Audi A4 B6 Multifonksiyon B7 Direksiyon ve Cruise Control Montajı - Vol4

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
ben geçen gün söktüm. kutup başını da çıkarmadım. kontak takılı iken sol yapıp sağ delikden. sonra sağ yapıp sol deilkden tornavida ile çıkar ama dikkat et içeride yaylar var onlar airbag i fırlatıyo. yani bi elinle airbagı tut. sonra direksiyonu düzelt. kontağı çıkarıp soketi sök. direksiyonu kilitle oje gibi bişeyle işaret vur direksiyonla bağlantı frezesine takarken çap durmasın. gerçi sende vag com var. yansada söndürürsün.

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
ben geçen gün söktüm. kutup başını da çıkarmadım. kontak takılı iken sol yapıp sağ delikden. sonra sağ yapıp sol deilkden tornavida ile çıkar ama dikkat et içeride yaylar var onlar airbag i fırlatıyo. yani bi elinle airbagı tut. sonra direksiyonu düzelt. kontağı çıkarıp soketi sök. direksiyonu kilitle oje gibi bişeyle işaret vur direksiyonla bağlantı frezesine takarken çap durmasın. gerçi sende vag com var. yansada söndürürsün.
Abi direksiyonu çevirmek zor olmadı mı?

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Aslında direksiyonu sökmüşken kadranı da söküp hem içinin temizliğini yapayım, hem RCD200 can hattını çekeyim hem de cam suyu ikazını ekleyim diyorum :)

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
bir tarafı söktünden sonra çalıştırıp diğer tarafa direksyonu çevir. stop halde diğer tarafı sök . soketi sökmediğin sürece sıkıntı olmaz. olsada söndürürsün lambayı. çok kolay. ben boyamak için sökmüştüm. arkadaş boya malzemeleriyle uğraşıyor. yeni bir ürün gelmiş senin arabada deneyelimmi dedi. deri için özel bir ürün yollamışlar hammeddeyi bursadan burada rengini ayarlayıp sprye bastı boyayı, denedik 3 hafta oldu hala sorun yok .
evet sökülmüşken en azından gösterge ile ilğili kısmı hallet bence

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Seviye sensörünü nerden bulurum abi?

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
yedek parçacılar da vardır aslında yada servisten. bn takacağm zaman sorudum adam çıkardı verdi direk. ama contası yoktu, conta önemli ellerinde yoktu spariş çekecez felan dediler. gökhanın arabada yeri hazır ama tapa takmışlar dı , tapanın contasını benim aarabaya taktık. parça numarası gökhanın açtığı konuda var sanrsam. geçen gün oral hocanın arabaya taktık o soketiyle beraber çıkmacıdan almıştı. daha kolay oldu. çıkmacıda bulursan soketiyle beraber iste.

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Çıkmacı ne arar Edirne de hadi çıkmacıyı bulduk sensör ne arar :D

FameNeS

VWTURK Gold Member
şu kapıların önüne takılanlardan versek olurmu metin :dil:

MKIV

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Eline sağlık Gökhan bu gidişle Audi'ye geçecem ben de.:sev2:

H-a-d-i

vwTürk Üyesi
yazacak bişey bulamadım. içtenlikle tebrik ediyorum. helal olsun...
şu yaptığını Audi servisine gitsen , olmaz ,imkansız derler...

akın84

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
Yeter arkadaş birileri durdursun, zorla insanı borca sokup A4 aldıracak ya :kizgin:

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
Gökhan hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullan. Benim için yazdığın güzel sözler içinde teşekkür ederim. Senin sayende bende jant sahibi oldum. Hatırlıyorsan, akşamın bir vakti yıldız sanayiye gidelim demeseydin bende jantları alamayacaktım. Arabanın içerisini bitirmiş olmana ben iki kez sevindim, en azından arabanın dışına geçmen benim içinde iyi olacak, benim arabanın dışıda biliyorsun bir revizyon istiyor. Çamurluktan mı? başlayalım panjurdan mı? yoksa üstünü mü keselim:D :D :D

zekidinc55

1
vwTürk Üyesi
Çıkmacı ne arar Edirne de hadi çıkmacıyı bulduk sensör ne arar :D
Edirne de çıkmacı yoksa Ankara'ya gel. Burada bir oto güven var. İçeriye giriyorsun marketten alış veriş yapar gibi parça seçiyorsun. Ondan sonra biraz senin pazarlık yeteneğin devreye giriyor. Ama bilmen gereken ilk şey, 50TL denen parçaya 25'den fazla vermemek.

ceMM

vwTürk Üyesi
Gökhan hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullan. Benim için yazdığın güzel sözler içinde teşekkür ederim. Senin sayende bende jant sahibi oldum. Hatırlıyorsan, akşamın bir vakti yıldız sanayiye gidelim demeseydin bende jantları alamayacaktım. Arabanın içerisini bitirmiş olmana ben iki kez sevindim, en azından arabanın dışına geçmen benim içinde iyi olacak, benim arabanın dışıda biliyorsun bir revizyon istiyor. Çamurluktan mı? başlayalım panjurdan mı? yoksa üstünü mü keselim:D :D :D
Bagaj icinden başlasak :dil:

yellowdriver

vwTürk Üyesi
vallahi elinden gelmiş yapmışsın. çok başarılı buldum. eline emeğine sağlık

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Edirne de çıkmacı yoksa Ankara'ya gel. Burada bir oto güven var. İçeriye giriyorsun marketten alış veriş yapar gibi parça seçiyorsun. Ondan sonra biraz senin pazarlık yeteneğin devreye giriyor. Ama bilmen gereken ilk şey, 50TL denen parçaya 25'den fazla vermemek.
Artık ben size söylerim siz pazarlık edersiniz abi :D

cetto

vwTürk Üyesi
Yav arkadaş, adam ev koşullarında direksiyon söküp CC ve bilumum elektronik alet montajı yapmış. Demek iki parça malzeme versek kendi uzay aracını yapacak. :) Maşallah yahu, eline emeğine sağlık, saygıyla eğiliyorum.

Bir maşallah da araca, Allah nazardan, kaza-beladan korusun.

nusrme@

vwTürk Üyesi
yeter yahu Gökhan:) Maşallah'tan başka ne denir ki:)

Üst Alt