kenarında ters dönmüş vaziyette karşılaştım moralim bozuldu tabi 1 senedir beslediğim canlıyı kaybedince :(
Tahminen kabız olmuştur. Japonlarda çok görülür. Fazla yem en büyük sebebi.

size tavsiyem akvaryumun suyunu komple değiştirmeyin
eğer öyle yapıyorsanız bir hortum vs yardımıyla akvaryumun dibinden
su çekerseniz daha ii olur su değişinini haftada %30-40 civarı yapabilirsiniz
Doğru. Bunu yazmayı unutmuşum. Ancak haftada bir değişimde %10 ila %20 kafi. %40'a çıkmaya gerek yok.

Üst Alt