Audi A4 CD Changer ve AUX IN Montajı

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Merhabalar arkadaşlar. :)

B7 kasa A4'lerde 2007 sonrasında Double Din olarak gelen Concert II+ teypler mp3 cd leri çalabiliyor, ayrıca aracımda torpido soğutucu da bulunduğundan cd changer'a yer verilmemişti. Müziğin kalitesi sizin için önemliyse track cd'ler vazgeçilmeziniz demektir. Sevgili ağabeyim Dr. H.M.Özçelik hocam'a hediye ettiği CD Changer için buradan teşekkür ederim. Şimdi montaja ilişkin fotoğrafları paylaşmak istiyorum. Çok detaya inmeyeceğim ama cd changer'ın ve teybin diagram fotoğraflarını ekliyorum, bunun dışında montaj yapmayı düşünen arkadaşlar için buradan sorularını yanıtlayabilirim.

Torpidomuzun eski hali :

Ve Cd changer'ımızın ölçülerine göre kesmeye başlıyoruz.....

El yapımı kablo bağımız ve üzerlerinde bağlantı adresleri.....

Cd changer soketinin diagramı...

Teybimizin (Concert II+) diagramı ....

AUX IN Soketimiz.....

AUX IN soketini kablo bağı ile birlikte aldım. Üzerindeki soket bizim double teyplerin arkasına gelen quadlock sokete uygun, Ancak VW için üretildiği için soketeki 1 tane pinin yerini değiştirmek gerekiyor. Aux ile gelen bu soket aynı zamanda cd changer'ın kablolarının sonlandığı yere takılıyor. Dolayısıyla cd changerın kablolarını bu sokete taktım diagrama göre.

AUX Linki : http://www.aliexpress.com/item/OEM-VW-GOLF-MK6-AUX-Surface-Housing-Cable-RCD510-5KD-035-724-A/1319461438.html

Aux portuna stereo Bluetooth kulaklık taktım ve müzikleri cep telefonundan bluetooth üzerinden dinleyebilirim.

Montajımızın Tamamlanmış Hali, Artık 6 + 1 adet CD dinleyebiliyoruz.....

Kodlama :

0?x0xxx: Options 3
+1 = Analog Input (AUX)
+2 = Multifunction Steering Wheel
+4 = Telephone

0x?0xxx: Options 2
+1 = Digital Sound System
+2 = CD-Changer
+4 = Satellite Radio

Örnek Bağlantı :
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/381570-Aux-Input-for-Symphony-II

hoppala26

VWTURK Gold Member
Forum senin paylaşımlarına hasret kalmıştı biraz, geri dönüş başladı sanırım ve çok da iyi oldu bence...

Uygulama ve paylaşımın için eline emeğine sağlık, kolay gelsin...

N

NECBEY

Guest
Eline sağlık kardeşim çok güzel başarılı bir çalışma olmuş...

06Aytar06

VWTURK Gold Member
Ankaraya gelsem de azıcık ta benim arabam nasiplense olmaz mı be gökhan :)

Üst Alt