Audi A4 B6-B7 Single Din to Double Din (Regeneration Vol2)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Merhaba arkadaşlar. Reg. Vol1 konumda iç trimleri S-line kaplamaya çevirip kapı kollarını boyayarak tuş takımlarını da krom tip ile değiştirmiştim.
Lütfen önce burayı ziyaret ediniz : http://forum.vwturk.com/showthread.php/75511-Audi-A4-B6-B7-Krom-Tip-Tu%C5%9F-Tak%C4%B1m%C4%B1-ve-S-Line-Kaplama-Upgrade-(Regeneration-Vol1)

Bu konuda ise sizlerle aracımdaki single din konsolu nasıl double din konsola upgrade edeceğimi paylaşacağım. Öncelikle kısa bir bilgi vermek isterim. A4 B6 kasalarda özellikle bir opsiyon seçilmemiş ise Türkiye paketlerinde single din ünite ile gelir. Yine B7 kasada da 2007 yılına kadar durum aynıdır. 2007 yılı ikinci yarısı ile 2008 yılında ülkemize gönderilen B7 kasalar ise double din konsol ve teyp ile yollanmıştır.

Single Din ve Double Din teyp konsolu nasıl oluyor birlikte bakalım:
A4 single din teyp konsolu :

Görüleceği üzere teyp ince ve klima paneli yukarıda, klima paneli altında ise eşya konulabilecek bir cep yer alıyor.

Şimdi de double din teyp konsolu neye benziyor birlikte bakalım :

Görüleceği üzere teyp büyük ve klima paneli daha aşağıda ve daha içeride yer alıyor. Ayrıca klima paneli altında eşya gözü de yok double din konsolda.

Audi Symphony II teybimi getirttim önce. içerisine ön panelinden 6 adet cd alabilen bir canavardır kendisi. sonra ebay.de'den double din yuvayı satın aldım. Double din yuvada şanslıydım çünkü üzerinde 4'lü flaşör tuşu ve esp tuşu ile diğer gözleri de vardı ve mükemmel derecede sıfır gibiydi. sonrasında klima kontrol ünitesini aldım. tüm malzemelerim hazırdı. tabi Necati ustamın verdiği dremel aleti çok işime yaradı, buradan çok çok teşekkürler kendisine. Artık çalışmaya başlayabilirdim, işte "Nasıl Yaptım" :

Önce aracımızın eski single din haline bakıyoruz :

kaygusuz

Ayrılmış Üye
Ayrılmış Üye
uzaktan da olsa elim değimiş. valla kardeşim süper olmuş ellerine sağlık. güzel bir çalışma. arabanın eski sahibine göstermen lazım bunu..

salihdutman

vwTürk Üyesi
İyi günlerde kullanmanı dilerim.
:tebrik::alkis::alkis:

ceMM

vwTürk Üyesi
yahu Gökhan dan korkulur diyoruz ya gerçeken korkulur.hadi önceden boradır dedik söktü taktı dedik :) ama arkadaş Audi falan farketmiyor komple girişmiş yine :)

Tek söylenecek kelime Bravo eline sağlık Gökhanım. En kısa zamanda tadına bakmak üzere :)

quattro44

vwTürk Üyesi
gerçekten büyük emek ...ve sonuç harika cidden..

BRSv5

vwTürk Üyesi
cok guzel olmus gokhan yanlız direksiyon bagırıyor duyuyormusun? :D

mfk

vwTürk Üyesi
gökhan kardeşim sen tam delisin ama benim sevdiğim delilerden tayin iste de gelsene maraş'a

entwicklung

VWTURK Gold Member
Malesef Forum Sorumlusu kimseye ulaşamıyoruz. Nasıl Yaptım yerine burada açmak zorunda kaldım, bu kirlilik için herkesten özür dilerim. Öneri-İsteklerimiz "İletişim" linkinden gönderdiklerimiz, moderatör onayına tabi olan konularımızdan ses soluk çıkmıor. Acaba emekliye ayrılanlar sadece "Grey" ve "Anıl Karakaya" mı yoksa forum kepenk indirdi de bizim mi haberimiz yok. :dusun:
Gökhan merhaba,

Paylaşımın çok kaliteli, uygulaman da şahane olmuş öncelikle. Netice de çok güzel. Güle güle kullan.

Yanlız gönderim zamanına baktım dün gece saat 11. Gönderimden 4 dakika sonra da isyan bayrağını çekmişsin :)

Ben uyuyordum arkadaşlarımızın da gözünden kaçmış olabilir. İletişim linkinden paylaştığını düşünüyorum meseleyi?

Bütün ekip görev başında endişen olmasın. :)

FameNeS

VWTURK Gold Member
vay vay vay çok güzel olmuş ya senin eline gelin gelen kız çıkıyor gökhan :D

ibozum

VWTURK Gold Member
Tanımlamak için kelime bulamıyorum.. Gökhan için ne desem az kalacak.. Helal olsun :alkis:

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Gökhan merhaba,

Paylaşımın çok kaliteli, uygulaman da şahane olmuş öncelikle. Netice de çok güzel. Güle güle kullan.

Yanlız gönderim zamanına baktım dün gece saat 11. Gönderimden 4 dakika sonra da isyan bayrağını çekmişsin :)

Ben uyuyordum arkadaşlarımızın da gözünden kaçmış olabilir. İletişim linkinden paylaştığını düşünüyorum meseleyi?

