Audi A4 B6 Multifonksiyon B7 Direksiyon ve Cruise Control Montajı - Vol4

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
2003 model 1.6 A4 aracımın içinde yapmış olduğum bir takım iyileştirme-upgrade çalışmalarını daha önce sizlerle paylaşmıştım.

Lütfen önce bu konulara göz atalım :
1- http://forum.vwturk.com/showthread.php/75511-Audi-A4-B6-B7-Krom-Tip-Tu%C5%9F-Tak%C4%B1m%C4%B1-ve-S-Line-Kaplama-Upgrade-(Regeneration-Vol1)

2- http://forum.vwturk.com/showthread.php/75510-Audi-A4-B6-B7-Single-Din-to-Double-Din-(Regeneration-Vol2)

Şimdi ise klasik 4 kollu B6 kasa direksiyonundan kurtulup yeni tip B7-B8 kasa direksiyonuna upgrade edeceğiz. Tabi yanında Cruise Control de olmadan olmaz. Bu işlem için yeni tip direksiyon ve airbag haricinde aşağıdaki parçalara da ihtiyacımız olacak :

İşte adım adım Nasıl Yaptım :

İşleme başlamadan önce kutup başını söküyoruz :

Eski direksiyonumuza bir kez daha bakıyoruz, tabiri caizse ben ona davul tip diyorum :

Sökmeye başlıyoruz :

Airbag soketini dikkatlice yerinden çıkarıyoruz :

Eski direksiyon modülü (steering wheel module) sökülerek yerine yenisi takılıyor :

Altta görülen sarı soket aracın orjinal soketi. Elimde tuttuğum ise yeni tip zembelek modulune takılacak olan soket. 2005 yılına kadar tek ateşlemeli airbag sistemi, 2005 yılından günümüze kadar olan modellerde çift ateşlemeli sistem kullanılmaktadır. Bu nedenle airbag kablolaması dikkatlice revize edilir.

Pinler eski soketten sökülerek yeni sokete aktarılır :

Yeni direksiyon modulu ve zembelek modulu yerleştirildikten sonra kapaklar kapatılmadan önce, eğer cruise control kolu da takılacaksa; alt kapakta cruise control kolunun sığabileceği ölçekte kesme işlemi yapılması gerekmektedir. Dremel el motoru bu iş için çok kullanışlıdır ve orjinale yakın sonuç alınabilir :

Yeni Direksiyonumuz ve Sıfır Aribag :

Ve Mutlu Son :

Lütfen Dikkat Ediniz Burada Ayrıca Teyp Tuşları Krom Yapıldı, S-line Vites Topuzu Montajı Yapıldı

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
paşa yakışır sana

vip'Lounge

vwTürk Üyesi
Vayyy taktın demek sonunda :D Hayırlı olsun Gökhanım :)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
teşekkürler. fotolar az sonra.

ibozum

VWTURK Gold Member
Ne denir ki Gökhancım, bu yaptıklarına nasıl bir yorum yapalım?
Kelime yok, tarif edilemiyor..

Süpersin kardeşim :tebrik:

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Hava yastığını hallettiniz mi :) Bir CC konusunu da önümüzdeki günlerde ben patlatmayı düşünüyorum :) Güle güle kullan. Yorumları da alalım kullanımla ilgili :)

ibozum

VWTURK Gold Member
:dumuroldum:

Şapka çıkarıyor ayakta alkışlıyorum Gökhancım :alkis:

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
.

ibozum

VWTURK Gold Member
Hava yastığını hallettiniz mi :) Bir CC konusunu da önümüzdeki günlerde ben patlatmayı düşünüyorum :) Güle güle kullan. Yorumları da alalım kullanımla ilgili :)
Sen çok geç kaldın hemşom.. Herkes bitirdi CC'yi başka şeylere geçti sen hala CC yapacaksın :dil:

:D

ossy

vwTürk Üyesi
bir direksiyon bir arabayı bu kadar mı değiştirir ve güzelleştirir, hocam ellerine sağlık, valla saygı duydum ne diyeyim :D

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro

metinmb407

1
VWTURK Gold Member
Önemli değil bir daha yapma :dil:

Sen çok geç kaldın hemşom.. Herkes bitirdi CC'yi başka şeylere geçti sen hala CC yapacaksın :dil:

:D
Hep bu Gökanın yüzünden. Bana dedi ki zamanında abi bence gereksiz manuel araca diye şimdi kendisi yapmış :kizgin: Beni oyalayan Gökhan oldu şimdi de kendileri çok memnunlar :D

ibozum

VWTURK Gold Member
Arkadaşını iyi seçeceksin o halde hemşom :dil:

Gökhan'a laf yok o öyle birşey demez yapmaz! :cokmutlu:
En kötü demiş olsa bile senin iyiliğin için demiştir evlenecek para harcamasın ona buna diye.. Aslan Gökhan :sev2:

ceMM

vwTürk Üyesi
Gercekten önünde egilecek bir calisma. Tebrikler güle güle kullan Gökhanim. Acikcasi ben bu kadar güzel olacagini tahmin etmiyordum.

Fakat ne diyecegim, son durum fotosunun yanina eski halini koysan fark daha iyi anlasilirdi

hoppala26

VWTURK Gold Member
Valla ellerinize emeğinize sağlık, yine müthiş bir çalışma olmuş, ibozumla Ankaraya geldiğimiz bir sefer yüzyüze tanışıp tebriklerimi iletmek isterim :)

ibozum

VWTURK Gold Member
Valla ellerinize emeğinize sağlık, yine müthiş bir çalışma olmuş, ibozumla Ankaraya geldiğimiz bir sefer yüzyüze tanışıp tebriklerimi iletmek isterim :)
Kemalim hakkaten tanışılması gerek her türlü güzel bir kardeşimiz.. Allah şansını bahtını açık etsin gülen yüzünü hep güldürsün.. Gittiğimizde buluşuruz Kemalim :tebrik:

Dövmek lazım seni :)
Hem de ıslak sopayla mı? :D

hoppala26

VWTURK Gold Member
Kemalim hakkaten tanışılması gerek her türlü güzel bir kardeşimiz.. Allah şansını bahtını açık etsin gülen yüzünü hep güldürsün.. Gittiğimizde buluşuruz Kemalim :tebrik:
Bi gidebilsek iyi olacak da :) Ama yakındır gitmemiz yakın :)

3Rs!N

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
:alkis: Elinize sağlık şahane olmuş bence ama sizin araçları gördükçe kendi araçlarımızdan ufak da olsa soğuma oluyor:D

Üst Alt