Audi A4 B6 Multifonksiyon B7 Direksiyon ve Cruise Control Montajı - Vol4

fangio

vwTürk Üyesi
Maşallah Gökhan. Direksiyon iç ambiyansı cidden çok değiştiriyor. Seninde azmin ve emeğin sonucunda ortaya harika bir manzara çıkmış. Güzel günlerde keyifle binmen dileğiyle...

Bu arada tamamen merakımdan bu işlem sana kaça mal oldu? pmden yazarsan sevinirim.

Altug

1
VWTURK Gold Member
Gökhan'cığım ellerine sağlık,
2 konuyu da "Nasıl Yaptım" bölümümüze taşıdım,
sana özel mesajla cevap verecektim ama posta kutun dolmuş, istersen bir ara temizliğe girişebilirsin :)

Emeğine sağlık.. Harika paylaşımlar için teşekkür ederim..

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Gökanım bu arada benimde direksiyonu 55 tork söküyormuş :) Nerden tedarik edeyim :)
Metin abi e-hırdavat'dan temin edebilirsin. :)
Eline sağlık Gökhan bu gidişle Audi'ye geçecem ben de.:sev2:
Bekleriz Ömer abi, Audi derya deniz, o kadar çok donanım var ki, seç beğen istediğini yap. :)
yazacak bişey bulamadım. içtenlikle tebrik ediyorum. helal olsun...
şu yaptığını Audi servisine gitsen , olmaz ,imkansız derler...
Abi Audinin Airbag gibi çok gizli güvenlik donanımı hakkında bilgi toplamak çok da kolay olmadı. Açıkçası bu yaptığım Türkiye'de ilk defa. Hani aynı kasalar arasında direksiyon değişirsin de üst kasanın direksiyonunu değişmek biraz farklı. Şöyle ki, bendeki sistem daha doğrusu 1996-2005 arası airbag sistemi tek ateşlemeli sistem. Aribag'e giren tek soket mevcut. Dolayısı ile de airbag ecu'sundan da 2 kablo geliyor. Ancak 2005'den günümüze Audi yeni nesil çift ateşlemeli sistem kullanıyor. Bu sistemde çarpmayı 2 derecede sınıflandırıor. Hafif şiddetde çarpmada airbag birinci ateşlemeyi kullanarak daha pasif açılıor. Güçlü çarpmalarda ise ikinci ateşlemyi, daha güçlü çarpmalarda hem birinci hem de ikinci ateşlemeyi aynı anda kullanıyor. Benim sistemi yeni airbag'e adapte etmek pek de kolay olmadı. Yeni kablolama yaptım bunun için. Ayrıca bu işi dünyada yapan 3. kişiyim Türkiye'de de ilk defa. İnanır mısın airbag ecu'su 1 tane hata kodu bile atmadı, airbag lambası falan da yanmadı. Yani ECU sorunsuz kabul etti yeni airbag'i çok şükür.

Çok teşekkür ederim tekrardan :)
Yeter arkadaş birileri durdursun, zorla insanı borca sokup A4 aldıracak ya :kizgin:
A4 tadına doyulmayacak bir araç şiddetle tavsiye ederim. :)
Gökhan hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullan. Benim için yazdığın güzel sözler içinde teşekkür ederim. Senin sayende bende jant sahibi oldum. Hatırlıyorsan, akşamın bir vakti yıldız sanayiye gidelim demeseydin bende jantları alamayacaktım. Arabanın içerisini bitirmiş olmana ben iki kez sevindim, en azından arabanın dışına geçmen benim içinde iyi olacak, benim arabanın dışıda biliyorsun bir revizyon istiyor. Çamurluktan mı? başlayalım panjurdan mı? yoksa üstünü mü keselim :D
Sağolasın abicim. Kim derdi ki parçacıların kapanmasına yarım saat kala gidip aradığımızı bulacağız diye. Sen de ben de aradığımızı 20 dakikada bulduk çok şükür. :)
Senin de yeni jantların hayırlı uğurlu olsun. Bence Highline jantları çok ama çok yakıştı araca. Daha bir dolgun ve güçlü duruor. :tebrik:
vallahi elinden gelmiş yapmışsın. çok başarılı buldum. eline emeğine sağlık
Teşekkürler. :)
Yav arkadaş, adam ev koşullarında direksiyon söküp CC ve bilumum elektronik alet montajı yapmış. Demek iki parça malzeme versek kendi uzay aracını yapacak. :) Maşallah yahu, eline emeğine sağlık, saygıyla eğiliyorum.

Bir maşallah da araca, Allah nazardan, kaza-beladan korusun.
Allah razı olsun, utandırıyorsunuz. Rabbim hepimize ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. :)
yeter yahu Gökhan:) Maşallah'tan başka ne denir ki:)
Eywallah Nusretim, özlettin kendini yahu, kop gel artık görüşelim. :)
Maşallah Gökhan. Direksiyon iç ambiyansı cidden çok değiştiriyor. Seninde azmin ve emeğin sonucunda ortaya harika bir manzara çıkmış. Güzel günlerde keyifle binmen dileğiyle...