Bütün ekip görev başında endişen olmasın. :)
Ben de öncelikle teşekkür ediyorum Evrim bey :)

Ben foruma konu açmadan önce tüm metni metin belgesine kaydederim bir aksilik olursa tekrar en baştan yazmaya uğraşmayayım diye. Zannettiğiniz gibi "gece 11'de konuyu açıp 4 dakika sonra isyan bayrağı çekme" gibi bir lüxüm olmadı hiçbir zaman. Benim "Nasıl Yaptım" bölümünde yayınlanması için açtığım konular sabah saatlerinde (sabah 9-10 gibi) moderatör onayına tabi olarak yollanmıştır. Ancak o saat itibariyle gece saat 11'e kadar hiçbir yönetici (online) olmadığı için malesef konular açılmadı. Ben de daha öncesinden metin belgesine kopyaladığım içeriği aynen yapıştırarak yeniden Audi başlığı altında dediğiniz gibi gece saat 11 civarlarında açtım. Ayrıca "İletişim" linkinden gönderdiğim öneriye hala bir cevap gelmiş değil. Keşke öyle olsaydı ama bırakın bütün ekibi bikaç kişiyi bile göremedim bikaç gündür forumun başında :D

İyi forumlar.... :)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Helal kardeşime :tebrik: 10X10 olmuş :D
Çok teşekkürler Metin aga :)
uzaktan da olsa elim değimiş. valla kardeşim süper olmuş ellerine sağlık. güzel bir çalışma. arabanın eski sahibine göstermen lazım bunu..
Necati abi senin sayende işim çok çok kolay oldu Allah razı olsun, şu dremel aleti müthiş ya. Sattığım adama bunu A6 diye geri satarım ben :D
İyi günlerde kullanmanı dilerim.
:tebrik::alkis::alkis:
Çok teşekkürler Salih abim. :)
yahu Gökhan dan korkulur diyoruz ya gerçeken korkulur.hadi önceden boradır dedik söktü taktı dedik ama arkadaş Audi falan farketmiyor komple girişmiş yine :)
Tek söylenecek kelime Bravo eline sağlık Gökhanım. En kısa zamanda tadına bakmak üzere :)
Abicim Estağfirullah yaa, nacizhane birşeyler çıkıorsa ortaya hepsini bu platforma ve sizlere borçluyum. Bora konusuna gelince, şimdi bilirsiniz Hava,Deniz,Kara, Kenar Kuşak Hakimiyet Teorilerinin yanına bir de Bora Hakimyet Teorisini açıklıyorum. " Boraya sahip olan tüm dünyaya hakim olur." :D
gerçekten büyük emek ...ve sonuç harika cidden..
Sağolun, beğenmiş olmanıza sevindim. :)
cok guzel olmus gokhan yanlız direksiyon bagırıyor duyuyormusun? :D
Ersin'cim ne yalan söyleyeyim arabanın içinde S-Line vites topuzu ile 3 kollu Spoor direksiyon eksiklerim duruor. Aklımda onlar da. Ama tabi zamanla inşallah. :)
gökhan kardeşim sen tam delisin ama benim sevdiğim delilerden tayin iste de gelsene maraş'a
Fevzi abi Maraş'ta bana torpilli bir yer ayarlarsan neden gelmeyeyim yahu :D
Şaka bi yana normal olmayı çok isterdim abi :D
vay vay vay çok güzel olmuş ya senin eline gelin gelen kız çıkıyor gökhan :D
Eywallah Fatih abicim, elimden geldiğince "Regeneration" lar dewam edecek. Sıfır araba alsamda içimdeki bu manyaklıklardan kurtulamam gibime gelior. :D
Tanımlamak için kelime bulamıyorum.. Gökhan için ne desem az kalacak.. Helal olsun :alkis:
Çok teşekkürler İbrahim abicim. Estağfirullah utandırıyorsun. :)

ibozum

VWTURK Gold Member
Hem çok becerikli, hem de çok alçakgönüllü yaa.. Gel de bağrına basma bu Gökhan'ı.. :)

Değil A6 sen kafandakilerin bir kısmını tamamlasan A8 diye versen yeridir bunu Gökhacım...

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro
Hem çok becerikli, hem de çok alçakgönüllü yaa.. Gel de bağrına basma bu Gökhan'ı.. :)

Değil A6 sen kafandakilerin bir kısmını tamamlasan A8 diye versen yeridir bunu Gökhacım...
Allah razı olsun ağabey, öncelikle o sizin alçakgönüllülüğünüz. Ben de sizin gibi ağabeylerim dostlarım olduğu için çok mutluyum. Sizlerle paylaşma şerefine nail olamasa idim neye yarardı bu yaptığım regeneration'lar değil mi ama :)

ibozum

VWTURK Gold Member
Aynen öyle Gökhancım.. Allah regenerationlarını başımızdan eksik etmesin hep daim olsun :)

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro

a4udi

Forum Sorumlusu
Aracınızın Markası
Audi
Aracınızın Modeli
A4 TDI Quattro

ibozum

VWTURK Gold Member
Kanıtlandı, test edildi, onaylandı diyorsun yani Gökhancım.. O halde ben de tebrik ediyorum Türkiye'de emsalsiz bir araç yarattığın için.. :tebrik:

Madem istediğin tampon ve kaput örneği var o halde tamamlıyoruz biran önce :) Hatta bu gidişle sen fiberden kendin yaparsın bu kalıbı felan :D

Üst Alt