• Sevgili üyelerimiz,
    Geçiş sürecinden sonra bazı üyelerimizin, profillerinde eksik bilgiler olduğu görülmektedir (yaşadığı şehir, otomobil marka, model gibi bilgiler) tüm üyelerimizin profillerini kontrol etmeleri rica olunur...
    Yeni Profil düzenlenmesi ile alakalı buraya tıklayarak Resimli anlatımı görebilirsiniz...

b5 1.8t Quattro makyaj operasyon hazırlığı

venomS4

vwTürk Üyesi
Öncelikle selamın aleyküm. Uzun zamandır yeni atama, yeni şehir, yeni iş yeni hayat filan derken uzun zamandır forumu uzaktan takip ediyordum.
Bildiğiniz üzere forumdan Murat abinin 98 b5i ile 1 yıldır birlikteyiz. Geçen sürede ufak tefek dokunuşlar yaptık. Çok şükür 21 yaş ve 345bin km yorgunluğunun getirmiş olduğu bir kaç ufak tefek sorun dışında bir sıkıntı yaşamadım. Bu süreçte Murat abiden araba almış olmanın verdiği şans ve kafa rahatlığıyla yapmayı düşündüğüm konulara yöneldim. Öncelikle aracın içini keyfe keder restore edip 98e olabildiğince yaklaştırmak daha sonra mekanik ve yürürünü sıfırlayıp son olarakda boya ve kaporta ile işi noktalamak. Taksit taksit iş yapmayı sevmediğim için uzunca bir süreyi gerek yurtiçi gerek yurtışı bazı parçaları toplamakla geçirdim. Son olarak birkaç eksik parçam kaldı sonrasında arabayı komple söküp, taban halısından başlayacağız değişime kısmetse. İşlemleri kendim bizzat yapmak istediğim için de en uygun zamanı bekliyorum her ne kadar sabırsızlansamda :)
Bu arada geçen sürede pilotsport3 ile birlikte 18' e geçiş yapmış bulunuyorum ;

Ön koltuklarımın döşemesi her ne kadar yeni olsada fabrikasyon ısıtmalı, yanal ve baldır destekli, belden şişirmeli b5 koltuklarına dayanamadım :cool:
Yalnız güzel bir deri bakımı ve boyaya ihtiyacı var :)

Bu arada yurtiçinde bulmanın mümkün olmadığı arka burç takımınında yurtdışından siparişini verdik, onlar bile 15 gündür temin edemediler, arayıştalar. Ne burçmuş arkadaş 🙃
Buraya koyuyorum ama, reklama girmiyordur umarım 🚱

Buda; direksiyonundan emniyet kemerlerine, güneşliğinden karartmalı dikiz aynası ve ön camına. İç plastiklerinin hemen hepsine el koymuş olduğum donör aracımız;

ve karşınızda orjinal kasetliği ve aktif bardak tutucularıyla yeni kol dayamamız, kendisini siyaha boyadım yalnız parlak vernik atmış bulundum tekrar boyanıp bu sefer mat verniklenecek :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Eline sağlık Yusuf keyifle kullanırsın inşallah jantlar Replikamı yoksa mam markamı? 😀

venomS4

vwTürk Üyesi
Şimdi sırada yola çıkmayı bekleyenler var;
malumunuz makyaj öncesi b5lerin kronik sorunu sarkan yolcu airbag kapağı, benimki her ne kadar rahatsız edecek derecede atmış olmasada, konu başlığına can veren ilk makyajlı parçamızdır kendileri;

Burdada Murat abinin bende uyandırmış olduğu amerikan sevdasının bir ürünü var;
amerikan - yol bilgisayarlı Mph göstergemiz ve yol bilgisayarı uyumlu silecek kolumuz :cool:

yine makyaj sonrası değişip ambiansta büyük fark yaratan ledli kalorifer ızgaralarımız;
tabi biz akıllı duramadık hemen makyajlı ızgarayıda makyajladık, ortaya şöyle bişey çıktı :

Simetri hastalığımın bir ürünü; s4 tipi büyük sağ ayna

Şuda taiwanlı kardeşlerimizin ellerinden replika rs4 panjurumuz ;

coming soon :cool:

ve rs4 ön tampon projemin sonunda kendilerini kullanmayı düşündüğüm b6 kasa magneti marelli sislerimiz

before & after yapmak için buraya bırakıyorum. bu before ;

after çok yakında, eğer elime yüzüme bulaştırmazsam şayet yakında büyük değişiklikler bekliyor bizi.
Şöyle yada böyle yap veyahut bunu yapma gibi fikir ve önerilerinize açığım, yakında görüşmek üzere 🙃

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Bende 18 s-line Mam kullanıyorum ancak marka tam neresinde yazıyor tam hatırlamıyorum ancak jant kapağı içinde yada kolların içinde yazması lazım.
1999

Matchmaker

Forum Sorumlusu
İnsan hani satar ve arkasından 1 yıl sonra vasat halini görünce üzülür ya. İşte benim üzülmediğim aksine dahada mutlu olduğum bir araç. Mekanik işlemlerde dolayı kozmetiğe çok odaklanamadığım fakat bu eksiklikleride Yusufun doldurduğu ve quattrolar içinde nadide bir araç.

Ellerine sağlık maşallah... :)

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
Neyse mam yada replika ama 18 ler çok can alıcı durmuş maşallah 🧿

NECBEY

Yönetici
Administrator
Aracınızın Markası
Audi A6
Aracınızın Modeli
A6 Quattro
Mesleğiniz
Emekli
2013

Benim jantların boyanmadan önceki macunlu hali işaretlediğim çizgiler bir birinden farklı, sanıyorum sendekiler Mam değil replika yada İtalyan üretimi olabilir, ağırlığını hatırlamıyorum.
Bu arda merak edenler için, Mam'ın üreticisi Türk girişimci kardeşler Mercedes, Audi ve bir çok önemli markalara jant üretiyor. Firmanın adı

( https://www.keskin-tuning.de/ )

venomS4

vwTürk Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 2013

Benim jantların boyanmadan önceki macunlu hali işaretlediğim çizgiler bir birinden farklı, sanıyorum sendekiler Mam değil replika yada İtalyan üretimi olabilir, ağırlığını hatırlamıyorum.
Bu arda merak edenler için, Mam'ın üreticisi Türk girişimci kardeşler Mercedes, Audi ve bir çok önemli markalara jant üretiyor. Firmanın adı

( https://www.keskin-tuning.de/ )
teşekkür ederim abi bilgilendirme için, bendeki jantlar 13 kg gelmişti. Audi a3 53et orjinal 17' sline jantın 11.2 kg geldiğini ve spacer ile kullandığımı hesap edince, ağırlık olarak çokda kötü bir durumda olmadığını düşünerek almıştım bu jantları :)

Üst Alt