Bu arada tamamen merakımdan bu işlem sana kaça mal oldu? pmden yazarsan sevinirim.
Sağolasın abicim. Hep istediğim birşeydi çok şükür oldu. Şimdi pm atıorum. :)
Gökhan'cığım ellerine sağlık,
2 konuyu da "Nasıl Yaptım" bölümümüze taşıdım,
sana özel mesajla cevap verecektim ama posta kutun dolmuş, istersen bir ara temizliğe girişebilirsin

Emeğine sağlık.. Harika paylaşımlar için teşekkür ederim..
Altuğ abi çok teşekkür ederim şu özel mesaj kutusunun kotasını arttırma şansımız var mı abi yaa :D
Zahmet verdik abicim, saygılar. :)

okaya

vwTürk Üyesi
Bence sira facelift tampon ve on panjur sirasi gelmis.

Hayirli olsun gule gule kullan guzel olmus. Bende dusunuyordum ama cesaret edemedim.

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Şu adama şöyle resimler eklemeyin ondan sonra Hatun yanında eşantiyon mu diye soracak :dil:

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Abi hiç eşantiyon olur mu? Hani direksiyon eklemişken CC kolu 50 liraydı ya şimdi bu arkadaş tampon falan alacak yanında da fotodaki hatunu 50 liraya verecekler mi die sorar :D

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Gökhan o gördüğün hatun Sürücü Asistanı :D

Görkem@ni@

vwTürk Üyesi
Maşallah Gökhanım ellerine, emeğine sağlık. Çok güzel olmuş, güle güle kullan :tebrik: Darısı başıma :)
İç kısım bittiğine göre sırada ne var? :D

quattro44

vwTürk Üyesi
hocam gerçekten çok iyi ya..maşallah

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Oğuzhan abi sana da Bora Highline direksiyonu takalım. :)
Bence sira facelift tampon ve on panjur sirasi gelmis.
Hayirli olsun gule gule kullan guzel olmus. Bende dusunuyordum ama cesaret edemedim.
Abicim 2 aylık fizibilite ve parça temininden sonra ancak yapabildik. Aracın dışına çıkıyoruz artık. Dış S-Line görüntüyü kazandırsak yetecek sanırım. :)
Bu arada parça sıkıntımda imdadıma yetişen Handbremse nickli sevgili İsmail abime tekrar teşekkürler. :)
Evet bencede Gökhan. :tebrik:

Yahu arkadaş benim istediğim aynen bu ama 3000€ lazım bunun için. Şimdilik kalsın abi :D
Şu adama şöyle resimler eklemeyin ondan sonra Hatun yanında eşantiyon mu diye soracak :dil:
Eşantiyonsa hemen yapalım aga :dil:
Abi hiç eşantiyon olur mu? Hani direksiyon eklemişken CC kolu 50 liraydı ya şimdi bu arkadaş tampon falan alacak yanında da fotodaki hatunu 50 liraya verecekler mi die sorar :D
Vermezler mi ki :dusun:
Gökhan o gördüğün hatun Sürücü Asistanı :D
Yürü git bea :D
Maşallah Gökhanım ellerine, emeğine sağlık. Çok güzel olmuş, güle güle kullan :tebrik: Darısı başıma :)
İç kısım bittiğine göre sırada ne var? :D
Çok teşekkürler Görkem'im sırada dış S-Line görüntü var tabiki de :)
Coming soon.... :karisma:
hocam gerçekten çok iyi ya..maşallah
Allah razı olsun. :)

droral

vwTürk Üyesi
Gökhan'cım merhaba, ellerine sağlık, gerçekten çok güzel olmuş direksiyonun. Kazasız belasız, güzel günlerde kullan. Bu arada cep telefonumu dün bir yerde unutmuştum, elime yeni geçti. Dolayısıyla mesajını yeni okuyabildim. "Ben de senin " desem sen anlarsın.......:) Görüşmek üzere....

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Gökhan'cım merhaba, ellerine sağlık, gerçekten çok güzel olmuş direksiyonun. Kazasız belasız, güzel günlerde kullan. Bu arada cep telefonumu dün bir yerde unutmuştum, elime yeni geçti. Dolayısıyla mesajını yeni okuyabildim. "Ben de senin " desem sen anlarsın.......:) Görüşmek üzere....
Çok teşekkür ederim hocam, hepbirlikte güzel günlerde kullanmak dileğiyle inşallah. :)
Ben anlarım da başkası yanlış anlayabilir :D
Şaka bir yana rica ederim hocam, szi beni ben sizi tanıyorum o tarz mevzuların aramızda lafı sözü olmaz. :)

okaya

vwTürk Üyesi
Benim bir sorum olacak;

Benim arabada CC ve multifonksiyonel direksiyon standart var fabrika cikisinda. Simdi yeni model direksiyon takmak icin sadece airbag soketinimi degistirmek gerekecek?

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
.

okaya

vwTürk Üyesi
Bilgiler icin saol benim arabadakide highline seviyesi, cunku isitma ozelligi var :D

Bu hafta sonu bu parcalarin cikmasina bakicam bakalim maliyet cok degilse dusunuyorum

Birde benim arac tam sinirdaki modellerden acaba airbag sistemi yenilerinki gibi olabilir mi, bakmak lazim herhalde

oguzhansmsn

vwTürk Üyesi
Oğuzhan abi sana da Bora Highline direksiyonu takalım. :)
çok düşündüm çok inceledim dediğin fonksiyonel direksiyonu Gökhanım uygun maliyetli parçalarda buldum ama gel gelelim ki tam ekran yol bilgisayarı olmadan içime sinmeyecek.
2.el uygun göstergeyi bulmak imkansız gibi.

Üst Alt